دبیرشورایعالی مناطق آزاد کشور در بازدید از پروژه ترمینال جدید فرودگاه کیش گفت. به دنبال این هستیم که کیش مرکز تبادلات پولی مالی کشور شود.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فیدار آریا؛ سعید محمد در جاشیه بازدید از ترمینال جدید فرودگاه کیش ودر جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه یکی از اهداف تشکیل مناطق آزاد ایجاد نهادهای مالی و پولی در این مناطق در راستای کمک به اقتصاد یرزمین اصلی است اظهار کرد: در این خصوص تهاملات خوبی با بانک مرکزی و وزارت اقتصاد صورت گرفته است و برای تاسیس بانک آفشور با بانک مرکزی به توافق رسیده ایم که شیوه نامه آن توسط بانک مرکزی در حال تدوین است.

وی با تاکید بر اینکه مجری بانک های آفشور مناطق آزاد با بیس کیش خواهند بود  افزود: تلاش ما بر این است که نهاد های پولی و مالی مانند بانک آفشور و بورس بین الملل به عنوان پایلوت در کیش ایجاد شود .

محمد ادامه داد: به دنبال آن هستیم تا با استفاده از این ظرفیت هاتضامین ارزی در اختیار فعالان اقتصادی مناطق آزاد قرار دهیم.

وی افزود: کانال های دیگری در بودجه ۱۴۰۱ برای تامین منابع مالی  در مناطق آزاد در راستای ایجاد زیر ساخت ها دیده شده است مانند استفاده از فرصت تهاتر نفت همانند دیگر وزارت خانه ها.

دبیرشورایعالی مناطق آزاد کشور در خصوص بهره گیری از ظرفیت سرمایه گذاری شرکت های چینی در مناطق آزاد نیز تاکید کرد: با شرکت های بزرگ چینی در خصوص راه اندازی خطوط اعتباری فاینانس توافق صورت گرفته است. و پیگیر دریافت مجوز برای تامین زیر ساخت های مناطق با استفاده از این ظرفیت ها هستیم.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاران ایرانی دارای منابع مالی و نقدینگی های مناسبی هستند اظهار کرد: اگر بتوانیم شرایط سرمایه گذاری را تسهیل کرده و طبق قانون مشوق ها و معافیت های مناطق را که طی سال های گذشته به آن خدشه هایی وارد شده است احیاء ‌کنیم نیازی به سرمایه های خارجی نخواهیم داشت.

مشاور رئیس جمهور تامین منابع مالی و پولی، جذب سرمایه های داخلی و خارجی، ایجاد فرصت تولید در مناطق آزاد و گردشگری به صورت خاص در کیش و رویداد جهانی ۲۰۲۲ که برنامه ریزی گسترده برای استفاده حداکثری ظرفیت کیش در ایام جام جهانی در بحث گردشگری شده است را از مواردی عنوان کرد که در دستور کار دبیرخانه و سازمان منطقه آزاد کیش قرار دارد.

وی ایجاد ظرفیت ۴۰۰ پرواز هفتگی از کیش به قطر را از جمله توافق های صورت گرفته با کشور قطر در آخرین سفر رئیس جمهور به این کشور عنوان کرد و افزود:  به همین دلیل فرودگاه یکی از نقاط استراتژیک برای ماست که به لطف خدا سرعت و شتاب خوبی برای اتمام عملیات اجرایی آن در حال انجام است.

محمد ادامه داد: امیدواریم ترمینال جدید و باند فرودگاه تا مرداد ماه 1401 آماده بهره برداری شود.

وی همچنین به افزایش 5 هتل 5 ستاره به ناوگان هتلینگ جزیره کیش اشاره کرد وافزود: این 5 هتل بزودی به بهره برداری خواهد رسید که در این صورت تعداد 3600 تخت در هتل های 5 ستاره کیش آماده پذیرایی از میهمانان جام جهانی 2022 خواهد بود.

دبیرشورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی احداث و بازسازی 5 زمین فوتبال، 2 سالن بدنسازی با تجهیزات کامل، 2 سالن فوتبال ساحلی را از مواردی عنوان کرد که در جزیره کیش در حال آماده سازی است و خاطر نشان کرد: ظرفیت های خوبی در کیش وجود دارد و چه جام جهانی باشد یا نباشد کیش می تواند پایگاه گردشگری کشور باشد.

 

انتهای پیام/

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار و مطالب سایت

پر بیننده ترین اخبار و مطالب سایت

Template Design:Dima Group