بروزرسانی:11:45:50.
پنجشنبه 3 مهر 1399 | Thursday 24 September 2020

سخنگوی شورای سلامت کیش از ثبت چهاردمین فوتی ناشی از کرونا در این جزیره خبر داد و گفت: تمامی دوایر دولتی و غیردولتی ملزم به رعایت پروتکل های بهداشتی هستند و با متخلفان به شدت برخورد می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فیدار، محمدرضا رضانیا ضمن تسلیت تاسوعا و عاشورای حسینی گفت: متأسفانه ۸شهریور با فوت آقای ۶۸ ساله بیمار مبتلا به کرونا و بستری در بیمارستان کیش با بیماری های زمینه ای دیابت،فشارخون،و بیماری مزمن قلبی و ریوی، شمار فوت شدگان ناشی از ویروس کرونا از ابتدای شیوع این بیماری در کیش به ۱۴نفر رسید.  

وی تاکید کرد: استفاده از ماسک ،رعایت فاصله فیزیکی و اجتماعی، پرهیز از سفر و ترددهای غیرضروری، شستن مرتب دست‌ها با آب و صابون و یا مواد ضدعفونی‌کننده پایه الکل، همچنان از اصلی‌ترین راه‌های قطع زنجیره انتقال ویروس کروناست.

رضانیا ضمن تسلیت به خانواده و بازماندگان این عزیز متوفی از مردم خصوصا کیشوندان خواست با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و زدن اصولی ماسک و دوری از تجمع یاریگر مدافعان سلامت و حافظ جان خود باشند.

رئیس مرکز توسعه سلامت و سخنگوی شورای سلامت تاکید کرد: کلیه صنوف ،کلیه وسائط حمل و نقل عمومي ، كليه دوائر دولتي ، سازمانها ،موسسات مالي اعتباري ، بانكها ،شركتها و سازمانها و...ملزم به رعايت پروتكلهای بهداشتی هستند و در صورت عدم رعایت ، با متخلفان برخورد ميشود .

وی با اعلام تلفن رسیدگی به شکایات گفت: مردم گزارشات خود در خصوص عدم رعايت پروتكلهای بهداشتی را به شماره ۰۹۳۴۷۶۹۰۱۹۹ اعلام كنند. همه مردم  باید پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند و این مهم با ماسک‌زدن و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در محیط های پردد و شلوغ به راحتی محقق می شود.

وی با بیان اینکه کاهش مبتلایان به ویروس کرونا نیازمند مشارکت همگانی است، افزود: همه مردم از کوچک و بزرگ لازم است تا رعایت این موارد را برای خود یک وظیفه بدانند چراکه کاهش همکاری مردم در مقابله با کرونا موجب افزایش شیوع موارد ابتلا و فوت خواهد شد.

سخنگوی شورای سلامت گفت: استفاده از ماسک خیلی اهمیت دارد به خصوص  برای افرادی که در این زمینه آسیب‌پذیرتر هستند و افراد بالای 60 سال و دارای بیماریهای زمینه ای  یکی از آن اقشار آسیب‌پذیر محسوب می‌شوند.

رضانیا تصریح کرد: ادارات و محیط کار یک محل عمومی شناخته می‌شود و نیروهای کار جزء افرادی هستند که خطر انتقال ویروس کرونا در آن‌ها وجود دارد لذا تنها راه مقابله با کرونا، رعایت پرتکل های بهداشتی توسط کارمندان و مراجعه کنندگان در این اماکن است.

 

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تبلیغات

پربازدیدترین

اخبار ویژه

Template Design:Dima Group