رییس پلیس فتا کیش گفت: یکی از کیشوندان با اعتماد بی جا در فضای مجازی یک بیت کوین خود را از دست داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فیدار از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ "محمدرضا رضایی" رئیس پلیس فتا کیش گفت؛ شخصی به این پلیس مراجعه و اعلام داشت در گروه آموزشی ارزهای دیجیتال در شبکه اجتماعی تلگرام با فردی آشنا شده و وی مدعی شراکت در سود در ازای ترید با سرمایه شاکی گردیده است که شاکی یک بیت کوین به کیف پول شخص ناشناس به امید سود ترید ارز دیجیتال واریز و ناشناس از آن به بعد پاسخگو نیست. بلافاصله پرونده قضایی در این خصوص تشکیل و در حال رسیدگی است.

رضایی اعلام داشت: امروز بازار ارز های دیجیتال به یکی از بازار های جذاب مالی تبدیل شده و کاربران زیادی بر این بازار اقبال نشان می دهند, ولی سواد و دانش لازم در زمینه ترید کردن را نداشته و با اعتماد نابجا به کانال ها , گروه های آموزشی و افراد ناشناس که در کمین تازه واردان به این بازار نشسته اند قربانی کلاهبرداری قرار می گیرند.

این مقام انتظامی توصیه کرد: مردم قبل از ورود به عرصه ارز های دیجیتال حتما سواد و دانش لازم را کسب نموده و به افراد ناشناس اعتماد نمایند. در صورت اعتماد به ارز ها و توکن هایی که سود چندین برابری را در فرصت کوتاه تبلیغ می کنند سرمایه خود را در خطر قرار خواهند داد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: کیشوندان می توانند از طریق شماره 21836674 به صورت تلفنی و سایت پلیس فتا www.cyberpolice.ir  به صورت برخط از خدمات مشاوره و راهنمایی کارشناسان این پلیس استفاده نمایند.

 

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار و مطالب سایت

پر بیننده ترین اخبار و مطالب سایت

Template Design:Dima Group