بروزرسانی:20:12:13.
يكشنبه 19 مرداد 1399 | Sunday 9 August 2020

 معاون اقتصادی سازمان منطقه آژاد کیش با اشاره به 159 طرح نیمه کاره و غیرفعال در جزیره کیش از ایجاد کارگروه های تخصصی در راستای حمایت و راه اندازی مجدد طرح های مذکور خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فیدار؛ ناصرآخوندی در نشست خبری که عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران از تلاش برای راه اندازی مجدد پروژه های غیرفعال و نیمه تمام جزیره کیش با ایجاد کارگروه تخصصی وبررسی راهکارهایی جدید خبرداد.

بنابراین گزارش، به گفته آخوندی در حال حاضر در حدود 159 طرح غیرفعال و نیمه تمام در جزیره کیش وجود دارد که معادل 3میلیون متر مربع معادل4.3 از اراضی جزیره مرجانی کیش را به خود اختصاص داده است و در 6 ماه گذشته در راستای بررسی و رفع مشکلات این طرح ها بیش از 100 جلسه و 2 هزار نفر ساعت کارگروه برگزار شده است

به گفته آخوندی از میان 45 طرح مورد بررسی 16 پروژه به هتل اختصاص دارد که می تواند بیش از 3 هزار اتاق به ظرفیت پذیرش هتل های جزیره کیش اضافه کند.

وی در این نشست با اشاره به اینکه تامین هزینه های جاری سازمان نیازمند ایجاد درآمد پایداری است افزود: با مشارکت همگانی و برنامه ریزی های انجام شده اکنون نگران هزینه های جاری نبوده و پروژه های زیرساختی که اثرات اقتصادی مثبتی در جزیره کیش دارد درحال اجرا شدن است.

آخوندی با تاکید بر تدوین نقشه راه به دستور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش اشاره کرد و افزود: در این راستا با بررسی و شناساسی فرصت های سرمایه گذاری در جزیره کیش مجموعه ای مشتمل بر 33 بسته سرمایه گذاری به ارزش ریالی 155 هزار میلیارد جمع آوری شده است تا با ارائه به سرمایه گذاران علاوه بر جلوگیری از خام فروشی، روند اجرای پروژه های سرعت بیشتری گرفته واز پروسه های اداری کاسته شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون 127 پروژه در بخش های عمرانی و سرمایه گذاری به ارزش ریالی 30 هزار میلیارد تومان وارزش دلاری 282 میلیون دلار در حال انجام است که امید می رود تا 1400 به بهره برداری برسد افزود: با انجام این پروژه ها 28 هزار شغل به صورت مستقیم و غیرمستقیم در منطقه ایجاد می شود.

ایجاد دو صندوق با عنوان صندوق سرمایه گذاری زمین و مسکن با هدف جمع آوری سرمایه های خرد کیشوندان و بهره گیری از این سرمایه های خرد و سرگردان در حوزه مسکن با سرمایه ای بالغ بر 700 میلیارد تومان در هر صندوق از دیگر طرح هایی است که آخوندی به آن اشاره کرد.

وی همچنین با اشاره به انتشار و فروش اوراق صکوک توسط منطقه آزاد کیش به عنوان منطقه آزاد پیشرو در این حوزه از تامین هزینه های راه اندازی عملیات مجدد ترمینال فرودگاه کیش با تامین 300 میلیارد تومان از این طریق خبرداد.

راه انداری بورس بین المللی در جزیره کیش، واگذاری شرکت های مختلف مانند کیش ایر و تله کیش در بورس و فرابورس طبق اصل 44 قانون اساسی و ایجاد درآمد پایدار برای سازمان در قالب مشارکت در طرح های مختلف و جلوگیری از فروش زمینه با تدابیر صورت گرفته توسط سازمان به ویژه در قالب مسکونی از مواردی است که آخوندی به آن ها اشاره کرد.

معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش کمک به راه اندازی مجتمع مسکونی رویای زندگی با 802 واحد در 5 برج با مشارکت شرکت توسعه و سرمایه گذاری 50 درصدی سازمان، مجتمع مسکونی دامون ساحلی 2با مشارکت 38 درصدی شرکت سرمایه گذاری سازمان که پیش بینی می شود در سال 99 آماده بهره برداری باشد، چند هتل 5 ستاره با امکانات ویژه همچون زمین فوتبال و مرکز دریا درمانی، شرکت داروسازی سورینت از زیرمجموعه های مدیفارم، شهرک ویلایی ونیز کیش با ایجاد زمینه اشتغال بیش از 500 نفر، طرح لایروبی بندر تجاری کیش، احیاء عملیات طرح ترمینال جدید فرودگاه کیش در کنار طرح تطویل باند فرودگاه که زمینه نشست و برخاست هواپیماهای غول پیکر در جزیره کیش را فراهیم می سازد از دیگر برنامه ریزی های معاونت اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش در راستای فعال سازی طرح های غیرفعال و نیمه تمام جزیره کیش برشمرد.

 انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تبلیغات

پربازدیدترین

اخبار ویژه

Template Design:Dima Group