بروزرسانی:12:36:43.
جمعه 2 اسفند 1398 | Friday 21 February 2020

به مناسبت گرامی داشت هفته دفاع مقدس، نمایش ناشناس، معرفی شده بنیاد فرهنگی روایت فتح و انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس امشب در مرکز همایش های بین المللی کیش به روی صحنه می رود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فیدار، ستاد خبری بزرگداشت هفته دفاع مقدس کیش، نمایش" ناشناس"  کاری از گروه مروا، به کارگردانی مالک سراج بازیگر تئاتر و و تلویزیون که متولد 1340 و شهر آبادان است برشی از زندگی این هنرمند و رزمنده دوران دفاع مقدس است که هنگام حضور در والفجر 8 برای وی رخ داده است.

سراج از بازیگران صاحب نام و فعال تئاتر است که تحصیلات خود را در رشته بازیگری به پایان رسانده است و از سال 1361 فعالیت  حرفه ای خود را با گرفتن اولین جایزه در اولین جشنواره تئاتر فجر آغاز کرده است.

وی در اکثر عملیات مهم از جمله والفجر 8 و آزادسازی خرمشهر نقش داشت، یکی از برادرانش در جنگ به همراه او شیمیایی شد اما دوام نیاورد و به دوستانش شهیدش پیوست.

مالک حدپور سراج بازیگر پیشکسوت و خونگرم جنوبی نامش با سال‌های دفاع مقدس و سریال و فیلم‌های دفاع مقدسی عجین شده است و در این سه دهه در اغلب کارهای شاخص دفاع مقدسی حضور داشته است. سراج در تئاتر دفاع مقدس هم تجربیات ارزنده‌ای نظیر نویسندگی و کارگردانی نمایش «بن‌بست هنرمند پلاک 8» را دارد.دیوار شیشه‌ای، به گزارش قاب کوچک، آسمان من، آذر، روز سوم، ملکه، کودک و فرشته، زخم شانه حوا، قطعه‌ای از بهشت، کیمیا،دیدومک و سال‌های ابری دارد.

این هنرمند پیشکسوت در یکی از مصاحبه های خود گفته است: در طول دوران حضورم در جبهه سه یا چهار بار زخمی شدم، اما به خاطربازی در فیلم‌های دفاع مقدسی حدود 9 بار زخمی شدم.

نمایشنامه" ناشناس" با نگاهی جدید به دفاع مقدس معرفی شده از بنیاد فرهنگی روایت فتح و انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس به نویسندگی و کارگردانی مالک حدپور سراح، طراحی صحنه توسط حسن شریعتی و با بازی حامد نوبخت و مالک حدپور سراج همزمان با چهارمین شب از شب های دفاع مقدس به همت ستاد برگزاری مراسم گرامی شداست هفته دفاع مقدس در جزیره کیش اجرا می شود.

در اجرای این نمایش مهرداد رحیمی به عنوان دستیار کارگردان و ویدا حدپور سراج به عنوان مسئول نور و صدا گروه را همراهی می کنند.

  • خلاصه ای از نمایش" ناشناس"

سربازی در شب عملیات در منطقه تحت اشغال دشمن اسیر یکی از نیروهای اطلاعاتی دشمن می شود او برای خلای از مخمصه هر چه را دیده در اختیار دشمن قرار می دهد ولی نیروی اطلاعاتی دشمن تصمیم به کشتن سرباز نمی گیرد و ...

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تبلیغات

پربازدیدترین

اخبار ویژه

Template Design:Dima Group