بروزرسانی:12:36:43.
جمعه 2 اسفند 1398 | Friday 21 February 2020

همزمان با سراسر کشور مادران داغدارشیرخواره مظلوم کربلا فرزند در آغوش در رثای شش ماهه اباعبدالله اشک ماتم بر چهره باریدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فیدار، در نخستین جمعه ماه محرم همزمان با سراسر کشور و 45 کشور دنیا جزیره کیش شاهد حضور مادران داغداری بود که همراه با فرزندان خود، ملبس به لباس حضرت علی اصغر (ع)و سربندهایی منقش به نام طفل شیرخواره حسین(ع) و ائمه اطهار (ع) مظلومیت شهدای کربلا را به تصویر کشیدند.

امروز مصلای بزرگ کیش آغوش بر روی مادران و کودکانی گشود که با اشک و آه به یاد دل سوخته رباب و لب های تشته و خون گلوی کوچک علی اصغر نوای دلنشین لالایی سردادند و فرزندان خود را نذر قیام ولی عصر(عج) کردند.

مادران جزیره کیش در این مراسم با قرائت متن نذرنامه علی اصغغر(ع) میثاقی دوباره با اباعبدالله بستند تا در برابر ظلم و جور زمانه ایستاده و اهداف قیام کربلای حسین (ع) در ایران اسلامی پاسدارند و همواره فرزندان خود را با عشق به اهل بیت و یاد روزهای سخت و داغ کربلا و مظلومیت حسین(ع) و یاران وفادارش تربیت کنند.

مادران داغدار جزیره کیش در حالیکه کودکان خود را به روی دست بلند کرده بودند با زمزمه ای حزن آلود و دردی جانکاه یک صدا گفتند: « یا صاحب الزمان(عج) فرزندم را نذر قیام تو میکنم؛ او را بپذیر و حفظ کن؛ یا مسیح حسین(ع)، یا علی اصغر(ع) ادرکنی».

قرائت قرآن کریم، مرثیه سرایی در سوگ علی اصغر(ع) و شهدای کربلا، قرائت نذرنامه از برنامه های این مراسم بود.

انتهای پیام//

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تبلیغات

پربازدیدترین

اخبار ویژه

Template Design:Dima Group