بروزرسانی:20:59:23.
دوشنبه 23 تير 1399 | Monday 13 July 2020

خانه هلال‌احمر جزیره کیش از اواخر دی‌ماه ‌سال ٩٨ به همت جوانان هلال‌احمر و کمک خیرین فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فیدار از شهروند، این خانه تیرماه امسال به‌طور رسمی افتتاح شد تا بار بزرگی از فعالیت‌های بشردوستانه و آموزشی هلال‌احمر را در این جزیره به دوش بکشد.

مصطفی رنجبر، مسئول خانه هلال‌احمر جزیره کیش می‌گوید: «خانه‌های هلال مجموعه کوچکی از هلال‌احمر است که فعالیت‌‌های جزیی در مناطق روستایی و محروم انجام می‌دهند.

وی افزود: یکی از اهداف تأسیس خانه هلال‌احمر کمک به افزایش آگاهی و آمادگی ساکنان جزیره کیش برای مقابله با حوادث و خطراتی مثل مارگزیدگی و حوادث غیرمترقبه است تا اهالی قبل از رسیدن نیروهای امدادی فرصت طلایی را از دست ندهند و خود اقدامات اولیه را برای نجات جان مصدوم انجام دهند.

رنجبر ادامه داد: برگزاری کلاس‌‌های آمادگی و امداد و نجات، حمل مصدوم و سی پی آر یکی از اصلی‌‌ترین برنامه‌‌های خانه هلال‌احمر سردار شهید قاسم سلیمانی است که یکی یکی اجرا می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه خانه هلال جزیره کیش برنامه‌هایی هم برای ارتقای سلامت ساکنان جزیره دارد. تاکید کرد: تشخیص بیماری‌های زمینه‌ای مثل دیابت و فشار خون و اطلاع‌رسانی در این زمینه از اولین قدم‌های برنامه ارتقای سلامت در این خانه هلال است.

به گفته رنجبر، خانه هلال جزیره کیش که به نام شهید سردار قاسم سلیمانی است، کار خود را با حضور دو نفر از اعضا آغاز کرد و حالا ٢٠ نفر عضو دارد. این اعضا با مشارکت شهروندان کیش در مدتی کم فعالیت‌های پُر شاخ و برگی انجام داده‌اند.

مسئول خانه هلال کیش می‌گوید: «آغاز فعالیت‌های هلال‌احمر با شیوع بیماری کرونا در کشور همزمان شد. تعدادی از اعضای آموزش‌دیده در ورودی فرودگاه و بندرگاه‌‌ها به شناسایی مسافران مشکوک به کرونا پرداختند و بیماران مشکوک را به بیمارستان از پیش تعیین‌شده یا شبکه ملی سلامت ارجاع دادند. بسیاری از اهالی بومی جزیره از اقشار کم‌درآمد و آسیب‌پذیر جامعه محسوب می‌‌شوند و نیاز به کمک‌های مالی و معیشتی دارند. کمک به ستاد رزمایش مهر یکی دیگر از فعالیت‌‌های اعضاست که در بین خانواده‌های بی‌بضاعت بسته‌های معیشتی و اقلام بهداشتی توزیع کردند.»

وی خاطر نشان کرد: از دیگر طرح‌‌های خانه هلال کیش اجرای طرح خادم است که اعضای آموزش‌دیده به خانه اهالی جزیره می‌روند و نقاط امن هر خانه، نکات ایمنی و بهداشتی و اصول امدادی را به اعضای هر خانواده آموزش می‌دهند.

 

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تبلیغات

پربازدیدترین

اخبار ویژه

Template Design:Dima Group