بروزرسانی:13:55:25.
شنبه 5 مهر 1399 | Saturday 26 September 2020

دکتر رضانیا گفت: متوفی خانم ۶۹ ساله و یک آقای ۷۹ ساله بیمار مبتلا به کرونا و بستری در بیمارستان کیش با بیماری زمینه ای آسم و فشار خون بودند که متاسفانه فوت شده و به این ترتیب شمار فوت شدگان ناشی از ویروس کرونا به 12 نفر افزایش یافت.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری فیدار، دکتر رضانیا سخنگوی شورای سلامت کیش امروز جمعه ۲۴مرداد با اعلام این خبر گفت: متوفی خانم ۶۹ساله و یک آقای ۷۹ساله بیمار مبتلا به کرونا و بستری در بیمارستان کیش با بیماری زمینه ای آسم و فشار خون بودند که متاسفانه فوت شده و به این ترتیب شمار فوت شدگان ناشی از ویروس کرونا از ابتدای شیوع این بیماری در کیش تاکنون به ۱۲نفر رسید.  
 
 وی از مردم خواست تا جایی که می‌توانند در خانه بمانند  و جز موارد ضروری از منازل خودخارج نشوند.
 وی ادامه داد: مرتبا گفته می شود که احتمال ابتلای سالمندان به ویروس کرونای جدید زیاد است که البته درست است. اما این به این معنی نیست که فکر کنیم این ویروس با جوان ترها کاری ندارد و مختص افراد پیر است. بیماری کووید ۱۹ ممکن است در سالمندان عوارض بیشتری بر جای بگذارد اما نباید فکر کرد که فقط قرار است آنها به این بیماری مبتلا شوند.
دکتر رضانیا با بیان اینکه فوتی های امروز سالمندانی بودند که از طریق فرزندان خود مبتلا شد بودند؛
از مردم خصوصا جوانان خواست با رعایت پروتکل های بهداشتی هم مواظب خود باشند هم والدین و هم سالمندانی که با آنها در ارتباط هستند .

وی با گلایه از اینکه بسیاری از افراد با وجود هشدارهای بسیار همچنان نسبت به زدن ماسک و رعایت پروتکلهای بهداشتی بی توجه هستند و دانسته یا نادانسته که البته در این شرایط و با حجم وسیع اطلاع رسانی ها باید گفت دانسته و با آگاهی کامل اقدام به برگزاری مراسم های عروسی، عزا و دیگر تجمع ها و دورهمی ها و متاسفانه مصرف قلیان می کنند ، یاریگر این ویروس کووید ۱۹در افزایش شمار مبتلایان هستند.
در شرایط فعلی که شاهد بالا رفتن تعداد موارد مبتلا و مرگ در مناطق مختلف استان هستیم و احتمال تماس با افراد آلوده علامت دار یا بدون علامت در جامعه بیشتر شده، باید تا حد امکان از حضور در اجتماع ها پرهیز کنیم.
براساس تحقیقات صورت گرفته و طبق نظر کارشناسان و متخصصان بیماری های عفونی، تا زمانی که واکسن و داروی قطعی برای کرونا کشف نشود، این ویروس منحوس به جولان خود ادامه خواهد داد و در این شرایط تنها توصیه و شاید تنها راهی که بتواند ما را از ابتلا به کرونا محافظت کند، سپری کوچک اما قدرتمند و تاثیرگذار به نام ماسک است.
سخنگوی شورای سلامت کیش افزود :البته ناگفته نماند زدن ماسک در شرایطی قدرتمند و تاثیرگذار خواهد بود که براساس استانداردها استفاده شود ؛ نه اینکه یک ماسک را بارها و بارها استفاده کنیم و از آن انتظار محافظت داشته باشیم.
وی ضمن تسلیت به خانواده و بازماندگان این عزیزان از مردم خصوصا کیشوندان خواست با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و زدن ماسک و دوری از تجمع یاریگر مدافعان سلامت و حافظ جان خود باشند.
روابط عمومی مرکز توسعه سلامت کیش

 

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تبلیغات

پربازدیدترین

اخبار ویژه

Template Design:Dima Group