بروزرسانی:11:45:50.
پنجشنبه 3 مهر 1399 | Thursday 24 September 2020

رئیس پلیس فتا کیش در خصوص افزایش میزان استفاده فرزندان و پایین آمدن سن استفاده کنندگان از فضای مجازی هشدار داد: والدین باید همراه و مراقب فرزندان خود در فضای مجازی باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فیدار، سرهنگ "محمدرضا رضایی"  اظهار داشت: با آغاز سال تحصیلی جدید که با ویروس منحوس کرونا همراه است، فرزندان به ناچار مجبور به استفاده از اینترنت برای فراگیری دروس خود می باشند این مهم تأثیر زیادی بر حفظ سلامتی فرزندان و دور ماندن آنها از بیماری مطرح روز دنیاست ولی از سویی می تواند زمینه ساز بیماریهای جسمی بدلیل استفاده زیاد از اینترنت و برخی مشکلات، جرایم و آسیب های دیگری شود که در دنیای مجازی روز به روز در حال رشد و افزایش است.

 

رئیس پلیس فتا کیش اعلام داشت: اعتیاد اینترنتی، دسترسی دانش آموزان به محتوای های نامناسب سن آنها، خریدهای ناموفق اینترنتی و گرفتار شدن در دام کلاهبرداران سایبری نمونه ای از این آسیب هاست.

 

سرهنگ رضایی ضمن هشدار به والدین در خصوص استفاده فرزندانشان از فضای مجازی، افزود: بهترین راهکار برای جلوگیری از ایجاد مشکلات برای فرزندان در فضای مجازی بالا بردن سطح دانش و آگاهی های والدین در خصوص آسیب های این فضا و همچنین اختصاص یکدستگاه هوشمند (گوشی، تبلت، رایانه) مشترک با سایر اعضای خانواده می تواند کارساز باشد.

 

وی درپایان با تأکید بر خدمات رسانی آنلاین پلیس فتا در حوزه های مختلف به ویژه دریافت مشاوره خاطر نشان کرد: همشهریان گرامی می توانند هر گونه مشاوره و راهنمایی را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir ، بخش فوریت های سایبری به صورت آنلاین دریافت نمایند.

 

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تبلیغات

پربازدیدترین

اخبار ویژه

Template Design:Dima Group