بروزرسانی:10:39:25.
دوشنبه 22 مهر 1398 | Monday 14 October 2019

 با تصویب هیئت موسس بورس بین الملل ایران جزیره کیش به عنوان دبیرخانه دائمی بورس بین الملل عهده دار شد.

دبیرشورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در حاشیه بازدید از پروژه های عمرانی و زیربنایی کیش بر رفع مشکلات اقتصادی و کمک به احیاء پروژه های راکد در جزیره خبرداد.

رئیس بانک مرکزی با بیان اینکه دشمنان اعتراف می‌کنند که فکر می‌کردند با فشار حداکثری می‌توانند نظام را به زانو درآورند، گفت: اما آنها اکنون به این نتیجه رسیده‌اند که فشار حداکثری نیز کارساز نیست.

به گفته مدیرعامل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش، با همت و تلاش جامعه بازاریان و پیگیری های معاونت اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش، مالکان غرفه های بازار بزرگ مرکز تجاری کیش به زودی اسناد غرفه های خود را دریافت می کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فیدار، رحمان سادات نجفی مدیرعامل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش در همایش نقش اصناف در دوران دفاع مقدس که به مناسبت گرامی داشت هفته دفاع مقدس در مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد با تقدیر از معاونت اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش از دریافت پایان کار و اسناد غرفه های بازار مرکز تجاری در آینده ای نزدیک خبرداد و اظهار کرد: با پیگیری های شبانه روزی که توسط معاونت اقتصادی و شرکت عمران ، خدمات و آب شکل گرفت پس از مدت ها، امروز این موضوع نهایی شده و تا هفته آینده  پایان کار مرکز تجاری صادر و متعاقب آن اسناد نیز آماده و صادر شده و در اختیار مالکان قرار خواهد گرفت.

وی با تاکید براینکه این حرکت یک تلاش جهادی , مشکلات بسیاری برای دریافت اسناد وجود داشت افزود: در ادوار گذشته مدیران وقت شجاعت ورود به این پرونده را به خود نمی دادند و بیشتر صورت مسئله را پاک کرده و به دادن وعده هایی اکتفا می کردند و پس از پایان دوران مدیریت دیگر دسترسی به آن ها امکان پذیرنبود اما از دوران مدیریت دکتر انصاری لاری پیگیری ها در این رابطه مجدد آغاز و برخی کارهای کارشناسی انجام شد.

وی با تقدیر از همیاری و همکاری معاونت های سازمان منطقه آزاد کیش خاطر نشان کرد: در دوران مدیریت دکتر مظفری و با پیگیری های مستمر و شخصی دکتر آخوندی معاونت اقتصادی امروز این نتیجه به دست آمده و به زودی شاهد واگذاری اسناد مالکیت غرفه ها به مالکان خواهیم بود.

همایش نقش اصناف در دفاع مقدس با حضور امام جمعه کیش، معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش، معاون فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آژاد کیش، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش، جمعی از مدیران و مسئولان بازارها و فعالان اقتصادی کیش در مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد.

انتهای پیام/

 

پروژه دهکده ساحلی خلیج فارس جزیره کیش که از سال 82 فعالیت خود را آغاز کرده بود امروز پس از عبور از فراز و فرودهای بسیاربرخاسته از خاکستر بی تدبیری مدیران گذشته روزهای خوش امروز را مرهون تلاش های مردی کارآفرین و مدیری جهادی است.

 معاون اقتصادی سازمان منطقه آژاد کیش با اشاره به 159 طرح نیمه کاره و غیرفعال در جزیره کیش از ایجاد کارگروه های تخصصی در راستای حمایت و راه اندازی مجدد طرح های مذکور خبرداد.

 

 

یازدهمین کنفرانس ملی راهکارهای توسعه خدمات پس از فروش و پشتیبانی در ایران در سالن همایش‌های دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

هم‌زمان با سراسر کشور و به‌مناسبت هفته دولت با حضور دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از چندین طرح عمرانی و توسعه‌ای کیش بازدید و بهره‌برداری شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فیدار، با حضور مرتضی بانک دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، حجت الاسلام حسن زاده امام جمعه کیش، شیخ یعقوب شمس امام جمعه اهل سنت کیش و جمعی از معاونت های سازمان، مدیران و مسئولان ادارات و نهادهای مستقر در جزیره کیش از چندین پروژه‌توسعه ای و عمرانی کیش بهره‌برداری و بازدید شد.

در ابتدای روز افتتاح تونل ارتباطی دکل‌های تجمیعی مخابراتی با شبکه زیرساخت فیبر نوری به طول 5 کیلومتر افتتاح و عملیات اجرایی توسعه شبکه زیرساخت فیبرنوری و احداث تونل ارتباطی به متراژ 60 کیلومتر با هدف ارائه خدمات مطلوب‌تر به سازمان‌ها و ادارات تابعه سازمان منطقه آزاد و اصناف و سرمایه گذاران جزیره کیش آغاز شد.

در ادامه این روز بانک و مظفری از ساختمان مرکز نوآوری کیش با زیربنای 750 مترمربع و زیربنای مفید 5500 متر مربع در 13 طبقه و 40 واحد با هدف حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپ‌ها به‌عنوان پیشران و فراهم سازی جهت کاربردی و تجاری سازی ایده‌های نو بازدید کردند و این ساختمان در آینده نزدیک افتتاح می‌شود.

همچنین ساختمان اداری پلیس راهور کیش در راستای ارتقای کیفیت خدمات‌رسانی به کیشوندان در فضایی به وسعت 3 هزار متر مربع با دو ساختمان اصلی جهت شماره‌گذاری و  انجام خدمات اداری پلیس راهور همچون تعویض پلاک، نقل انتقالات، بازدید های فنی و ... افتتاح گردید.

پروژه مسکونی 64 واحدی فرهیختگان با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در زمینی به مساحت 2400 مترمربع و زیربنای مفید حدود 6 هزار و 98 مترمربع بهره‌برداری شد.

بازگشایی مجدد کارخانه کیش چوب که به دلیل مشکلات مالی مدتی از چرخه فعالیت بازمانده بود در فضایی به وسعت 20 هکتار و با سرمایه گذاری حدود 8 هزار میلیارد ریال مورد بازدید قرار گرفت، این کارخانه هم اکنون با ظرفیت 200 کارگر در حال فعالیت است و تا پایان سال زمینه اشتغال 600 نفر را فراهم می‌کند.

بازدید از روند ساخت دو هتل و دو مجتمع مسکونی که با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و حمایت سازمان منطقه آزاد کیش در حال ساخت است نیز از دیگر برنامه‌های این روز بود.

شهر بازی پیشرفته کورش برند سنتر در مجموعه تجاری کوروش که با سرمایه اولیه 150میلیارد ریال توسط بخش خصوصی در فضایی به وسعت 2هزار مترمربع و با استفاده از80 دستگاه بازی برای کودکان سنین مختلف، با هدف توسعه امکانات تفریحی و ایجاد محیطی شاد و مفرح برای کودکان ساکن و یا گردشگر جزیره کیش ساخته شده است از دیگرپروژه هایی بود که در هفته دولت در کیش به بهره‌برداری رسید.

در پایان سفر دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد به جزیره کیش، از برنامه راهبردی دو ساله و نرم‌افزارهای حقوقی سازمان منطقه آزاد کیش نیز رونمایی به‌عمل آمد.

انتهای پیام/

دبیرشورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در مراسم رونمایی از برنامه راهبردی کیش با اعلام خبر خوش ابلاغ فهرست قابل ورود به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی توسط وزارت صنعت و معدن گفت: موافقت دریافت سیصد میلیارد تومان اوراق صکوک امروز اعلام شده و کیش پیشرو در استفاده از این اوراق است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فیدار، مرتضی بانک درآیین رونمایی از برنامه راهبردی سه ساله کیش با بیان اینکه توافقات با وزارت صنعت و معدن برای بخش بازرگانی و کالای همراه مسافر برای ترخیص از گمرک صورت گرفته است از ابلاغ بهرست قابل ورود به مناطق آزاد خبرداد.

وی با بیان این خبر افزود: سهیمه هر منطقه مشخص شده و مناطق آزاد باید خود را برای یک حرکت گسترده در این روزها آماده کند.

 

تدوین برنامه راهبردی دستاوردی ارزشمند در کیش

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور با تقدیر از تدوین سند راهبردی در جزیره کیش تاکید کرد: اگر کار با برنامه نباشد از مسیر صحیح خارج شده و از دست می رود.

وی با تاکید بر اینکه تدوین برنامه راهبردی از اقدامات خوبی است که در این سفر از آن بهره برداری شده است افزود: برای تمامی مسئولان سازمان این سند به عنوان مهمترین دستاورد و ارزشمندترین راهنمای عمل در دسترس است و امروز تمامی کارکنان سازمان منطقه ازاد کیش متعهد به اجرای آن هستند و باید براساس آن حرکت کنند و کسی نمی تواند ادعا کند که نمی دانم سازمان در چه مسیری قرار دارد و چه می خواهد.

بانک افزود: در کنار این سند راهبردی باید فرهنگ سازمانی دستگاه اجرایی با آن همراهی کند و یک پیوست فرهگی و تبلیغاتی نیز برای این سند طراحی شود تا کارهایی که انجام می شود برای جامعه قابل تشخیص و شفاف باشد.

 

شفاف سازی و حذف مقرارت زاید و موازی

وی با اشاره به وظیفه دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد نیز افزود: شفاف سازی و حذف مقرارت زاید و موازی نکته مهمی است که ما خود را ملزم به رفع آن می دانیم و در این مسیر نیاز است تا همکاران ودوستان، مجلس و ریاست جمهوری همراهی کنند.

دبیرشورای عالی مناطق آزاد کشور خطاب به مسئولان کشور نیز گفت: عزیزانی که در کشور مسئولایت دارند بدانند امروز با تکیه بر همت و حمیّت که در مناطق آزاد دیده می شود و امروز در جزیره کیش به وضوح کشف کردیم به آن ها قول می دهیم که مرحله به مرحله به اهداف مناطق آزاد که در قانون این مناطق به آن تصریح شده با تکیه بر نیروی انسانی قوی، امکانات کشور و سرمایه گذاران دست پیدا کنیم.

وی با اشاره به بازدید از کارخانه کیش چوب و بازگشایی این مجموعه که به دلیل مشکلات مالی مدتی دچار رکود شده بود افزود: مجموعه کیش چوب، مجموعه صنعتی است که تولیدات مدرن، متنوع و وسیعی دارد که در کشور مانند آن نداریم و به گفته مسئولان این مجموعه در خاورمیانه نیز کم نظیر است و از نظر کیفی محصولات آن با مشابه اروپایی رقابت می کند.

بانک با تاکید بر اینکه این کارخانه الگویی است برای استفاده در کشور افزود: امروز در کیش شاهد بودیم که سرمایه گذاران با همدلی، ایثار و ازجان گذشتگی و اندوخته مالی و فکری در تلاش برای آبادانی کشور هستند و اگر به دنبال الگو برای کشور می گردیم کارخانه کیش چوب، صنایع دارویی و ارایشی کیش و گلخانه ارس الگوهایی هستند که باید در کشور از آن ها نمونه برداری شود.

وی با اشاره میزان صادرات مناطق آزاد نسبت کل صادرات کشوررا نوعی موفقیت برای این مناطق خواند و افزود: چقدر باید مناطق آزاد مظلوم باشند که هر کس، هر روز بدون اطلاع و آگاهی کافی در مورد مناطق آزاد مباحثی را مطرح کند و ما باید پاسخگو باشیم اگر چه پاسخگویی وظیفه ماست و منتی در آن نیست.

 

اعتماد سرمایه گذاران را با قوانین مغایر خدشه دار نکنیم

این مقام مسئول در دبیرخانه مناطق آزاد کشور با اشاره به قوانین مناطق آزاد کشور به عنوان قوانینی کامل افزود: برای اطمینان بخشی به مسئولان کشور می گوییم که ما از شما برای چنین قوانینی تشکر می کنیم.

وی ادامه داد: از سرمایه گذاران نیز برای پاسخ مثبتی که به اعتماد شما داده اند تشکر می کنیم و تقاضا می کنیم اعتمادی که سرمایه گذاران در چارچوب قوانین سرمایه گذاری در مناطق آزاد دارند با قوانین مغایر خدشه دار نکنیم.

بانک با بیان اینکه امروز نیاز کشور این است که مقررات و بیش از آن افکار کارکنان تنویر شود تاکید کرد: ما سرمایه ای جز فعالان اقتصادی نداریم و اگر آن ها از ما راضی بودند موفق شده ایم.

وی با تاکید بر اینکه سرمایه گذارانی که در چارچوب قوانین، پاک زندگی می کنند چشم و چراغ مناطق آزاد هستند ادامه داد: می توان بسیاری از مشکلات را با رعایت مقررات مرتفع کرد و وظیفه شما این است که فعالیت های زائد اداری را کاهش داده و اجازه ندهیم حتی یک سرمایه گذار ناراضی از دفتر خارج شود.

 

کیش در بهترین موقعیت مالی دوران خود به سر می برد

دبیرشورای عالی مناطق آزاد کشور با بیان اینکه کیش پیشرو در استفاده از اوراق صکوک در کشور است از دریافت سیصد میلیارد تومان اوراق صکوک خبرداد و افزود: با استفاده از این اوراق کیش می تواند فعالیت های زیرساختی، تولیدی و شرایط مناسب تری برای خروج از مشکلات ایجاد کند.

وی تصریح کرد: کیش امروز از نظر قدرت مالی در بهترین دوران خود به سر می برد و این ارزشمند است که منطقه آزاد کیش آنچنان قدرتمندانه حرکت می کند که دست نیاز خود را به سوی کسی دراز نکند و این حاصل یک تفکر مدیریتی و شرکت داری است.

بانک همچنین با اشاره به موافقت وزارت صنعت با ورود کالای تجاری و کالای همراه مسافر به مناطق آزاد خبرداد و افزود: این موافقت به گمرک اعلام و سهمیه هر منطقه مشخص شده است لذا مناطق آزاد باید خود را برای یک حرکت گسترده در این روزها آماده کند.

وی با تاکید بر اینکه باید بسیاری از ظرفیت های درونی منطقه را با استفاده از سند راهبردی تدوین شده به ظرفیت های عملیاتی و قابل عرضه تبدیل کنیم افزود: در این منطقه نیروهای انسانی و فرهنگ قوی، آثار هنری و دستی ارزشمندی وجود دارد که باید در چارچوب قوانین تقویت شده و مردم جزء مشارکین اصلی منطقه آزاد کیش قرار بگیرند.

 

 انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

در پی بخشنامه روز شنبه گذشته مبنی برعدم ترخیص کالاهای بدون ثبت سفارش از گمرک کیش جمعی از فعالان اقتصادی بازارها با حضور در مقابل سازمان منطقه آزاد کیش به این روند اعتراض کر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فیدار؛ گمرک جزیره کیش با دریافت این بخشنامه اقدام به قفل گمرک و عدم ترخیص کالا کرد که با اعتراض شدید بازاریان و تعطیلی غرفه ها و تجمع در مقابل سازمان منطقه آزاد کیش روبرو شد.

با توجه به اینکه در هنگام ابلاغ بخشنامه به گمرک مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در جزیره حضور نداشت صبح امروز به محض ورود به جزیره با حضور در دفتر گمرک با رایزنی های صورت گرفته با معاون اول رئیس جمهور دستور ترخیص کالاها از سوی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش ابلاغ و اجرایی شد.

بنابراین گزارش، در پی این تجمع و اعتراض شدید؛ شرکت کنندگان خواستار حضور مدیرعامل و پاسخ به مشکلات عدیده موجود شدند که وی در میان معترضان حضور یافت و با بیان اینکه مشکل ترخیص کالا با گمرک حل شده است افزود: در پی اطلاع از بخشنامه در کمرگ حضور یافته و در رایزنی که با معاون اول رئیس جمهوری صورت گرفته دستورات لازم جهت ترخیص کالا صادر شده است.

مظفری با توجه به درخواست ها و گلایه های متعدد حاضران در این تجمع با تصدیق وجود مشکلات افزود: با توجه به مشکلات اقتصادی موجود و با توجه به اینکه جزیره کیش وضعیتی متفاوت با دیگر مناطق آزاد داشته و محصور در میان آب های نیلگون خلیج فارس است و کمترین دسترسی به سرزمین اصلی را دارد تلاش هایی برای مستثنی شدن منطقه آزاد کیش در خصوص برخی قوانین در حال انجام است که امیدواریم به زودی نتیجه آن از میان برداشته شدن مشکلات و رونق اقتصادی باشد.

وی به حاضران در این تجمع قول داد تا در جلسه ای با حضور مدیران و معاونان بخش های مختلف سازمان به مشکلات شهروندان و فعالان عرصه های اقتصادی گوش فرا داده و مشکلات را بررسی و با همراهی و همکاری حل و مرتفع سازند.

با حضور و پاسخگویی مسئولان تجمع بازاریان و فعالان اقتصادی که با مشکلات مختلفی روبرو بوده و برای حل آن ها در مقابل سازمان منطقه آزاد کیش تجمع کرده بودند با آرامش به پایان رسید.

وضعیت نامطلوب جشنواره و قیمت های نجومی بلیط های هواپیما و بی توجهی کیش ایر به مسئولیتی که در قبال کیشوندان و جزیره کیش دارد از دیگر مواردی بود که معترضان حاضر در این تجمع بیان کردند.

در پی عدم اجرایی شدن قوانین مناطق آزاد و بروز مشکلات اقتصادی در کشور که به این مناطق نیز تسری داده شده است در جزیره کیش فعالان اقتصادی با مشکلات فراوانی روبرو هستند که انتظار می رود مسئولان با توجه به شرایط این منطقه در اجرای برخی از قوانین سرزمین اصلی در این مناطق به ویژه کیش از بروز مسائلی اینچنینی پیشگیری کنند.

View the embedded image gallery online at:
http://fidarna.ir/eghtesadi#sigProIdf7585d3085

 انتهای پیام/

تبلیغات

پربازدیدترین

اخبار ویژه

Template Design:Dima Group