امام جمعه کیش با اشاره به اهمیت تامین امنیت همه جانبه در جامعه، امنیت فرهنگی را در برخی مواقع ضروری تر و مهمتر از امنیت جانی برشمرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فیدار، حجت الاسلام احمد حسن زاده در آیین صبحگاه مشترک نیروهای مسلح جزیره کیش به مناسبت گرامی داشت هفته نیروی انتظامی با تبریک این هفته به دلاور مردان و دریادلان نیروی انتظامی این هفته را فرصتی دوسویه برای بیان خدمات ارزشمند و عملکرد نیروی انتظامی و تقدیر مردم از تلاش های فرزندان ایران اسلامی در ناجا برشمرد.

وی با اشاره به اینکه فلسفه وجودی نیروی انتظامی بر تامین امنیت جامعه استوار است تاکید کرد: امنیت همه جانبه از مهمترین مسائلی است که جامعه به آن نیاز دارد.

امام جمعه کیش با بیان اینکه امنیت فرهنگی گاه از امنیت جانی برای جامعه به ویژه جامعه اسلامی مهمتر است اظهار کرد: امنیت تنها جانی نیست و در برخی موارد امنیت فرهنگی به مراتب از امنیت جانی بیشتر از و در جامعه اسلامی مردم متدین حاضرند در ناامنی جانی قرار بگیرند اما امنیت فرهنگی و قانون اسلامی شهر آن ها حفظ شود.

وی اقتدار را لازمه برقراری امنیت در جامعه توسط پلیس خواند و تاکید کرد: اقتدار لازمه امنیت است و امکان ندارد پلیس بدون اقتدار بتواند بسترساز امنیت در جامعه باشد.

حجت الاسلام حسن زاده با تاکید بر شفاف سازی مفهوم اقتدار افزود: اقتدار مطلوب جامعه اسلامی با اقتدار در نظام های غربی و غیر اسلامی متفاوت است و هیچگاه اقتدار با ظلم محقق نمی شود.

وی با بیان اینکه اقتدار در جوامعی همچون آمریکا در سایه ظلم محقق می شود افزود: اقتدار مطلوب نیروی انتظامی جامعه اسلامی ایجاد امنیت در هر مکانی است که پلیس در آن حضور دارد و در عین رعایت اصول عدالت و مروت و گاه با مهربانی با هر گونه موارد ناامنی با قاطعیت برخورد می کند.

امام جمعه کیش تاکید کرد: ما امروز در کیش نیاز به امنیت اجتماعی به ویژه در جوزه حجاب و عفاف داریم و همه باید برای ایجاد این امنیت قاطعانه تلاش کنیم.

در پایان این مراسم 47 کیلوگرم مواد مخدر کشف شده غیرقابل استحصال برای مصرف موارد درمانی توسط نیروی انتظامی کیش امحاء شد.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار و مطالب سایت

پر بیننده ترین اخبار و مطالب سایت

Template Design:Dima Group