سخنگوی اجرای قانون جدید چک، چگونگی استعلام سریع چک‌های بنفش صیادی جدید را با استفاده از اقلام اطلاعاتی تشریح کرد

 مدیر واحد کار و خدمات اشتغال سازمان منطقه آزاد کیش گفت: تا اکنون اطلاعات و قرارداد کاری کاری ۱۴ هزار و ۵۰۰ کارگر این جزیره در سامانه سامانه کار و اشتغال ثبت شده است.

براساس بخشنامه بانک مرکزی به بانک‌ها و موسسات اعتباری، سقف پرداختی در قالب کارت اعتباری مرابحه از ۵۰ میلیون تومان به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یافت.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور با بیان اینکه گران‌فروشی گوشت مرغ به مدیریت نامناسب شبکه توزیع بازمی‌گردد، گفت: قیمت واقعی گوشت مرغ باید بین ۲۷ هزار و ۵۰۰ تا ۲۸ هزار تومان باشد.

گمرک خرمشهر برخلاف مصوبه هیات وزیران ممنوعیت تردد خودروهای 2500 سی سی به بالا خارج از محدوده مناطق آزاد و ویژه را رفع کرد.

مدیرعامل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش گفت: با افزایش نرخ خدمات و هزینه های بالای زندگی با رویکرد مهاجرت معکوس در کیش روبرو هستیم که در آینده ما را با کمبود سرمایه های انسانی متخصص و ماهر روبرو می کند.

نقش سازمان منطقه آزاد کیش به عنوان نماینده دولت در این وضعیت نابسامان چیست و چرا تا کنون اقدام موثری جهت تأمین مسکن مورد نیاز و کنترل بازار مسکن صورت نداده است؟

مدیرعامل بیمه ایران معین با اشاره به ارائه تسهیلات 10 میلیون تومانی خرید بیمه نامه اقساطی (بازپرداخت 12 ماهه) و بدون کارمزد در منطقه آزاد کیش گفت: اعتقاد ما بر این است که اگر خدمات مطلوب و مناسب ارائه کنیم مردم به خوبی از بیمه ایران معین استقبال خواهند کرد.

مدیرعامل شرکت ماهتاب کیش( نیروگاه جنوب کیش) با اشاره به تحویل 5/5 مگاوات برق از روز شنبه 19 تیرماه جاری به بخش های مهمی از فازهای شهرک مسکونی صدف گفت: در هفته آینده و پس از انجام هماهنگی لازم، از طریق مرکز تبادل دوم، تا میزان 7 مگاوات دیگر برق رسانی به مراکز حساس جزیره از طریق شرکت ماهتاب کیش انجام می شود.

مدیر اداره امور مالیاتی کیش گفت: واحد‌های تولیدی دارای مجوز در مناطق آزاد وصنعتی کشور از پرداخت مالیات بر درآمد و دارایی معاف شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فیدار از صدا و سیمای مرکزکیش، حمید رضا منتظری افزود: بر اساس ماده ۱۳ قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری و صنعتی، اشخاص حقیقی و حقوقی بامجوز فعالیت اقتصادی ۲۰ سال از پرداخت مالیات بر درآمد و دارایی معاف هستند.

وی گفت: پیش از این تولید کنندگانی که کالا و خدمات خود را به خارج از مناطق آزاد ارسال می‌کردند صددرصد مشمول مالیات بر درآمد می‌شدند، اما در سالی که رهبر معظم انقلاب به نام تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها نام گذاری فرمودند، معافیت مالیات بر درآمد شامل تولید کنندگان مناطق آزاد تجاری وصنعتی نیز شد.

وی افزود: بر اساس صدور دستورالعمل شماره ۵۰۵، عمده فروش محصولات واحد‌های تولیدی و خدماتی مناطق آزاد تجاری و صنعتی در سرزمین اصلی نیز مشمول معافیت ماده ۱۳ قانون مناطق آزاد شد.

منتظری این اقدام را در راستای منشور حقوق مودیان مالیاتی بسیار مهم برشمرد و گفت: با اجرای این دستورالعمل از اعمال سلیقه حسابرسی مالیاتی جلوگیری و حقوق مودیان مالیاتی نیز در مدت معافیت حفظ می‌شود.

وی گفت: تقریبا تمامی مودیان حقیقی و حقوقی دارای مجوز اظهارنامه مالیاتی ارائه کردند و تعداد این اظهارنامه‌ها به بیش از ۲ هزار و ششصد فقره رسید که نسبت به پارسال ۱۰ درصد رشد دارد.

منتظری تاکید کرد: استفاده از حقوق و معافیت‌های مالیاتی مستلزم انجام تکالیف قانونی است و مودیان مالیاتی کیش در زمینه بسیار مطلوب عمل کردند.

 انتهای پیام/

زیر مجموعه ها

آخرین اخبار و مطالب سایت

پر بیننده ترین اخبار و مطالب سایت

Template Design:Dima Group