فرمانده انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی کیش از توقیف توقیف 28 کیلومترتورمنوفلامنت و توقیف 4 فروند شناورمتخلف در آب های کیش خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فیدار اریا، سرهنگ " علی اصغر جمالی " با اعلام اين خبر گفت: ماموران پایگاه دریابانی کیش حین گشت زنی در آبهای جزیره کیش، موفق به كشف 28 کیلومتر تور غيرمجاز منوفلامنت صيادي و توقیف 4 فروند شناور متخلف که به صورت تور اندازی محاصره ای اقدام به صیادی می کردند، شدند.

وی با بیان اینکه وظیفه ذاتی دریابانی حراست از آب های سرزمینی و انضباط بخشی به شناورهای موجود در حوزه استحفاظی مربوطه است تصریح کرد: گشت های دریابانی ویژه کیش در صورت برخورد با هر گونه تخلف در این حوزه با متخلفان برخورد کرده و موارد را به اداره شیلات اعلام می کند.

سرهنگ جمالی حضور محسوس، نامحسوس مستمرگشت های دریادلان فرماندهی انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی کیش و حمایت مردم بویژه بومیان جزیره را نقطه قوت این موفقیت ها عنوان کرد.

فرمانده انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی کیش در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به حضور شناورهای صیادی بنادر اطراف در آب های سرزمینی جزیره کیش و استفاده از تورها و روش های غیرمجاز صید دریابانی کیش به درخواست صیادان و اداره محیط زیست جزیره کیش با اینگونه شناورها برخورد کرده و پس از توقیف و طی مراحل قانونی و تشکیل پرونده آن ها را به مراجع قضایی تحویل می دهد.

گفتنی است، مقدار 4 تن ماهی کشف شده با دستور دادستان جزیره کیش بین افراد کم بضاعت تقسیم شد.

شایان ذکر است، تورهای منوفلامنت به صورت تورهای تک رشته و از جنس پلاستیک هستند و به راحتی در آب توسط آبزیان دیده نمی شوند و موجب خسارات جبران ناپذیری به ذخایر آبزیان می شوند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار و مطالب سایت

پر بیننده ترین اخبار و مطالب سایت

Template Design:Dima Group