فرماندهی انتظامی ویژه کیش از انهدام بانک بزرگ مواد مخدر و دستگیری دو قاچاقچی در کیش خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فیدار، سرهنگ علی اصغر جمالی با اعلام این خبر اظهار کرد: فرماندهی انتظامی ویژه کیش در راستای مبارزه بی امان در عرصه مقابله با توزیع مواد مخدر با تلاش شبانه روزی و پیگیری مجدانه افراد سودجو در جزیره کیش موفق به شناسایی یک باند مواد مخدر شد.

وی افزود: در این رابطه 19 کیلوگرم مواد مخدر کشف و 2 قاچاقچی دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی ویژه کیش با اشاره به اینکه مواد مخدر از مبادی غیر رسمی وارد جزیره کیش می شود تاکید کرد: در 6 ماهه اول سال جاری 43 درصد افزایش کشف مواد مخدر، 50 درصد افزایش انهدام باندهای مواد مخدر و 27 درصد افزایش دستگیری قاچاچیان توسط نیروی انتظامی ویژه کیش صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: این میزان افزایش نشان از افزایش تلاش برای ورود مواد مخدر به جزیره کیش توسط افراد سودجو و سوداگران مرگ دارد که برای مقابله با آن ها نیاز به تلاش بیشتر ماموران فعال در مقابله با مواد مخدر و آگاهی بیشتر مردم همچنین فرهنگ سازی مقابله و مبارزه با مواد مخدر در میان مردم را دارد.

فرمانده انتظامی ویژه کیش همچنین از کشف 5 هزار نخ سیگار و دستگیری 2 قاچاقچی در این خصوص خبرداد.

سرهنگ جمالی با درخواست از خانواده ها جهت آگاه سازی بیشتر فرزندان توسط خانواده ها و مسئولان فرهنگی به ویژه آموزش و پرورش در این رابطه بر فعالیت های آموزشی و فرهنگ سازی نیروی انتظامی در این حوزه تاکید کرد.

وی در خصوص افزایش تجهیزات و به روز شدن نیروهای پلیس در بخش های مختلف نیز تاکید کرد: با توجه به پیشرفت جرائم و بهره گیری افراد نابهنجار و خلافکار از تکنولوژی های روز، نیاز است تا پلیس نیز به آخرین تجهیزات و دست آوردهای تکنولوژی در حوزه برخورد با جرائم مجهز شود که این مهم بر عهده مسئولان در سازمان منطقه آزاد کیش و دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر است.

فرماندهی انتظامی ویژه کیش اظهار امیدواری کرد با همکاری مسئولان یاد شده در این حوزه پلیس کیش در کمترین زمان به تجهیزات و ابزارهای نوین مجهز شود.

به گزارش پایگاه خبری فیدار، نصب دوربین های کنترل ترافیک در فضای شهری، اتاق مانیتورینگ، دستگاه های چهره خوان در مبادی ورودی از مهمترین درخواست هایی است که در سال های اخیر از سوی مردم و رسانه ها و پلیس بر آن تاکید شده است اما تاکنون با وجود وعده های داده شده از سوی مسئولان این رویکرد مهم اتفاق نیافتاده است.

بی تردید استفاده از تجهیزات به روز توسط تامین کنندگان امنیت جامعه با توجه به گستردگی فعالیت های افراد سودجو، متخلفان حوزه های مختلف و سوداگران مرگ می تواند در کاهش جرائم و ایجاد فضای امن برای مردم موثر واقع شود.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار و مطالب سایت

پر بیننده ترین اخبار و مطالب سایت

Template Design:Dima Group