بروزرسانی:12:36:43.
پنجشنبه 1 اسفند 1398 | Thursday 20 February 2020

مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح به مناسبت گرامی داشت هفته نیروی انتظامی با حضور مسئولان و نیروهای نظامی و انتظامی در ستاد فرماندهی انتظامی ویژه کیش برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فیدار، در این مراسم پس از ادای احترام به مقام شامخ شهدا سرهنگ علی اصغرجمالی فرمانده انتظامی ویژه کیش با اشاره به اینکه هفته نیروی انتظامی فرصت مغتنمی است تا ضمن برقراری ارتباط و تعامل بیشتر نیروی انتظامی با مردم، توان علمی، اقتدارنظامی و کارآمدی نیروی انتظامی به نمایش درآید اظهار داشت: این هفته فرصتی است تا با بهره گیری از مشارکت های عمومی، همکاری با دستگاه های دولتی و خصوصی و ارتباط گسترده تر، ارتقاء و احساس امنیت بیشتر در میان مردم تجلی یابد.

پلیس هوشمند نیازمند تکنولوژی پیشرفته است

وی با تاکید بر اینکه معتقدیم پلیس هوشمند پلیسی است که با دقت و سرعت بیشتر و اقتدار همراه با رأفت و مهربانی به مردم خدمت کند افزود: دست یابی به پلیس هوشمند نیازمند ابزارهای به روزی مانند دوربین البسه، امکانات پایش تصویری در سطوح مختلف شهری و دوربین های چهره خوانی در مبادی ورودی است که می تواند در برقراری امنیت تاثیرگذار باشد.

فرمانده انتظامی ویژه کیش با بیان اینکه در این حوزه اقداماتی صورت گرفته اما نیاز به حمایت متولیان امر در جزیره و همراهی دیگر نهادها و دستگاه های دولتی و خصوصی است تا امنیت پایدار در جزیره کیش همچنان برقرار باشد ادامه داد: امنیت امروز حاصل همدلی و انسجام نیروهای مسلح، هدایت پدرانه رهبر معظم انقلاب و انسجام و قدرت نیروهای نظامی و انتظامی است.

 وی با بیان اینکه پلیس کیش امروز مقتدرانه و قدرتمندانه در سه حوزه، دریابانی، انتظامی و پلیس فرودگاه از نقطه صفر مرزی تا کیش و هندورابی اقدام به ارائه خدمات و برقرار نظم و امنیت کرده است تصریح کرد: در منطقه ای که پر است از آشوب نیروی نظامی و انتظامی در کشور و در جزیره کیش با وحدت و انسجام، همدلی وهمراهی توانسته است از توطئه های دشمن در ایجاد تفرقه و از بین بردن اتحاد و انسجام جلوگیری کند.

جمالی تاکید کرد: امروز امنیت مردم، خط قرمز پلیس است و با هرشخص یا گروهی که امنیت و آرامش و آسایش مردم را تهدید کند به طور جدی، با شدت و قاطعانه برخورد می کنیم و در این مسیر با هیچ کس تعارف نداشته و مماشات نخواهیم کرد.

نیروی انتظامی از ارکان مهم کشور است

شیخ یعقوب شمس امام جمعه اهل سنت کیش نیز در این مراسم با تبریک هفته نیروی انتظامی به سبزپوشان سروقامت این نیرو افزود: از گذشته های دور که شهربانی و ژاندارمری بود تا امروز که در ترکیب این دو، نیروی انتظامی شکل گرفته است شاهد هستیم که تامین امنیت در دورترین نقاط کشور به خوبی صورت گرفته و با وجود اینکه گاه این دلیرمدران ماه ها از خانواده خود دور هستند امنیت پایداری را در کشور ایجاد کرده اند.

وی با اشاره به اینکه ایران دارای مرزهای گسترده آبی و خاکی با کشورهای همسایه است افزود: سالانه ده ها و صدها نفر از نیروهای نظامی و انتظامی کشور برای حفظ امنیت مرزها و داخل کشور در مبارزه با دشمنان و سوداگران مرگ و قاچاقچیان به درجه رفیع شهادت می رسند.

امام جمعه اهل سنت کیش افزود: نیروی انتظامی یکی از ارکان مهم کشور است و امنیت کشور مرهون تلاش های تمامی نیروهای نظامی و انتظامی است.

وی با تقدیر از سبزپوشان نیروی انتظامی جزیره کیش افزود: من دست شما را می بوسم و به شما افتخار کرده وقدردان شما هستم و معتقدم که سرمایه گذاران تنها مکانی را برای سرمایه گذاری انتخاب می کنند که امنیت در آن برقرار باشد و این امنیت در جزیره کیش با وجود شما در کمال ثبات و پایداری شکل گرفته است.

پلیس مقتدر مجهز به دو قوه اخلاق و قانون

سعید پورعلی معاون فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش نیز در این مراسم با تبریک هفته نیروی انتظامی و با اشاره به اینکه هر جامعه برای حفظ نظم و انسجام ناچار است بردو قوه قانون و اخلاق تکیه کند افزود:  کسانی که از قانون تعدی کنند متخلف شناخته شده و برای برخورد با متخلفان و اعمال قانون نیروهای مقتدری برای این مهم شکل گرفته است.

وی افزود: اخلاق نیروی دیگری است که به باورها و اعتقادات فرد اشاره دارد که او را بیش از همه چیز خود نگهدار می کند.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان تاکید کرد: هر اندازه جامعه ای بر محور قانون و اخلاق استوار باشد هزینه های کمتری خواهد پرداخت و نیروهای مسلح نیز باید به این دو قوه مجهز باشند.

وی افزود: اگر شعار امروز نیروی انتظامی امنیت است باید به سمتی حرکت کند که مفهوم امین بودن را پرورش داده، برجسته ساخته و مهم قلمداد کند و برای رسیدن به آن از هیچ اقدامی فروگذار نکند.

پورعلی برخورد کریمانه با مردم، قابل اعتماد بودن، صداقت و ارتباط موثر با مردم را از ویژگی های صفت امین بودن برشمرد و خاطر نشان کرد: امین بودن صفتی است بسیار ارزشمند که پیامبرگرامی اسلام(ص) پیش از مبعوث شدن به پیامبری نیز به آن متخلق بوده است.

قرائت تبریک سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی کشور به مناسبت گرامی داشت هفته نیروی انتظامی، رژه نیروهای مسلح، تقدیر از نیروهای بازنشسته و نمونه نیروی انتظامی و امحاء 80 کیلوگرم انواع مواد مخدر از ویژه برنامه ای این مراسم بود.

 

انتهای پیام/

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تبلیغات

پربازدیدترین

اخبار ویژه

Template Design:Dima Group