مسابقات قهرماني پرش با اسب در جزيره كيش با حضور 12 شرکت کننده پس از 13 سال وقفه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فیدار، اين دوره از رقابتها در رده ۱۲۰ D به مناسب ايام دهه فجر در مجموعه سواركارى المپیک کیش برگزار شد.

محمود افشار دوست مدیرعامل موسسه ورزش و تفریحات سالم در حاشیه برگزاری این مسابقات در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما با اشاره به اینکه از سال 84 به بعد این مسابقات در کیش برگزار نشده است و امیدواریم این مسابقات ادامه داشته باشد اظهار کرد: امیدواریم در سال آینده مسابقات به صورت رسمی تر و کامل تر برگزار شود.

جواد سامی مربی این دوره از مسابقات با اشاره به خرید 10 اسب جدید افزود: این مسابقه با توجه به گذشت مدت زیادی از برگزاری آخرین دوره در کیش از وضعیت مناسبی برخوردار بود اما می توانیم با کمی تلاش این مسابقات را در رنکینگ بالاتر و با همکاری کشورهای همسایه و دیگر شهرهای کشور برگزار کنیم.

عباس نوربخش رئیس هیئت سوارکاری کیش نیز در این رابطه گفت: کیش موقعیت ویژه ای برای برگزاری مسابقات سوارکاری دارد و تنها نقطه کشور است که قرنطینه بین المللی ایجاد شود.

وی با بیان اینکه سوارکاران ما با داشتن بهترین اسب ها نمی توانند اسب های خود را از کشور خارج کرده و در مسابقات شرکت کنند و به اجبار باید اسب اجاره کنند افزود: جزیره کیش تنها نقطه ای در کشور است که به مدت 5 سال پیاپی جزیره پاک اعلام شده است و باید از این فرصت و شرایط پیش آمده استفاده کنیم زیرا کمتر پیش می آید که یک مکان برای 5 سال پی در پی به عنوان نقطه پاک اعلام شود.

نوربخش افزود: مقدمات حضور مسئولان فدراسیون جهانی سوارکاری فراهم شده است که به احتمال زیاد ظرف چند ماه آینده برای بازدید و آزمایش و نمونه سنجی به جزیره سفر خواهند کرد که با همکاری سازمان منطقه آزاد کیش امیدواریم اتفاق خوبی در این حوزه صورت گیرد.

نتايج مسابقات پرس با اسب در جزيره كيش:  
در رده بزرگسالان 
مقام اول علیرضا سامی از باشگاه المپیک با اسب وایولا
مقام دوم رئوف جراحی از باشگاه المپیک با اسب مشکی
مقام سوم  مهدی سلجوقی از باشگاه المپیک با اسب آشیل
در.رده E
مقام اول  علی قاسمی نژاد با اسب کایند
مقام دوم خانم هلیا حاجی خانی  با اسب هیرو
مقام سوم مهدی سلجوقی با اسب  گون آی
اسامی شرکت کنندگان به شرح ذیل
۱_ آقای رئوف جراحی
۲-آقای مهدی سلجوقی
۳_ آقای بهزاد فلاحی
۴_ آقای علی رضا سامی
۵_ آقای متین ظاهری
۶_ آقای رضا اشتری
۷_ آقای کامران یوسفی
۸_ خانم فاطمه خسروی
۹_ هلیا حاجی خانی
۱۰_ علی قاسمی نژاد
۱۱_ آقای محمد هاشمی


داور مسابقات امید مشیدی، دستیار داوری خانم سمیه محمدی و خانم ساقی پارس تبار، دامپزشک میدان دکتر ضیاء بارچی پور، کمک دامپزشک میدان خانم فرناز یوسفی، کلانتر میدان آقای مهدی هاشمی، مربی میدان آقای جواد سامی، کمک مربی میدان خانم سارا نصرتی، عکاس میدان خانم پریسا خسروی و مارال شیرین خواه
مسابقات پرش با اسب با همكاري هیئت سوارکاری المپیک کیش و موسسه ورزش و تفریحات سالم جزيره كيش برگزار شد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار و مطالب سایت

پر بیننده ترین اخبار و مطالب سایت

Template Design:Dima Group