بروزرسانی:12:36:43.
جمعه 2 اسفند 1398 | Friday 21 February 2020

 فرمانده انتظامی ویژه کیش با تاکید بر حراست از آب های مرزی جمهوری اسلامی ایران و  جزیره کیش از کشف 32 هزار لیتر سوخت قاچاق با هدف فروش به شناورهای بیگانه خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فیدار؛ سرهنگ علی اصغر جمالی با تاکید بر هوشیاری و بیداری گشت های دریابانی مرزی جزیره کیش اظهار کرد: در گشت زنی های اخیر پرسنل گشت پایگاه دریابانی کیش در عمق نوار مرزی و آب های انحصاری و اقتصادی کیش، نیروهای دریابانی موفق به توقیف یک فروند شناور حامل سوخت قاچاق شدند.

وی افزود: از این شناور 32 هزار لیتر سوخت قاچاق کشف شد که در این رابطه 6 نفر دستگیر و برای سیر مراحل قانونی به بندرگاه کیش منتقل و پس از تشکیل پرونده به مقامات قضایی جهت اعمال قانون معرفی شدند.

به گفته فرماندهی انتظامی ویژه کیش از ابتدای سال 98 در راستای مبارزه و مقابله با قاچاق سوخت در آب های مرزی کیش، تعداد 16 فروند شناور حامل سوخت توقیف و در این رابطه تعداد 154 از خدمه شناورها دستگیر و 180 هزار لیتر سوخت توقیف شده است.

توقیف 5 شناور صیادی غیرمجاز و 4 هزار کیلوگرم انواع ماهی

سرهنگ جمالی همچنین در رابطه با برخورد با عوامل صید غیرمجاز و قاچاق ماهی نیز اظهار کرد: اوایل هفته گذشته عوامل گشت دریابانی کیش موفق به توقیف 5 شناور که اقدام به صید غیرمجاز در آب های کیش کرده بودند توقیف شدند.

وی افزود: از این شناورها که اقدام به صید غیرمجاز انواع آبزیان با استفاده از تورهای منوفلامنت و ترال که استفاده از آن ها در آب های کیش غیرمجاز است کرده بودند حدود 4 هزار کیلوگرم انواع ماهی کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی ویژه کیش با اشاره به توقیف بیش از 11 هزار متر تور غیرمجاز از این شناورها افزود: در این رابه 27 خدمه این شناورها که اقدام به صید غیرمجاز و قاچاق ماهی کرده بودند دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.

وی  تاکید کرد: از ابتدای سال 98 تعداد 48 فروند شناور صیادی غیرمجاز و حدود 30 هزار کیلوگرم انواع آبزیان که به روش غیرمجاز صید شده بوند به همراه 28 هزار متر انواع تورهای منوفلامنت و ترال که معروف به تور اسرائیلی بوده و قاتل انواع آبزیان دریایی است کشف شده و در این رابططه 148 صیاد غیرمجاز نیز دستگیر و به مقامات قضایی جهت اعمال قانون سپرده شده اند.

سرهنگ جمالی با اشاره به اینکه ماهی های کشف شده با دستور مقامات قضایی به نهادهای حمایتی همچون کمیته امداد و بهزیستی سپرده می شود تا به مصرف افراد تحت پوشش این نهادها برسد خاطر نشان کرد: متاسفانه با توجه به اینکه اینگونه اقدامات غیرقانونی سود نامشروع بسیاری برای متخلفان دارد برخی افراد هنجارشکن در این حوزه ورود می کنند که البته پلیس نیز در برخورد با این افراد با قاطعیت تمام همواره در صحنه حاضر است و امیدوارم با مجازات هایی که توسط مقام قضایی برای این افراد تعیین و اعمال می شود در آینده شاهد کاهش بازدارندگی مجازات ها و عدم ورود متخلفان به این حوزه باشیم.

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تبلیغات

پربازدیدترین

اخبار ویژه

Template Design:Dima Group