معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش با ابراز خرسندی از حضور در جمع اصحاب فرهنگ و هنر جزیره کیش بر استفاده از ظرفیت های هنرمندان جزیره کیش در برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری در کیش تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فیدار آریا، یاسر شاه پیری در آیین دیدار با اصحاب فرهنگ و هنر جزیره کیش با اشاره به اینکه هنر نباید با پول قدرت گره خورده و هنر تنها جنبه نمایش پیدا کند که در این صورت به انحطاط نزدیک خواهد شد اظهار کرد: منشاء هنر طبع پذیره است که هنرمند را به خلق یک اثر ماندگار وا می دارد که قله های فرهنگ و هنر را در نوردد و با هنر است که می توان نشانه های تمدنی ساخت.

وی توجه به تکنولوژی و عرصه های نوین و ابزار نوین تولید آثار هنری در کنار داشته های گذشته تاکید کرد و افزود: تکنولوژی موجب می شود که هنر از خلوت خود خارج شود به همین منظور باید هنرمند با ادبیات تکنولوژی آشنا باشد.

  شاه پیری با تقدیر از بخش خصوصی در ایجاد زیرساخت های مورد نیاز برنامه های فرهنگی و هنری بر ارتباط مستقیم و موثر هنرمندان و بخش خصوصی تاکید کرد و افزود: اجرای برنامه های فرهنگی و هنری و کشاندن هنر با عرصه اجتماع مانند برگزاری تئاتر خیابانی، موسیقی و نمایش های کوتاه در مکان های عمومی همچون بازارها، رستوران ها، هتل ها و ... می تواند اثر مثبتی در جامعه و کاهش آسیب های اجتماعی داشته باشد.

ایجاد رونق گردشگری با بهره گیری از ظرفیت های هنری هنرمندان جزیره کیش از دیگرمواردی است که معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش در این نشست بر آن تاکید کرد و افزود: هنر ارتباط مستقیمی با گردشگری دارد و برنامه های فاخر هنری می تواند در افزایش گردشگران تاثیر بسزایی داشته باشد.

وی با تاکید بر اهمیت برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری در جزیره کیش بر برون سپاری فعالیت های هنری به هنرمندان کیش اشاره کرد و افزود: همکاری دو سویه از ضرورت های تحقق اهداف مورد نظر معاونت فرهنگی و هنرمندان جزیره است.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش بر معرفی ظرفیت های موجود در جزیره کیش به ویژه در بخش خصوصی اشارهر کرد و افزود: با همکاری متقابل علاوه بر برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری وایجاد فرصت مورد نیاز برای هنرمندان، بخش خصوصی نیز می تواند داشته های خود را معرفی کند.

وی با اشاره به تراکم فعالیت های مختلف در معاونت فرهنگی و اجتماعی بر همکاری بیشتر اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه ها در انجام بهینه امور تاکید کرد.

شاه پیری افزود: با استفاده از توان و ظرفیت هنری و ایده و تفکر هنرمندان می توان در فضاهای شهری، المان ها، نمادها علاوه بر اجرای برنامه های فرهنگی، هنری، جشنواره های متنوع و .... شاهد یک جهش و رونق در فضای کیش بود.

وی تاکید کرد: ساماندهی امور و اصلاح فرآیندها با بهره گیری از ظرفیت های موجود به ویژه ظرفیت های هوشمند، قانون گرایی و اجرای امور براساس قوانین، انجام فعالیت های فاخر سه اولویت مهمی که در معاونت فرهنگی اجتماعی بر آن تمرکز و تاکید می شود.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به اینکه در حال حاضر 9 هزار و 700 دانش آموز با حضور 720 معلم در جزیره کیش در حال تحصیل هستند یکی از مهمترین امور مورد توجه و اولویت های این معاونت را رسیدگی به امور آموزش، پرورش، ایجاد فضای شور و نشاط و مهارت افزایی دانش آموزان برشمرد و خاطر نشان کرد: توجه جدی به بازسازی مدارس، رسیدگی به وضعیت زندگی و معیشت اهالی فرهنگ و دانش آموزان جزیره کیش از مهمترین مسائلی است که در اولویت این معاونت قرار دارد.

 

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار و مطالب سایت

پر بیننده ترین اخبار و مطالب سایت

Template Design:Dima Group