بروزرسانی:09:24:36.
دوشنبه 30 دي 1398 | Monday 20 January 2020

معاون سرمایه گذاری، حقوقی و امور مجلس وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به اینکه گردشگری یکی از ظرفیت های مهم اقتصادی کشور است گفت: گردشگری در شرایط خروج از بحران نفت یکی از مهمترین پیشران های توسعه اقتصادی کشور است.

رئیس اولین ماراتن برنامه‌نویسی گردشگری الکترونیک گفت: رویداد بین المللی هکاتوریسم ۲۰۲۰ دهه فجر امسال در جزیره کیش با حضور تیم‌های داخلی و خارجی در راستای حل چالش‌های حوزه گردشگری کشور برگزار می‌شود.

گردشگری سلامت از جمله مواردی است که می تواند در کسب درآمد پایدار ستونی استوار بوده و رونق اقتصادی برای جزیره مرجانی کیش به همراه داشته باشد.

بیست و دومین جشنواره تابستانی کیش پس از 50 روز، با اهداء جوایز و با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به ایستگاه آخر رسید.

امروزه گردشگری به یکی از بزرگترین صنایع پول ساز در جهان تبدیل شده است صنعتی که در دل خود صنایع بسیاری پرورده و همه این صنایع در جای خود می تواند در گردش چرخ های اقتصاد کشور تاثیر گذار باشد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از اولویت اجرای طرح های گردشگری ویژه با استانداردهای ملی و بین المللی در کیش خبر داد.

 دکترسعد عبدالوهاب قندیل سفیر کشورعراق در دیدار با دکتر غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در خصوص امضای تفاهم نامه و افزایش مبادلات گردشگری و تجاری اعلام آمادگی کرد.

بندرتجاری کیش در نوروز 98 برای نخستین بار درکشور با بهره گیری از سامانه هوشمند، خدمات دهی به گردشگران وخودروها را تسریع وتسهیل کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فیدار از سازمان منطقه آزاد کیش، بندرگاه تجاری کیش درنوروز 98 برای اولین باردرکشور با بهره گیری از سامانه جامع خدمات دهی موفق شد زمان خدمت رسانی وانجام فرآیند ورود وخروج خودروهای گردشگران را به جزیره کیش از چند ساعت به 45 ثانیه کاهش دهد.

دراین سامانه که به همت مدیریت شرکت بنادر و فرودگاههای منطقه آزاد کیش با ایجاد هماهنگی بین گمرک ، پلیس راهور و سیستم بانکی ایجاد شده است در بدو ورود از بندرچارک، با ثبت اطلاعات خودرو بدون هیچگونه معطلی گردشگران از طریق شناورها وارد جزیره کیش می شوند و درهنگام خروج در گیت های واقع دربازوی شرقی بندرگاه کیش که مجهز به دوربین های پلاک خوان است با شناسایی پلاک خودرو تمامی اطلاعات مربوط به مالک وسرنشینان خودرو، مدت اقامت، درصورت اقامت بیشتر از حد مجاز هزینه تمدید روزهای اقامت و جرایم وتخلفات رانندگی به صورت هوشمند درعرض چند ثانیه برروی مانیتور نمایش داده می شود و پس از پرداخت جرایم و هزینه بلیت لندینگ کرافت از طریق دستگاههای خود پرداز که در گیت ها نصب شده ، اطلاعات شناوری که آماده پذیرش وحرکت به سوی بنادر چارک یا آفتاب است به سرنشینان خودرو اعلام می شود تا درکمترین زمان ممکن عملیات خروج گردشگران انجام شود.

این درحالیست که درسنوات گذشته گردشگران باید برای انجام فرآیند نوبت گیری، دریافت مجوز گمرک، اخذ گزارش پلیس راهور، تاییدیه نهایی خروج وسپس نوبت گیری برای شناور ساعت ها درصف می ایستادند وگاه گردشگران مجبور به اطراق درکنار ماشین خود می شدند تا نوبت خروج را ازدست ندهند.

این موضوع ضمن معطلی گردشگران و ایجاد صف های طولانی، تصویر نامناسبی از خدمات دهی به گردشگران ارائه می کرد که با تلاش کارشناسان شرکت بنادر وفرودگاههای منطقه آزاد کیش در طراحی واجرای این سامانه درکیش، آن هم برای اولین بار درکشور باعث شدند ضمن تسریع وتسهیل فرآیند ورود وخروج، اطلاعات جامعی از مسافران کیش ثبت وضبط شود که این موضوع علاوه بر دستاوردهای امنیتی با کاهش دخالت انسانی ، باعث افزایش سلامت وشفافیت قانونی و اقتصادی شده است.

از ابتدای آغاز تعطیلات نوروزی جزیره کیش میزبان نزدیک به یکصد و پنجاه هزار گردشگر از مسیرهای دریایی و هوایی بوده است.

جزیره کیش یکی از مهمترین مقاصد گردشگری مسافران در ایام نوروز است.

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش در هشتاد و چهارمین نشست شورای اداری از برگزاری جش بزرگ نوروز با حضور 12 کشور د رجزیره کیش در ایام نوروز خبرداد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با حضور در مجموعه 2500ساله کاریز کیش گفت: کاریز مجموعه ای کم نظیر است که باید به یک مجموعه بین المللی تبدیل شود.

تبلیغات

پربازدیدترین

اخبار ویژه

Template Design:Dima Group