بروزرسانی:12:36:43.
جمعه 2 اسفند 1398 | Friday 21 February 2020

فرمانده انتظامی ودریابانی ویژه کیش با بیان اینکه زیرساخت های هوشمند سازی پلیس در کیش در تراز پلیس کیش نیست بر ضرورت تجهیز پلیس به ابزار کنترل و نظارت هوشمند تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فیدار، سرهنگ علی اصغر جمالی در نشست خبری که عصر دوشنبه 8 مهر 98 در محل ستاد نیروی انتظامی ویژه کیش برگزار شد با اشاره به شعار پلیس هوشمند، امین مردم در سال 98 از اجرای 110 ویژه برنامه در 7 محور خبرداد و اظهار کرد: امروز در سایه اقتدار نیروهای نظامی و انتظامی به زعامت رهبر معظم انقلاب در سایه پشتیبانی مردم ولایتمدار، ایران به یکی از قطب های برتر منطقه تبدیل شده است و این مسئله موجب شده است که مسؤولیت همۀ ما بیشتر شود.

تلاش دشمن بر فشار حداکثری

وی با اشاره به تلاش های دشمن برای به زانو درآوردن و تسلیم ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران افزود: دشمن تلاش می کند تا با تحریم هاو فشار حداکثری ما را پای میز مذاکره بکشاند اما این اتفاق هرگز روی نخواهد داد.

فرمانده انتظامی ویژه کیش با بیان اینکه امنیت نعمتی بی بدیل است که بدون آن هیچ جامعه ای در مسیر رشد وبالندگی قرار نخواهد گرفت تاکید کرد: با توجه به تغییر رویکرد و پیچیده شدن جرائم و افزایش جرائم در فضای مجازی باید پلیس نیز به تجهیزات روز مجهز و هوشمند شود.

کیش فاقد زیرساخت های لازم برای هوشمندسازی پلیس

وی با اشاره به گردشگرپذیربودن جزیره کیش تصریح کرد: متاسفانه در جزیره کیش با وجود اینکه منطقه ای گردشگری است و باید برای رصد و پایش مناسب و درشان جزیره به روزترین تجهیزات مانند پایش تصویری در نقاط مختلف جزیره مجهز باشد اما از ابتدایی ترین زیرساخت های الکترونیکی به بهره است.

جمالی افزود: افزایش ناوگان خودرویی و تجهیز پلیس به ابزار کارآمد و هوشمند پایش و کنترل از مهمترین ضروریاتی است که برای تقویت و ارتقاء امنیت مورد نیاز است و دستیابی به این مهم همت مسؤولان را می طلبد.

وی با تاکید بربه کار گیری نیروهای جوان و توانمند در پلیس کیش افزود: فعالیت در نیروی انتظامی ویژه کیش با توجه به اینکه پلیس در جزیره کیش در شیفت های روز و شب در حال ارائه خدمات و گشت زنی است نیاز است تا نیروهای جوان، با انگیزه و توانمند را به خدمت بگیرد.

ضرورت نصب دوربین های چهره شناسی در مبادی ورودی

فرمانده انتظامی ویژه کیش با اشاره به نصب ایکس ری خودرویی که موجب کاهش ورود مواد مخدراز مسیربندرکیش به داخل جزیره شده است افزود: نیاز به دو دستگاه دوربین چهره شناسی در مبادی ورودی فرودگاه و بندر کیش هستیم که در صورت تامین و نصب این دستگاه ها حوزه کنترل و رصد تقویت می شود.

وی با بیان اینکه سایت رادار خود را تقویت کرده ایم تا برای پایش ساحل و دریا نیاز به حضور فیزیکی نباشد تصریح کرد: استفاده از ابزار شناسایی و کنترل به روز در دنیا مسائلی حل شده و پیش پا افتاده است.

جمالی تاکید کرد: وجود دستگاه های شناسایی و ایکس ری موجب کاهش ورود مواد مخدر به جزیره کیش شده و امروز پلیس کنترل خود را به خارج از حوزه استحفاظی کیش در مرزهای آبی و خاکی برده و با همکاری مشترک نیروهای پلیس استان های مبدأ موفق به کشف مواد مخدر و برخورد با قاچاقیان قبل از ورود به جزیره شده ایم.

وی در تشریح محورهای ویژه برنامه های گرامی داشت هفته نیروی انتظامی در جزیره کیش افزود: 110 برنامه ویژه در7 محور، گام برداشتن در راستای بیانیه گام دوم انقلاب و نگرش جوانگرایی و مردم سالاری دینی، معرفی پلیس اخلاق مدار در تراز جامعه اسلامی، تقویت جایگاه اجتماعی پلیس با حمایت مردم و رسانه ها، توسعه برنامه های آموزش همگانی، گسترش تعامل با سازمان ها، دستگاه ها و نهادها دیگر در عرصه خدمت به مردم، مسؤولیت پذیری پلیس و امنیت و اقتدار و مرزبانی در هفته گرامی داشت ناجا در جزیره کیش اجرا می شود.

کشف 97 درصد جرائم سایبری

فرمانده انتظامی و دریابانی کیش با تصریح بر افزایش 105 درصدی جرایم اینترنی در جزیره کیش افزود: با وجود کشف 97 درصدی جرایم سایبری در کیش توسط پلیس فتا، شاهد افزایش جرائم در این حوزه و تغییر رویکرد جرائم از فیزیکی به سایبری هستیم.

افزایش تخلفات ترافیکی

وی با اشاره به افزایش تخلفات ترافیکی افزود: از شهروندان و رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی به عنوان الگو برای گردشگران انتظار می رود در رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی سعی و تلاش بیشتری داشته و با پلیس راهور همکاری کنند.

خبرهای خوش پلیس برای راکبان موتورهای توقیف شده

فرمانده انتظامی ویژه کیش خبرهای خوشی هم برای صاحبان موتورهای شارژی توقیف شده داشت در سال 98 (علت توقیف دستور قضایی نباشد)؛ وی توضیح داد: مالکان موتورهای شارژی می توانند با تخفیف 50 درصدی جرائم و تخفیف 50 درصدی هزینه پارکینگ از صبح سه شنبه تا پایان هفتهی ناجا اقدام به ترخیص موتورهای خود کنند.

به گفته وی، راکبان موتورهای شارژی که موتور آن ها در سال های قبل (قبل از 98) توقیف شده نیز می توانند با مراجعه به پلیس راهور از بیشترین تخفیفات برای آزادی موتورهای خود برخوردار شوند. البته رانندگان خودروهای توقیف شده نیز با امکان استفاده از بخشودگی آخرین جریمه می توانند نسبت به ترخیص خودرو خود اقدام کنند.

طرح شناسایی پلیس مهربان نیز از ویژه برنامه هایی است که در هفته ناجا کلید خورده اما در طول سال ادامه خواهد یافت؛ جمالی با بیان این مطلب افزود: معرفی پلیس شایسته توسط تماس های مردمی با سامانه 197 پلیس از برنامه هایی است که در راستای تشویق نیروهای خدمتگزار از این هفته کلید خورده و در تمام سال ادامه می یابد.

رفع مشکلات پارکینگ ساختمان جدید پلیس راهور، همکاری رسانه های با پلیس راهور در راستای آگاه سازی شهروندان از روش های کلاه برداری مجرمان فضای سایبری، بازدید و رصد ساختمان های نیمه کاره، جلوگیری از افزایش سرقت های خرد، استقرار پلیس در مکان های جمعیتی، برخورد با مزاحمت های کلامی و درخواست پلیس فرودگاه از مسافران در هنگام بروز تاخیر در پروازها به دلیل نقص فنی و بروز مشکلات برای پرواز هواپیماها از مسائلی بود که در این نشست توسط رسانه ها و پلیس مطرح شد.

شهروندان همواره می توانند در صورت لزوم جهت ارتباط با فوریت های پلیس با سامانه 110 و پلیس راهور با سامانه 120 تماس حاصل کنند.

 

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تبلیغات

پربازدیدترین

اخبار ویژه

Template Design:Dima Group