اولین مرحله تزریق واکسن کرونا به کارکنان بهداشت و درمان جزیره کیش آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فیدار از خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، دبیرشورای سلامت کیش گفت: اجرای مرحله اول این طرح با همکاری ستاد ملی کرونا، دانشگاه علوم پزشکی و سازمان منطقه آزاد کیش با واکسیناسیون ۵۰ نفر از پزشکان، پرستاران و پرسنل خط مقدم مبارزه با بیماری کووید ۱۹ در جزیره کیش آغاز شده است.

سعید پورعلی با اشاره به اینکه سهمیه مرحله دوم واکسیناسیون این جزیره، شامل واکسینه شدن ۳۵۰ نفر هم به کادر بهداشت و درمان این جزیره اختصاص پیدا خواهد کرد، افزود: اولویت واکسیناسیون در کیش بر اساس اطلاعات ثبت شده در پرونده الکترونیک سلامت افراد مشخص خواهد شد.
رئیس مرکز توسعه سلامت کیش نیز با اشاره به اینکه واکسن اسپوتنیک در قالب ۲ دوز مجزا ودر فاصله زمانی ۳ هفته‌ای تلقیح خواهد شد، گفت: اولین گروهی که در کیش واکسینه شدن در تاریخ ۱ فروردین ۱۴۰۰ نوبت دوم این واکسن را دریافت خواهند کرد.
دکتر رضانیا سطح ایمنی بخشی واکسن اسپوتنیک را ۹۰ تا ۹۱ درصد اعلام کرد و افزود: اجرای این طرح همگام با سراسر کشور در چهار فاز ادامه خواهد داشت و در مراحل بعدی افرادسالمند با بیماری زمینه‌ای در اولویت دریافت واکسن قرار خواهند گرفت.

 

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار و مطالب سایت

پر بیننده ترین اخبار و مطالب سایت

Template Design:Dima Group