اولین مرحله تزریق واکسن کرونا به 50 نفر از کارکنان بهداشت و درمان در جزیره کیش در حال انجام است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فیدار، از روز یکشنبه با تزریق واکسن کووید – 19 به 15 نفر از کارکنان مرکز توسعه سلامت کیش آغاز شد و در ادامه تعداد 25 نفر در بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش واکسینه شدند این تزریق برای 10 نفر دیگراز کارکنان مرکز توسعه سلامت کیش ادامه خواهد یافت.

مهناز کاظمی مطلق مدیر پرستاری بیمارستان کیش در این رابطه در جمع خبرنگارانِ حاضر در محل تزریق واکسن روسی به کادر بهداشت و درمان بیمارستان اظهار کرد: با توجه به آمار ارائه شده از سوی بیمارستان کیش تعداد 82 نفر در کادر پرستاری، 27 پزشک متخصص و 7 پزشک عمومی در لیست تزریق قرار داده شده اند.

وی با اشاره به اینکه کادر درمانی که قبلا به کرونا مبتلا شده اند در این لیست قرار داده نشده اند افزود: براساس تعداد واکسنی که از سوی دانشگاه علوم پزشکی در اختیار کیش قرار داده شده است تعداد 25 نفر از کادر بهداشت و درمان بیمارستان کیش با اولویت کارکنان فوریت های پزشکی که به طور مستقیم و در نخستین مرحله با بیماران درگیر کووید -19 در ارتباط هستند، کادر آی سی یو تنفسی و پرسنل بخش عفونی اعم از پزشک، پرستار، کمک پرستار و نیروی خدماتی در این دوره واکسینه خواهند شد.

کاظمی با اشاره به اینکه واکسن تزریق شده، واکسن روسی است و به رایگان تزریق می شود افزود: این واکسن در دو مرحله به کادر بهداشت و درمان تزریق می شود که مرحله اول روز یکشنبه و مرحله دوم حدود 21 روز دیگر(دوم فروردین) تزریق خواهد شد.

بیمارستان کیش سه روز بدون مورد مثبت بود

به گفته مدیر پرستاری بیمارستان کیش طی سه روز گذشته (شنبه تا دوشنبه) بیمارستان کیش عاری از بیمار بستری کرونایی بوده و بخش کرونایی در طی این سه روز تعطیل بوده است.

350 دوز واکسن سهمیه مرحله دوم واکسیناسیون در کیش

همچنین سعید پورعلی روز یکشنبه در تزریق مرحله اول واکسن کووید -19 به کادر مرکز توسعه سلامت کیش گفت: اجرای مرحله اول این طرح با همکاری ستاد ملی کرونا، دانشگاه علوم پزشکی و سازمان منطقه آزاد کیش با واکسیناسیون ۵۰ نفر از پزشکان، پرستاران و پرسنل خط مقدم مبارزه با بیماری کووید ۱۹ در جزیره کیش آغاز شده است.

سعید پورعلی با اشاره به اینکه سهمیه مرحله دوم واکسیناسیون این جزیره، شامل واکسینه شدن ۳۵۰ نفر هم به کادر بهداشت و درمان این جزیره اختصاص پیدا خواهد کرد، افزود: اولویت واکسیناسیون در کیش بر اساس اطلاعات ثبت شده در پرونده الکترونیک سلامت افراد مشخص خواهد شد.
رئیس مرکز توسعه سلامت کیش نیز با اشاره به اینکه واکسن اسپوتنیک در قالب ۲ دوز مجزا ودر فاصله زمانی ۳ هفته‌ای تلقیح خواهد شد، گفت: اولین گروهی که در کیش واکسینه شدند در تاریخ ۱ فروردین ۱۴۰۰ نوبت دوم این واکسن را دریافت خواهند کرد.
دکتر رضانیا سطح ایمنی بخشی واکسن اسپوتنیک را ۹۰ تا ۹۱ درصد اعلام و خاطر نشان کرد: اجرای این طرح همگام با سراسر کشور در چهار فاز ادامه خواهد داشت و در مراحل بعدی افرادسالمند با بیماری زمینه‌ای در اولویت دریافت واکسن قرار خواهند گرفت.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار و مطالب سایت

پر بیننده ترین اخبار و مطالب سایت

Template Design:Dima Group