سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش با حضور در جمع کارگران فضای سبز که درمقابل سازمان منطقه آزاد کیش اجتماع کرده بودند دستور رسیدگی سریع به وضعیت کارگران و احقاق حقوق بر اساس قانون کار را صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فیدار، کارگران فضای سبز کیش مدتی است که با افزایش قیمت های مسکن و گرانی های روز به روز بیش از گذشته با مشکلات معیشتی روبرو شده اند و زندگی را سخت از هر روز می گذرانند.

دوری از خانواده و هزینه های بالای سفر برای دیدار آنان، مشکلات مسکن و تامین هزینه های زندگی و گرانی های بی رویه برای کسانی که به همراه خانواده در کیش زندگی می کنند همه و همه دست به دست هم داد تا توان و تاب کارگران در کیش به انتها برسد و برای احقاق حقوق نادیده گرفته خود به مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش متوسل شوند و به همین دلیل شاهد حضور تعداد کثیری از کارگران در مقابل سازمان منطقه آزاد کیش بودیم.

در پی اعتراضات کارگران محمدرضا لواسانی سرپرست سازمان در جمع کارگران حضور یافت و با اشاره به اینکه از مشکلات به خوبی آگاه هستم و مدتی است که در این خصوص رصد و با نیت آگاهی از مشکلات شما از شهرک کارگاهی نیز بازدید کرده ام اظهار کرد: بسیاری از موضوعاتی که امروز در این تجمع اظهار شد از مواردی است که از دیگر کارگران در بخش های مختلف شنیده ام و در هیئت مدیره نیز مطرح کرده ام.

وی افزود: بعضا با مقاومت هایی نیز در خصوص نظرات و تصمیماتم مواجه بوده ام اما توانستم هیئت مدیره را برای انجام آن ها قانع کنم و دستورات لازم را صادر کرده ام.

لواسانی تاکید کرد: بزرگترین مشکل عدم اجرای کامل قانون حقوق و دستمزد در خصوص کارگران توسط پیمانکاران است که در این مورد نیز دستورات لازم صادر شده است تا در اولین فرصت در خصوص وضعیت شما رسیدگی شده و حقوق کامل به شما پرداخت شود( حق اولاد، مسکن و رفع مشکلات بیمه).

وی با بیان اینکه در دوره های گذشته به هر دلیل ( مشکلات اعتباری یا قانونی) کوتاهی هایی صورت گرفته یا دستورات مدیران اجرایی نشده است افزود: از زمان تصدی مدیریت سازمان اقشار بسیاری با مشکلات مشابه به سازمان مراجعه می کنند و مشکلات بسیاری وجود دارد که از گذشته تل انبار شده و باید رفع شود.

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش همچنین به مذاکراتی در رابطه با احداث درمانگاه تامین اجتماعی با مسئولان استان اشاره کرد و افزود: تعداد بسیاری از ساکنان جزیره کیش به ویژه کارگران هرماه بخشی از حقوق خود را بابت بیمه پرداخت می کنند اما به دلیل نبود مرکز درمانی تامین اجتماعی با مشکلات درمان مواجه هستند که در این رابطه با مسئولان ارشد تامین اجتماعی استان مذاکراتی صورت گرفته تا در آینده ای نزدیک این مشکل نیز مرتفع شود.

راه اندازی نانوایی، سوپرمارکت و آرایشگاه و احداث سوئیت های کارگری به عنوان میهمانسرا برای استفاده خانواده های کارگران در سفر به کیش از دستوراتی است که لواسانی برای تسهیل امور کارگران در شهرک های کارگاهی صادر کرده است.

وی با بیان اینکه در مدت زمان حضور خود تا به امروز حتی یکی از پیمانکاران فضای سبز کیش را ندیده است گفت: این ضعف بزرگی است و باید در اجرای مناقصات به اهلیت افراد توجه ویژه ای شود ضمن اینکه پیمانکار باید بتواند با منابعی که در اختیار دارد فضای کار خود را مدیریت کند تا کمترین آسیب نیز به کارگران وارد نشود.

لواسانی اضافه کرد: در حوزه پیمانکاری یکی از راهکارها تشکیل تعاونی توسط اقشار کارگری و در دست گرفتن کار توسط خود آن هاست که می تواند از مشکلات به میزان بالایی بکاهد.

وی با بیان اینکه با تمام توان به عنوان مدیرعامل سازمان برای رفع موارد و مشکلات در کیش تلاش خواهد کرد از کارگران درخواست کرد تا به تلاش های خود همچون گذشته ادامه دهند و خاطر نشان کرد: به عنوان مدیرعامل سازمان در حد قانون و منابع از هیچ کوششی برای حل مشکلات دریغ ندارم اما نمی توان اجازه بی نظمی که فضای شهر را با مشکلات عدیده ای روبرو می کنم بدهم و از شما درخواست می کنم که مانند گذشته به کار و تلاش خود ادامه دهید.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار و مطالب سایت

پر بیننده ترین اخبار و مطالب سایت

Template Design:Dima Group