دومین نمایشگاه و همایش  فناوری و اطلاعات و ارتباطات کیش موسوم به کیتکس با حضور دبیر شورای عالی فضای مجازی در مرکز همایش های بین المللی کیش افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فیدار آریا، جواد مرادپور در همایش دومین نمایشگاه بین المللی فناوری اطلاعا و ارتباطات کیش با اشاره به 6 محور مهم برگزاری این نمایشگاه اظهارکرد: در این  این نمایشگاه شاهد حضور بیش از 190 مشارکت کننده در حوزه های فناوری ارتباطات و اطلاعات هستیم که از 17 استان کشور در قالب 450 غرفه نمایشگاهی حضور دارند.

مدیر اجرایی دومین نمایشگاه فناوری و اطلاعات و ارتباطات کیش افزود همزمان با این نمایشگاه ۶ دستاورد فناورانه و استارتاپی در حوزه های های تک و سامانه ای رونمایی می شود.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات نخستین رویداد پسا کرونایی است و کیش نخستین شهری است که در این حوزه پس از کرونا اقدام به برگزاری نمایشگاه کرده است افزود: که از این تعداد ۷۵ شرکت کننده استارتاپی و دانش بنیان در کنار 55 شرکت مادر تخصصی در نمایشگاه حضور دارند که به تعداد شرکت های استارتاپی و دانش بنیان طرح و ایده به سرمایه گذاران معرفی می شود.

دومین نمایشگاه بین المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات کیش با محوریت هوش مصنوعی، اینترنت اشیا ، شهر هوشمند، زیر ساخت و امنیت ، بلاک چین و رمز ارزها، رسانه دیجیتال از روز دوشنبه تا پنجشنبه ۱۹ تا ۲۲ اردیبهشت در ۲ بخش نمایشگاهی و همایشی به ترتیب در محل نمایشگاه های بین المللی و مرکز همایش های بین المللی این جزیره در حال برگزار است.

توسعه همکاری ها با ابر شرکت های ارتباطی کشور در جزیره، شناسایی توانمندی های شرکت های دانش بنیان و تبدیل ایده های توسعه شهر هوشمند به فرصت، پیگیری سرمایه گذاری در عرصه های ارتباطی جزیره  از دیگر اهداف سازمان منطقه آزاد کیش در این نمایشگاه است.

در این نمایشگاه سازمان منطقه آزاد کیش ۲ تفاهم نامه همکاری با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات و سندیکای مخابرات ایران امضا می کند.

اتصال اطلاعات درمانی تمام بیماران کشور با باشگاه سلامت بیمارستان جزیره کیش در راستای توسعه سلامت هوشمند در جزیره، توسعه خدمات ارتباطی جزیره از جمله بهبود زیرساخت های اینترنتی و مخابراتی و ایجاد جذابیت برای حضور شرکت های مختلف در کیش از محورهای این تفاهم نامه ها خواهد بود.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار و مطالب سایت

پر بیننده ترین اخبار و مطالب سایت

Template Design:Dima Group