بروزرسانی:20:12:13.
يكشنبه 19 مرداد 1399 | Sunday 9 August 2020

امام جمعه اهل سنت کیش گفت: دشمن راه تضعیف ما را در ایجاد تفرقه و اختلاف افکنی میان مذاهب یافته است و از هر ابزاری برای پیشبرد اهداف خود استفاده می کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فیدار، شیخ یعقوب شمس امام جمعه اهل سنت کیش در مراسم گرامی داشت ولادت با سعادت رسول اکرم به روایت اهل سنت و آغاز هفته شکوهمند وحدت با تبریک این روز به جامعه جهانی مسلمانان تفرقه افکنی و حکومت را از سیاست های استکباری دشمنان برشمرد و اظهار داشت: باید بدانیم که دشمن را تضعیف ما را در تفرقه افکنی و برافراشتن پرچم حکومت در لوای این تفرقه یافته و از آن دست برنمی دارد.

دشمن برای پیشبرد اهداف خود به تفرقه افکنی متوسل می شود

وی با اشاره به تاکید دشمن بر ایجاد اختلاف در میان مذاهب افزود: آن ها برای پیشبرد اهداف خود به هر اهرم و ابزاری متوسل می شوند و در این میان وظیفه ما مردم، علما و مسئولان است که هوشیار بوده و مراقب باشیم خدای ناکرده در دام آنان گرفتار نشویم.

امام جمعه اهل سنت کیش با تاکید بر اهمیت حفظ همدلی و وحدت میان مسلمانان و مسئولیت سنگینی که علما و مسئولان در این زمینه دارند افزود: سعی کنیم با چنگ زدن به ریسمان الهی حیله های دشمنان را به خودشان بازگردانده و به لطف خداوند همچون همیشه فاتح میدان نبرد با استکبار و دشمنان اسلام باشیم.

وی با اشاره به وحدت و همدلی میان مردم، علما و مسئولان جزیره کیش افزود: ما در این جزیره کوچک اما زیبا در راستای همدلی و وحدت حرف برای گفتن داریم و شاهد و نماد آن جشنی است که امروز به مناسبت میلاد با سعادت پیامبر اکرم (ص) با شرکت امام جمعه اهل تشیع، مسئولان و مردم جزیره کیش در کنار اهل سنت در مسجد نور اهل تسنن کیش برگزار شده است.

امام جمعه اهل سنت کیش همچنین وقوع زلزله در آذربایجان شرقی و جان باختن یکی از خانواده های شهرستان پارسیان از توابع هرمزگان در تصادف و آتش سوزی خودرو را که منجر به کشته شدن تمامی اعضاء خانواده شده را تسلیت گفت.

تفییر رفتار و نگرش هدیه پیامبر اسلام به دوران جاهلیت بود

حجت الاسلام حسن زاده امام جمعه کیش نیز در این مراسم با تبریک هفته وحدت و مسعود پیامبر مهربانی حضرت محمد(ص) وحدت و همدلی را از ویژگی های جدانشدنی مردم جزیره کیش عنوان کرد و افزود: یکی از ویژگی های بزرگ و مهم جزیره کیش در کنار امتیازات و ویژگی های گردشگری و اقتصادی، اتحاد، همدلی و وحدت است که امشب در این مراسم به خوبی نمود یافته است.

وی با بیانن اینکه پیامبر اسلام در بین تمامی هنرمندان جهانن از هنرهای ویژه ای چون تغییر نگرش و دیدگاه و تغییر در رفتار و سلوک انسان ها برخوردار بود افزود:  تغییر در نگاه و تفکر مردم از سخت ترین کارهاست و باید انسانی الهی باشد تا بتواند نگاه مردم را از تفکر خرافی و جاهلیت به سوی تفکر دینی تغییر بدهد و پیامبر توانست به این مهم دست یابد.

امام جمعه کیش ادامه داد: در دوران جاهلیت قبل از اسلام نگاه مردم کاملا شرک آمیز و خرافاتی و مادی گرایی بود اما پس از رسالت پیامبر اسلام(ص) این نگاه و جهان بینی مادی مردم تبدیل به یک جهان بینی الهی شد و این کار هر کس نیست و باید کسی این کار را انجام دهد که یک ارتباط الهی داشته باشد.

وی هنر دوم پیامبر را تغییر رفتار، منش و سلوک مردم در دوران جاهلیت خواند و افزود: در زمانی که همه چیز مردم به مادیات ختم می شود برای گودالی آب با یکدیگر درگیر می شدند پیامبر رفتاری را در میان مردم گسترش داد که در جنگ برای سیراب کردن همرزم خود تشنگی را تحمل می کردند تا به شهادت می رسیدند و ایجاد این روحیه از خودگذشتگی و ایثار تنها هنرپیامبر اسلام (ص) در میان مردم زمان جاهلیت بود.

امام جمعه کیش تاکید کرد: امروز دشمنان نمی خواهند تفکر این پیامبر رحمت (ص) در جهان حاکم شود و نمی خواهند جامعه اسلامی در حول و محور این تفکرات به وحدت برسد  در نتیجه باید دست به دست هم داده و پیرو واقعی نبی گرامی اسلام باشیم و حول محور وحدت جامعه اسلامی را پیش ببریم.

سعید پورعلی معاون فرهنگی اجتماعی منطقه آزاد کیش نیز در این مراسم با تبریک هفته وحدت و گرامی داشت میلاد پیامبراکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) با اشاره به آیاتی از کلام الله مجید به گردآمدن مجموعی از صفات بی بدیل پیامبران الهی در وجود نازنین پیامبر گرامی اسلام (ص) اشاره کرد و افزود: تعلیم و تربیت، رشد و ارتقاء جامعه اسلامی، گسترش عطوفت و مهربانی در میان مردم، پرهیز از خشونت به ویژه خشونت کلامی، قساوت قلب و سختی دل از رسالت های این پیامبر رحمت و مودت در جامعه انسانی بود که به زیبایی از عهده آن برآمدند و اسلام را مظهر وحدت، دوستی، اخلاص، ایثار و ازخودگذشتگی، مهربانی و تعلیم و تربیت معرفی کردند.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تبلیغات

پربازدیدترین

اخبار ویژه

Template Design:Dima Group