بروزرسانی:12:36:43.
جمعه 2 اسفند 1398 | Friday 21 February 2020

فرمانده سپاه کیش در دیدار با رئیس اداره آموزش و پرورش با تاکید بر افزایش همکاری بین این دو نهاد مردمی جنگ نرم را چالش مهمی در جامعه دانست که پادزهر این سم مهلک ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در مدارس است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فیدار، سرهنگ شهداد کناری با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش یکی از تاثیر گذارترین نهادهای اجتماعی است که نقش مهم و سرنوشت سازی در آینده کشور دارد با اشاره به انعقاد تفاهم نامه میان سپاه و آموزش و پرورش استان هرمزگان بر افزایش همکاری های میان آموزش و پرورش و سپاه کیش تاکید کرد.

وی با بیان اینکه ارتباط بیشتر این دو نهاد مردمی در فرهنگ سازی و ترویج بهره گیری صحیح از فضای مجازی توسط دانش آموزان می تواند پادزهر سم مهلک جنگ نرم دشمنان باشد افزود: نسل امروز، آینده سازان فردای ایران اسلامی هستند که باید با استفاده از فرهنگ ایثار و شهادت تربیت شوند..

کناری تصریح کرد: دشمن امروز از قدرت نظامی ما در هراس است و توان مقابله با ما را ندارد به همین دلیل به جنگ نرم به ویژه در مدارس و میان جوانان و خانواده ها متوسل شده است که برای مقابله با این ترفند دشمنان نیز وحدت کارساز است و با همدلی می توانیم همچون دفاع مقدس سیلی محکمی به دشمنان بزنیم.

وی خاطر نشان کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت می تواند پشتوانه ای قوی برای تربیت نسلی موفق و پیروز باشد.

سیدجواد قوامی نژاد نیز در این نشست با بیان اینکه آموزش و پرورش در راستای اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و تقویت توان علمی دانش آموزان نیازمند همراهی و همکاری همه نهادها و خانواده هاست تاکید کرد: آموزش و پرورش فرآیندی یک سویه نیست و باید برای ارتقاء کیفیت تعلیم و تربیت همه پای کار باشند تا بر مشکلاتی که در مسیر آموزش و پرورش فرزندان ایران اسلامی وجود دارد فائق آئیم.

اجرای طرح شهید بهنام محمدی ( از سال گذشته در 4 مدرسه کیش در حال اجراست)، راه اندازی مدارس راهیان کوثر، تامین نیروی انسانی در بخش های تربیتی و پرورشی، آموزش دفاعی، برگزاری اردوهای علمی، فرهنگی، کمک به تجهیز و بهسازی مدارس، پدافند غیرعامل، توانمند سازی دبیران آموزش دفاعی، مشاوره تحصیلی، برگزاری یادواره شهدای دانش آموزی، استفاده از سالن های آموزشی، راه اندازی اردوهای راهیان نور، کمک به توسعه علمی و آموزشی، اعزام کارشناسان متخص در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی از مهمترین بخش هایی است که در تفاهم همکاری آموزش و پرورش و سپاه بر آن تاکید شده است.

 

انتهای پیام/

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تبلیغات

پربازدیدترین

اخبار ویژه

Template Design:Dima Group