رییس ستاد مدیریت بحران کیش گفت: آمادگی لازم برای مدیریت شرایط جزیره پس از زمین لرزه‌های اخیر فراهم است و مردم نگران نباشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فیدار آریا از خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، سعید پورزادی در سومین نشست ستاد مدیریت بحران کیش از آمادگی همه نهادها، سازمان‌ها و ارگان‌ها برای مدیریت شرایط کیش پس از زمین لرزه‌های اخیر خبر داد و گفت: چادر به اندازه کافی موجود است و در صورت نیاز تعداد چادر‌های اقامتی افزایش می‌یابد.

وی افزود: علاوه بر مجموعه المپیک و مصلی که برای اسکان مردم مهیا شده است سالن یک و دو نمایشگاه بین المللی کیش هم برای اسکان متقاضیان در گرفته شده است.

وی گفت: در تامین مواد خوراکی و اقلام ضروری مورد نیاز مردم کمبودی وجود ندارد و مردم نگران نباشند.

پورزادی گفت: بیمارستان، مرکز توسعه سلامت و مجموعه درمانی فیاک نیز برای خدمات رسانی آمادگی کامل دارند.

وی از مردم خواست با حفظ آرامش کاملا هوشیار باشند و اخبار را از مراجع رسمی پیگیری کنند.

رییس ستاد مدیریت بحران کیش از تلاش صداوسیمای مرکز کیش در اطلاع رسانی به موقع و آرامش بخشی جامعه قدردانی کرد.

سعید پورزادی گفت: نظارت و سرکشی با حضور تیم فنی سازمان منطقه آزاد کیش بر ساختمان‌های فرسوده و دارای مقاومت کم انجام شده است و در صورت شرایط خاص اقدامات لازم برای مدیریت این ساختمان‌ها انجام می‌شود.

وی گفت: در ارتباط تلفنی و تصویری با کارشناسان مطرح حوزه زمین شناسی مطالب علمی و دقیق به آگاهی مردم رسانده می‌شود و قرار است فردا یکی از استادان مطرح زمین شناسی کشور الگو‌های علمی زمین لرزه را تشریح کند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش نز در این نشست، گفت: اظهارنظر‌های غیر کارشناسی در حوزه زمین لرزه منطقی نیست و مردم اخبار را از صداوسیما و پایگاه اطلاع رسانی سازمان منطقه آزاد کیش پیگیری کنند و آرامش خود را نیز حفظ کنند.

مهدی کشاورز افزود: خرابی و یا ریزش به علت زمین لرزه‌های اخیر در کیش نداشتیم و ممکن است برخی سازه‌های قدیمی دچار ترک جزئی شده باشند که این سازه‌ها قدمت بالایی داشتند.

وی گفت: شماره ١٢۴ و ٠٩٣۴٧۶٩٠١١١ برای دریافت پیام‌های مردمی در نظر گرفته شده است.

کشاورز گفت: مردم به آموزش‌های لازم در هنگام وقوع زمین لرزه توجه کنند.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش براساس صحبت‌های علمی پرفسور محمد مختاری استاد بخش سونامی و زمین لرزه دانشگاه هرمزگان گفت: احتمال سونامی در کیش وجود ندارد و مردم نگران نباشند.

مهدی کشاورز گفت: دانشجویان نگران آزمون‌های پایان ترم نباشند چرا که تمهیدات لازم در نظر گرفته شده است.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار و مطالب سایت

پر بیننده ترین اخبار و مطالب سایت

Template Design:Dima Group