سخنگوی شورای سلامت کیش گفت: با توجه به رنگ بندی محدودیت های ستاد کرونا در کشور، جزیره کیش شامل محدودیت های تردد و برگزاری مراسم روز طبیعت نمی شود اما رعایت پروتکل های بهداشتی ضروری است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فیدار، محمدرضا رضانیا رئیس مرکز توسعه سلامت و سخنگوی شورای سلامت کیش با تبریک روز طبیعت و با اشاره به آخرین مصوبات شورای سلامت کیش اظهار کرد: با تقدیر از کیشوندان و اصناف که با رعایت اصول و شیوه نامه های بهداشتی در ایام نوروز ضمن همراهی و همکاری با تیم سلامت موجب شدند که در تعطیلات نوروزی رنگ بندی جزیره کیش حفظ و شامل محدودیت های رنگ بندی نارنجی و قرمز نشویم امیدواریم در روز طبیعت نیز همچنان اصول و ضوابط بهداشتی را رعایت کنند.

وی افزود: با رعایت اصول بهداشتی در ایام نوروز ضمن اینکه توانستیم جزیره کیش را از نظر بیماری مدیریت کرده و منطقه ای امن و آرام برای گردشگران ایجاد کنیم کنیم، شاهد رونق اقتصادی جزیره کیش بودیم که می تواند زمینه ساز فرصت های اقتصادی و گردشگری در ایام پیش رو باشد.

رضانیا با اشاره به اینکه براساس آخرین تصمیمات ستاد ملی کرونا مبنی بر اعمال محدودیت ها در شهرهای نارنجی و قرمز جزیره کیش از این رنگ بندی مستثنی بوده و برای کیش محدودیت خاص دیده نشده است.

وی با اشاره به سرعت بالای شیوع کرونای انگلیسی در کشور که در ایام اخیر بیش از 90 درصد میزان شیوع را به خود اختصاص داده است تصریح کرد: این نوع کرونا سرایت پذیری بالاتر دارد و قشر جوان و کودکان را بیشتر درگیر می کند.

سخنگوی شورای سلامت کیش به کسانی که در روز طبیعت قصد خروج از خانه و حضور در مکان های تفریحی و گردشگری را دارند توصیه کرد: ضمن رعایت اصول بهداشتی از حضور در گروه های بزرگ خانوادگی و دوستی خودداری کرده و در گروه های خانوادگی کوچک و شخصی وقت و زمان خود را سپری کنند.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه حضور در گروه های خانوادگی در این روز مدت زمان طولانی تری دارد بهتر است که ضمن ضدعفونی کردن محیط و مبلمان شهری که قصد استفاده از آن را دارند از محلول های ضدعفونی دست به صور مرتب استفاده کرده و در جمع نیز حتی در فضای باز از ماسک استفاده کنند.

رضانیا با بیان اینکه کودکان و نوجوانان در این دوره بیش از دیگر سنین درگیر بیماری کرونا به ویژه کرونای انگلیسی شده اند تاکید کرد: خانواده ها ضمن مراقبت از کودکان، شیوه های مراقبت را به کودکان خود آموزش دهند.

وی با بیان اینکه قدرت اشتعال مواد ضدعفونی بسیار بالاست خاطر نشان کرد: خانواده ها مراقب باشند که مواد ضدعفونی کننده که قدرت اشتعال بالایی دارند در معرض آتش و گرما قرار نگیرند تا شاهد بروز حوادث در این روز نباشیم.

رعایت اصول بهداشتی و حفظ طبیعت و پرهیز از رها کردن زباله ها به ویژه ماسک های آلوده در محیط طبیعت از دیگر توصیه های رضانیا به استفاده کنندگان از طبیعت بکر و زیبای جزیره کیش در روز طبیعت است.

انتهای پیام/

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار و مطالب سایت

پر بیننده ترین اخبار و مطالب سایت

Template Design:Dima Group