امسال دوربین‌های ثبت سرعت هوشمند در جزیره کیش نصب و راه اندازی می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فیدار از سازمان منطقه آزاد کیش، سرهنگ بهرام ایمانی نسب رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کیش در تشریح طرح های ترافیکی پلیس راهور جزیره در نوروز 1400 بدون اشاره به زمان دقیق راه اندازی دوربین ها و تعداد آنها، از نصب و راه اندازی دوربین‌های هوشمند راهنمایی و رانندگی در سال 1400 و فعالیت ۱۶ گروه در قالب گشت سطح جزیره، گفت: از 26 اسفند، طرح نوروزی تیم های پلیس به صورت محسوس و نامحسوس آغاز شد.

ایمانی نسب افزود: این طرح با هدف روان سازی ترافیک، جلوگیری از تخلفات رانندگی، برخورد با متخلفان و افزایش سطح ایمنی مسافران در در معابر و خیابان‌های جزیره کیش اجرا می شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کیش همچنین در تشریح چگونگی برخورد با تخلفات رانندگی عنوان کرد: از 26 اسفند 99 تاکنون نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته، برخورد با تخلفات رانندگی با افزایش صد در صدی و بحث تصادفات نسبت به سال گذشته 70 درصد افزایش به ثبت رسیده است.

وی گفت: سرعت غیرمجاز، عدم رعایت حق تقدم، عدم استفاده از راهنما و استفاده از تلفن همراه حین رانندگی از جمله تخلفات رانندگی در سطح شهر بوده که با آن‌ها برخورد شده که همزمان با آغاز سفرهای نوروزی توسط سامانه‌های هوشمند و ماموران پلیس مستقر در معابر به ثبت رسیده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کیش اظهار داشت: برخورد بدون اغماض با متخلفانی که مرتکب دو تخلف همزمان و سرعت بالای 100 کیلومتر در معابر شده باشند یکی از برنامه‌هایی است که به طور جدی در دستور کار پلیس راهور قرار گرفته و در همین زمینه مورد ۸۶ دستگاه خودرو به دلیل ارتکاب ۲ تخلف همزمان برای اعمال قانون به پارکینگ منتقل شده‌اند.

وی تاکید کرد: ساکنان و گردشگران برای ارتقاء سطح امنیت و آرامش در جزیره کیش ملزم به توجه و رعایت سرعت‌های اعلام شده در در تابلوهای رانندگی هستند.

سرهنگ ایمانی نسب با اشاره به نزدیک شدن پایان تعطیلات نوروز و 13 فروردین اعلام کرد: بر اساس تدابیرشورای سلامت کیش، برنامه ریزی ها به اطلاع عموم خواهد رسید.

وی همچنین اجرای طرح "شد آمدی" با همکاری شرکت عمران، آب و خدمات، معاونت فرهنگی و اجتماعی و روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش، پلیس راهور و معاونت اجتماعی نیروی انتظامی را یکی دیگر از برنامه های در دست اجرا برشمرد که از طریق صدا و سیمای کیش به اطلاع عموم می رسد.

وی در پایان از مالکان خودروهایی که تاکنون موفق به تعویض پلاک خود نشده‌اند خواست تا در سال 1400 برای تعویض پلاک خود اقدام کنند.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار و مطالب سایت

پر بیننده ترین اخبار و مطالب سایت

Template Design:Dima Group