بروزرسانی:12:36:43.
جمعه 2 اسفند 1398 | Friday 21 February 2020

نمایشگاه هفته دفاع مقدس با 22 غرفه شامگاه نخستین روز هفته دفاع مقدس با حضور سردار کمالی، خانواده شهید حسینی و فرمانده سپاه در شکست حصر آبادان در جزیره کیش افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فیدار، نمایشگاه حفظ ارزش های انقلاب اسلامی به مناسبت گرامی داشت حماسه دفاع مقدس با مسئولان محلی و کشوری در محل مرکز همایش های بین المللی کیش افتتاح شد.

حجت الاسلام حسن زاده امام جمعه کیش در حاشیه این آیین با گرامی داشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: ما موظف هستیم تا دفاع مقدس را به نسل جوان معرفی کنیم و این نمایشگاه و امثال نمایشگاه حاضر می توانند نقش موثری در این مسیر داشته باشند.

وی افزود: به هر میزان که نسل جدید از دفاع مقدس آگاهی پیدا کندد به نسلی که در جنگ حضور فعال داشتند ایمان راسخ تری یافته و تشویق می شود که در همان مسیر حرکت کند.

دفاع همچنان باقی است

غلامحسین مظفری نیز با اشاره به اینکه دفاع همچنان باقی است تاکید کرد: برای استواری در راه دفاع از آرمان های نظام و انقلاب اسلامی باید ارزش ها و اصولی را که موجب پیروزی در این دفاع شد به صورت مستمر مرور کنیم، به همین مناسبت برگزاری چنین نمایشگاه هایی برای معرفی اصول و ارزش های دفایع مقدس ضروری است.

معرفی دفاع مقدس رسالتی بزرگ  

سرهنگ علی اصغر جمالی فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش نیز با بیان اینکه بسیاری از نسل های پس از جنگ با دفاع مقدس و شرایط جنگ آشنایی ندارند و امروز آشنا ساختن جوانان و نوجوانان با آرمان های دفاع مقدس  وظیفه و رسالتی است که بر دوش ماست تا رشادت ها و ایثار و خودگذشتگی که موجب پیروزی و تداوم انقلاب شده نسل به نسل انتقال بدهیم

وی با اشاره به جنگ نرم دشمن در حوزه های فرهنگی و اقتصادی افزود: باید جوانان را آماده رزم در این عرصه کنیم تا همانند 8 سال دفاع مقدس مبارزه کرده و سربلند از این آزمون خارج شوند.

دفاع مقدس نمایش اقتدار ایرانن اسلامی

شیخ یعقوب شمس امام جمعه اهل سنت کیش نیز با تاکید براینکه اقتدار امروز ایران و اینکه دشمن نمی تواند و جرأت نمی کند به کشور ما نگاه چپ داشته باشد از برکات انقلاب و 8 سال دفاع مقدس است.

نمایشگاه و تصویر سازی دفاع مقدس

شهداد کناری فرمانده سپاه کیش نیز با اشاره به اینکه پیروزی های 8 سال دفاع مقدس مرهون ایثار و از خودگذشتگی و ولایت پذیری رزمندگان اسلام بود و این نمایشگاه می تواند گوشه از توانمندی و ایثار رزمندگان را برای نسل های جوان به تصویر بکشد.

نمایشگاه هفته دفاع مقدس با حضور مسئولین محلی یکشبنه 31 شهریور ساعت 20 در مرکز همایش های بین المللی کیش با بیش از 20غرفه ­محصولات فرهنگی، کتب و رسانه های دیجیتال با محتوای دفاع مقدس را عرضه می کنند و کالک عملیاتی، یادمانهای دفاع مقدس، ادوات نظامی و تصویری از دفاع مقدس با عنوان نگار گذر در مرکز همایش های بین المللی کیش همه روزه از ساعت 17 تا 23 پذیرای علاقمندان است.

  • نمایش خیابانی خاک با طعم استخوان، به کارگردانی بهنام کاوه گویی و  نمایش پلاک 175 با کارگردانی سیما علیپور از دیگر برنامه های گرامیداشت هفته دفاع مقدس بود که در حضور حاضر در شکل خیابانی اجرا شد

این دو نمایشگاه تاثیر گذار در رابطه با دفاع مقدس هر شب قبل و بعد از برنامه های فرهنگی و هنری اجرا خواهد شد.

  • ویژه برنامه شب شعر با حضور صابرسعدی، احمد شهریار شاعرپاکستانی و دکتر آفریده ثانی با قرائت اشعاری در رابطه با جنگ و دفاع مقدس از دیگر برنامه های حاشیه ای آیین افتتاح نمایشگاه حفظ ارزش های دفاع مقدس در جزیره کیش بود.

انتهای پیام/

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تبلیغات

پربازدیدترین

اخبار ویژه

Template Design:Dima Group