بروزرسانی:13:55:25.
شنبه 5 مهر 1399 | Saturday 26 September 2020

معاون اول رئیس جمهور مصوبه تعیین فرودگاه کیش به عنوان فرودگاه بین المللی را ابلاغ کرد

نخستین دوره جشنواره تبلیغات  و برندینگ گردشگری کیش با مشارکت و همکاری سازمان منطقه آزاد کیش ، موسسه جشنواره ها و مناسبتهای کیش ، جوامع صنفی فعال در کیش و با هدف توسعه گردشگری داخلی و تحکیم ارتباط میان جامعه تبلیغاتی کشور و صنعت گردشگری در راستای کمک به رونق اقتصادی در صنعت گردشگری کشورو معرفی بهترینها در تبلیغات و خدمات گردشگری کار خود را از اول تیرماه سال جاری آغاز و با تشکیل دبیرخانه جشنواره ، تدوین آئین نامه ها و ضوابط شرکت در جشنواره ، انتخاب و معرفی اعضای کمیته داوران و کمیته های دیگر انجام شد .

ولی تیموری با تاکید بر تشدید نظارت بر حسن اجرای پروتکل‌های بهداشتی در تاسیسات گردشگری گفت: گردشگران و متولیان سفر می توانند با رعایت پیوست‌های بهداشتی، زمینه سفری ایمن و مسئولانه را فراهم آورند.

در راستاي توسعه همكاري های میان مناطق آزاد كشورهاي عضو اكو و با مشارکت سازمان منطقه آزاد کیش در تدوین و اجرای بيانيه ای تمركز بر ايجاد زنجيره ارزش افزوده در توليدات مشترك میان كشورهاي عضو تاكيد شد.

برای نخستین بار گونه ای کمیاب از ژله ماهی porpita معروف به دکمه آبی از خانواده هیدروئید از شاخه کیسه تنان توسط اداره محیط زیست سازمان منطقه آزاد کیش در شمال غربی این جزیره شناسایی شد

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به اینکه زمان کوتاهی تا برگزاری جشنواره تابستانی کیش داریم از تشکیل کارگروه توسعه گردشگری درایی بیست و سومین جشنواره تابستانی کیش خبرداد و گفت: باید تلاش کنیم تا رویداد ملی در زمینه مسابقات دریایی رقم بزنیم و همچنین تا پایان سال می توان موقعیتی فراهم کرد که یک رویداد جهانی طراحی، عملیاتی و اجرایی شود.

علی نیکویی فرماندار بندرلنگه و مجید ملانوروزی معاون گردشگری سازمان،در خصوص انجام تدابیر لازم برای پذیرایی از گردشگران نوروز 99 بحث و تبادل نظر کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فیدار از سازمان منطقه آزاد کیش، در جلسه ای با حضور مجید ملا نوروزی، فرماندار بندرلنگه و هیئت همراه متشکل از شهردار چارک، بخشدار شیبکوه، رئیس اداره بنادر و دریانوردی لنگه، شهردار کنگ و بخشدار کیش،زوایای مختلف خدمات رسانی به گردشگران نوروز 99  بررسی شد.

مجید ملانوروزی معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش و دبیر ستاد نوروزی کیش در سال 99نیز با اشاره به اینکه مسافران دریایی از طریق بنادر همجوار کیش وارد جزیره می شوند، این ایام را فرصت طلایی برای شهرداری های همجوار کیش به منظور استفاده از پتانسیل‌های بومی محلی و فعال کردن بازارچه های فصلی محلی برشمرد.

دبير ستاد نوروزي كيش همچنین با بیان اینکه جلسات ستاد نوروزی به صورت مستمر برای ارائه هرچه بهتر خدمات و رفع موانع و مشکلات  بزرگ و کوچک گردشگران از دی آغاز شده است  گفت: ما باید به خواسته گردشگران توجه کنیم و بر حسب نیاز گردشگر به انجام امور اقدام کنیم.

وی با تاکید بر اینکه زمان باقی مانده تا نوروز فرصتی مغتنم برای ارائه راهکارها و برنامه ریزی موثر است افزود: با توجه به اینکه نوروز يكي از مناسبت های ملي ما محسوب مي شود، بايد به بهترين شكل ممكن به گردشگران خدمت کنیم تا خاطرات خوبي براي میهمانان کیش رقم بزنيم.

ملانوروزی با اشاره به تجربیه خوب سال گذشته در ایام نوروز عنوان کرد : امیدوارم  به کمک كميته هاي يازده گانه ستاد نوروزی ، همكاري بخش خصوصي و سرمايه گذاران در پيشبرد اهداف و برنامه ها و سیاست های سازمان منطقه آزاد کیش، اوقات خوشي براي كيشوندان و گردشگران مهيا شود.

ملانوروزي در ادامه اظهار داشت: سال گذشته محدوديت هايي براي ورود خودرو در دستور كار داشتيم اما امسال با توجه به گران شدن قيمت بنزين تدابيري در نظر گرفته شده كه محدودیتی برای ورود خودرو نداریم تا در سيستم حمل و نقل نیز دچار مشكل نشويم.

مجید ملانوروزی دبير ستاد نوروزي كيش با بيان اينكه تمامي پيش بيني هاي لازم در حوزه هاي مختلف براي زمان هاي خاص و بحراني در نظرگرفته  شده است گفت: با در نظر گرفتن پيامد ها در زمان بارندگي و بحران كه بخشي از آن به سرزمين اصلي، مبادي ورودي مانند بندر چارك، لنگه وآفتاب مربوط مي شود و بخشي به اسكان گردشگران در جزيره كيش، برنامه ريزي ها انجام شده، تا با تعامل و همیاری مجموعه سازمان و مسئولان بنادر و مبادی ورودی کیش، ايام نوروز به خوبي سپري شود.

همچنین در این نشست علی نیکویی فرماندار بندرلنگه، با اشاره به آمادگی شهرهای همجوار جزیره کیش برای برای خدمات رسانی به گردشگران نوروزی کیش گفت: تمهیدات لازم در مسیر های منتهی به کیش همچون چارک، آفتاب و لنگه برای خدمت رسانی مناسب به گردشگران نوروز کیش در نظر گرفته شده است تا زمینه رضایت گردشگران را فراهم کنیم.

 

انتهای پیام/

معاون سرمایه گذاری، حقوقی و امور مجلس وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به اینکه گردشگری یکی از ظرفیت های مهم اقتصادی کشور است گفت: گردشگری در شرایط خروج از بحران نفت یکی از مهمترین پیشران های توسعه اقتصادی کشور است.

رئیس اولین ماراتن برنامه‌نویسی گردشگری الکترونیک گفت: رویداد بین المللی هکاتوریسم ۲۰۲۰ دهه فجر امسال در جزیره کیش با حضور تیم‌های داخلی و خارجی در راستای حل چالش‌های حوزه گردشگری کشور برگزار می‌شود.

گردشگری سلامت از جمله مواردی است که می تواند در کسب درآمد پایدار ستونی استوار بوده و رونق اقتصادی برای جزیره مرجانی کیش به همراه داشته باشد.

تبلیغات

پربازدیدترین

اخبار ویژه

Template Design:Dima Group