رییس پلیس راهنمایی و رانندگی کیش گفت: پلیس با بررسی تعداد حوادث ۱۱ محل در این جزیره را به عنوان نقطه حادثه خیر شناسایی کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فیدار از ایرنا، سرهنگ بهرام ایمانی نسب اظهار داشت: این نقاط بر اساس محل تصادفات روی داده در چند سال گذشته شناسایی و به شرکت عمران، آب و خدمات و شورای ترافیک جهت اصلاح معرفی شده است.

وی با اشاره به اینکه هفت نقطه از این محل های حادثه خیز به عنوان اولویت اول اصلاح معرفی شده است افزود: جاده جهان، میدان قشم، میدان هرمز، رینگ میدان ملل، میدان فارور، نقاطی از بلوار ایران و میدان سنایی تا میدان آبشار از اولویت های شناسایی شده است.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی کیش یادآور شد: با وجود اینکه اصلاح این نقاط از ضرورت های کاهش تصادف در جزیره است اما رانندگی با سرعت اعلامی تابلوهای راهنمایی و رانندگی و توجه به راننده به جلو می تواند سهم بسزایی در جلوگیری از حوادث رانندگی داشته باشد.

وی اظهار داشت: برای برخی از این نقاط از جمله میدان قشم و سنایی از سوی شرکت عمران، آب و خدمات طرح هایی ارایه و به نصویب رسیده اما تا کنون اجرا نشده است.

ایمانی نسب گفت: مقرر شده شرکت عمران، آب و خدمات در سال جاری نسبت به اصلاح برخی از نقاط اقدام کند.

حرکت خودروها برابر با سرعت اعلامی تابلوهای نصب شده، اجبار استفاده از کمربند ایمنی برای تمام سرنشین‌ها، استفاده از چراغ راهنما قبل از رسیدن به میدان، ایست کامل خودرو در زمان عبور عابر پیاده، رانندگی بین خطوط، استفاده از راهنما برای تغییر حرکت از یک خط به خط دیگر از جمله قوانین راهنمایی و رانندگی در کیش است.

رعایت تمام قوانین راهنمایی و رانندگی در جزیره کیش اجباری بوده و در صورت بروز تخلف، جرایم به صورت مکانیزه با استفاده از دوربین های سطح معابر ثبت می‌شود.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار و مطالب سایت

پر بیننده ترین اخبار و مطالب سایت

Template Design:Dima Group