مشاور رئیس جمهور با اشاره به اینکه فعالان عرصه های اقتصادی با در نظر گرفتن منافع ملی باید تاب آوری کشور در برابر توطئه دشمنان را افزایش دهند گفت: امروز شما جهادگران عرصه های جنگ اقتصادی هسستید و کشور بیش از همیشه به تلاش های شما نیازدارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فیدار، سعید محمد در آیین افتتاح همایش و نمایشگاه کیش اینوکس 2021 با بیان اینکه هدف از گردآمدن در این نمایشگاه آشنایی با آخرین دستاوردهای حوزه های مالی و بانکی و آخرین دستاوردهای حوزه سرمایه گذاری است اظهار کرد:  کشور و مردم امروز بیش از هر زمان به تلاش های شما نیازمند است.

وی افزود: امروز بانک، بیمه و بورس عرصه ای جنگ اقتصادی است و فعالان این عرصه با در نظر گرفتن منافع ملی باید تاب آوری کشور در برابر توطئه های دشمنان را افزایش دهند.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد با تاکید بر اینکه تحرم ها سخت و آزار دهنده است اما بسیاری از مشکلات اقتصادی به دلیل نگاه منفعت طلبانه و جزیره ای است به رویکردهای مورد انتظار از کیش در میان مناطق آزاد اشاره کرد و افزود: طرح ها و بخش های سرمایه گذاری در 8 منطقه آزاد فعال و 7 منطقه ابلاغی و 32 منطقه ویژه اقتصادی که 45 درصد صادرات کشور از این مناطق در حال رقم خوردن است و تنها 2 درصد سهم مناطق آزاد فعلی است در حال تدوین است.

وی از بارگذاری فرصت های سرمایه گذاری در مناطق آزاد در تارنمای دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد خبرداد و افزود: 150 فرصت سرمایه گذاری با جزئیات کامل برای استفاده سرمایه گذاران در سامانه دبیرخانه قرار داده شده است و روز به روز این میزان در حال افزایش است.

سعید محمد افزود: بیش از870 نهاد تامین مالی در دبیرخانه داریم که برنامه و نقشه راه ما برای رسیدن به نسل هفتم مناطق آزاد( مناطق آزاد دیجیتال) هموار می کنند.

وی با بیان اینکه امروز ما در نسل های اول و دوم مناطق آزاد( تولید محور و تجارت محور) باقی مانده ایم و حتی تجارت و تولید هم به شاخصه های مد نظر دست نیافته ایم و باید امروز تلاش کنیم به نسل سوم( خدمات محور) تاسیس شرکت های تامین سرمایه،خدمات پولی، بانکی و بازار سرمایه دست پیدا کنیم.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور به راه اندازی بورس بین الملل و تاسیس شرکت تامین سرمایه در کیش به عنوان پایلوت خبر داد و تاکید کرد: در حال انجام مقدمات این رویداد مهم هستیم و در این مسیر ایجاد مناطق آزاد تجاری مشترک و بین المللی با 15 کشور همسایه در راستای تحقق نسل ششم و فعال سازی هوش مصنوعی ( نسل هفتم) در دستور کار دبیرخانه قرار دارد.
سیزدهمین نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری کشور و هشتمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی موسوم به کیش اینوکس ۲۰۲۱ عصر دوشنبه با حضور سعید محمد مشاور رییس جمهوری و دبیرشورایعالی مناطق آزاد تجاری گشایش یافت.
این نمایشگاه متشکل از ۸۰ غرفه و در بخش های مختلف است که ۲۰۰ سازمان دولتی و شرکت سرمایه گذاری از هشتم تا ۱۱ آذر در محل نمایشگاه های بین المللی جزیره کیش آماده بازدید علاقه مندان است.
رویداد کیش اینوکس ۲۰۲۱  نخستین رویداد صنعت مالی و بازار سرمایه از زمان شیوع کرونا در کشور بوده که ۲ بخش نمایشگاهی و محتوایی برگزار می شود که در بخش محتوایی همه روزه در مرکز همایش های بین المللی جزیره ۲۵ نشست تخصصی و همایش جانبی برگزار می شود.
بازدیدکنندگان می توانند هر روز از ساعات ۱۷ تا ۲۲ برای بازدید از این نمایشگاه به محل نمایشگاه‌های بین المللی جزیره کیش مراجعه کنند.

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار و مطالب سایت

پر بیننده ترین اخبار و مطالب سایت

Template Design:Dima Group