بروزرسانی:11:45:50.
پنجشنبه 3 مهر 1399 | Thursday 24 September 2020

دو روز پیش در 6 شهریور ماه جاری سیزده صنف سینمایی بیانیه ای اعتراضی مبنی بر مخالفت با انتقال امتیاز صدور مجوز فیلم های نمایش خانگی از وزارت ارشاد به صدا و سیما منتشرکردند.

به گزارش خبرنگار سینما و هنر پایگاه خبری تحلیلی فیدار، این اصناف عبارت اند از:

انجمن صفی کارگردانان سینما، کانون کارگردانان، انجمن صنفی کارگردانان مستند، انجمن صنفی تهیه کنندگان سینما، انجمن صنفی مدیران تولید، انجمن صنفی تدوین گران، انجمن صنفی بازیگران، انجمن صنفی فیلمنامه نویسان، انجمن صنفی فیلمبرداران، انجمن صنفی صداگداران و صدابرداران، انجمن صنفی چهره پردازان، انجمن صنفی  برنامه ریزان و دستیاران کارگردان، انجمن صنفی دستیاران فیلمبردار، انجمن صنفی مدیران و دستیاران تدارکات که مجموعا 1300 عضو دارند. آنها این کار را یک اشتباه تاریخی خواندند و از مسئولین خواستند مرتکب چنین اشتباهی نشوند و اهالی این حرفه را که از همین راه امرار معاش میکنند از نان خوردن نیندازند و همچنین با این کار مردم را به سمت سریال های خارجی سوق ندهند.

بنابر این گزارش، امروز هم سیزده صنف سینمایی دیگر به این جمع اضافه شدند که مجموع اعضای این بیست و شش صنف به بیش از 5000 نفر میرسد. این سیزده صنفی که امروز 1399/06/19 به جمع معترضین اضافه شدند عبارتند از:

انجمن صنفی تهیه کنندگان سینمای مستند، کانون آهنگسازان سینما، انجمن صنفی طراحان فیلم ایران، انجمن صنفی فیلم کوتاه، انجمن صنفی تبلیات سینما، انجمن صنفی منتقدان و نویسندگان آثثار سینمایی، انجمن گویندگان و سرپرستان گفتارفیلم، انجمن صنفی پخش قیلم، انجمن طراحان و مجریان جلوه های بصری سینما، انجمن جلوه های ویژه سینما، انجمن صنفی طراحان فنی و مجریان صحنه، انجمن صنفی بدلکاران و بازیگران سینما، انجمن کارکنان لابراتوار

درباره واکنش وزارت ارشاد نسبت به این طرح ایسنا نوشت: اواخر هفته گذشته خبر رسید که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با طرح چند نماینده مجلس برای اصلاح قانون اهداف و وظایف این وزارتخانه در مورد شبکه نمایش خانگی مخالف کرده است و حالا این موضوع به طور رسمی اعلام و نامه آن منتشر شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌ها وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نامه‌ای خطاب به معاون پارلمانی رئیس جمهور، بر مخالفت رسمی وزارت‌ متبوع با طرح ۲۶ نماینده مجلس برای نظارت صدا و سیما بر شبکه نمایش خانگی و VOD تاکید کرد.

علی اصغر کاراندیش در این نامه مشروح که در ۶ صفحه و ۱۶ بند تدوین شده است تناقض‌ها و تضادهای طرح مذکور با قوانین مرتبط با شرح وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را فهرست کرده است.

این نامه در بازگشت به نامه شماره ۶۲۹۶۸ مورخ ۵‏/۶‏/۱۳۹۹ موضوع طرح «اصلاح بند (۲۹) ماده (۲) قانون اهداف و وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (مصوب ۱۲‏/۱۲‏/۱۳۶۵)»، در ۱۶ بند نگاشته شده است.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تبلیغات

پربازدیدترین

اخبار ویژه

Template Design:Dima Group