مدیرعامل خانه سرباز صلح ایران، از رونمایی توکن "زیتون برای صلح" به عنوان اولین NFT ایرانی خبر داد و گفت: رمزدارایی‌ها از ابزار صلح در جهان هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فیدار، مدیرعامل خانه سرباز صلح ایران، ماهیت حوزه‌ی فعالیت این مجموعه‌ را، فرهنگی اجتماعی عنوان، و اظهار داشت: بعد از پیشنهاد به شورای بین‌المللی زیتون، طرحی با عنوان "زیتون برای صلح" ارائه شد و اکنون این توکن به عنوان اولین NFT در شبکه زر رونمایی شد.

رحیمی بر امکان جلب سرمایه توسط این توکن به‌جای خروج ارز از ایران و خرید رمزارزهای بیگانه تاکید کرد و گفت: ما سربازان صلح همیشه و همه‌جا در این حوزه فعالیت می‌کنیم.
وی با اشاره به کمک رمزارز‌ها به صلح پایدار در دنیا، افزود: رمزدارایی‌ها، از ابزار صلح هستند.

رحیمی با بیان اين مطلب که ورود به عرصه‌ی هوش مصنوعی و اقتصاد دیجیتال مورد توصیه اکید مقام معظم رهبری می‌باشد، ادامه داد: رونمایی از این توکن، نگاهی سربازی و تبعیت از توصیه مقام معظم رهبری بود.

وی با بیان این مطلب که در دنیا ظرفیت‌های بسیاری در این حوزه تعریف شده است، هدف خود را کشت زیتون در دنیا و تهیه نهال آنها در ایران عنوان کرد و ادامه داد: چهار میلیون نهال یک‌ساله‌ زیتون، برای صادرات در سال آینده آماده شده است.

رحیمی در پایان با اشاره به راه‌اندازی دو شبکه "کهنه‌سربازان" و شبکه "تخصصی حوزه صلح" در دنیا با حدود ۲هزار عضو و ۹۸ انجمن مردم‌نهاد در کشورهای مختلف، در خصوص ظرفیت بانو نوین‌افروز در امکان رونمایی از توکن این مجموعه، تصریح کرد: او اولین بانوی ایرانی است که کنسرت صلح برگزار کرده و جوایز بی‌شماری از جمله جایزه صلح آلبرت از موسسه انیشتین را دریافت کرده و به‌واسطه‌ی حضور ایشان، و هنرمندان ایرانی این ظرفیت برای ایران ایجاد شد تا بتوانیم آثار ملی فراوان ثبت‌شده‌ی خود را با استفاده از فناوری بلاکچین، ضمن تشکیل بنیاد ملی بلاکچین به جهان عرضه کنیم.

همچنین در این نشست آقای دکتر عباس جم زر مدیر فناوری های نوین مالی و فرصت های سرمایه گذاری کشور با بیان اینکه انتشار و توسعه کاربردهای رمزدارایی ها در کشور به عنوان راهکاری ارزشمند در توانمندسازی اقتصاد دیجیتال ایران و ورود به عرصه تبادلات بین المللی هستند، از انتشار واحد رمزپایه زر هوشمند با پشتوانه بیمه به عنوان نخستین رمزدارایی بین المللی ایرانی خبر داد و بر مطرح کردن کیش به عنوان شهر دیجیتال توسط دبیر شورای عالی مناطق آزاد تاکید و تصریح کرد: پیرو دستور مشاور محترم رئیس جمهور به‌دنبال آن هستیم که جزیره کیش را با توجه به تجارت و قابلیت‌های موجود آن در این زمینه، به‌عنوان پایلوت کشور در اقتصاد دیجیتال معرفی کنیم و هم اکنون مجوز ایجاد بانک آفشور و بورس بین‌الملل اخذ شده و تولید رمزارز ملی نیز با محوریت این جزیره و با اعطای نخستین مجوز استخراج ابری رمزارز از طریق شرکت ساحل جهش تولید که از مجموعه های مورد حمایت مرکز رشد شبکه زر است،  به‌زودی به اجرا در می‌آید.

تبدیل کیش به‌عنوان پایلوت شهر هوشمند کشور، تحقق خدمات پولی‌بانکی بین‌المللی، تبدیل این جزیره به عنوان الگوی فرهنگی ایران، توسعه توریسم گردشگری، علمی و تفریحی، شفافیت و ارتباط گیری بیشتر با مردم مهم‌ترین ماموریت های سازمان منطقه آزاد کیش در دولت سیزدهم است و رونمایی شهر اقتصاد دیجیتال کیش در نمایشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات که خردادماه در کیش برگزار می‌شود، در دستور کار این مجموعه قرار دارد.

ساماندهی ارزهای دیجیتال به‌عنوان دیگر رکن تحقق نسل سوم مناطق آزاد تجاری مورد توجه دبیرخانه شورای مناطق آزاد قرار گرفته که در بخش‌های استخراج انواع رمزارزها، صرافی و کیف پول دیجیتال، خدمات جانبی رمزارزها، کنترل‌ها و راه‌اندازی رمز‌ارز ملی در جزیره کیش عملیاتی خواهد شد.

نشست خبری مدیر فناوری‌های نوین مالی و فرصت‌های سرمایه‌گذاری کشور در محل برج فناوری کیش با حضور رئیس بنیاد راهبری شبکه زر، مدیرعامل خانه سرباز صلح ایران، مدیرعامل مؤسسه فناوری هوشمند شبکه زر، مديرعامل شرکت توسعه و گسترش برگ زرین، دبیر انجمن دوستی ایران و کانادا و نماینده مناطق آزاد کشور در شبکه‌ زر برگزار شد.

انتهای پیام/

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار و مطالب سایت

پر بیننده ترین اخبار و مطالب سایت

Template Design:Dima Group