بروزرسانی:12:36:43.
جمعه 2 اسفند 1398 | Friday 21 February 2020

کیو-28 مجموعه ای از داستان های کوتاه پیرامون فضای آبادان و خرمشهر است که توسطط امین جوکار نویسندۀ توانای ایرانی نگاشته و ترانه هایی پیرامون آن اجرا می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فیدار از ستادخبری گرامی داشت هفته دفاع مقدس کیش، در آخرین شب از هفته دفاع مقدس و پایان بخش ویژه برنامه های فرهنگی و هنری این هفته اجرای داستان – ترانه توسط گروه کیو- 28 بود. مجموعه ای از داستان ها با جغرافیای آبادان و خرمشهر که به دست توانای یک نویسنده ایرانی که فضای آبادان پس از جنگ را روایت می کند، داستانی برگرفته از عمق و جان فرهنگ جنوب غرب ایران به ویژه آبادان و خرمشهر.

  • در پیش گفتار این کتاب می خوانیم؛

وقتی پایت در خاطراتی جا می‌ماند که بارزه‌های آن «گرزه»، ویرانی، تنهایی، پوستر پاره‌ی بهروز وثوق وسط اطلاعلاتِ تکه‌تکه شده و بیماری‌ست؛ یادمانه و لذت از مستی در غم گذشته درد است، دردی محصولِ جنگ.
این مجموعه ی داستان کوتاه تقدیم می‌شود به بلندیِ قدِ «کت کراکر» پالایشگاه، ایستاده‌ای که بیشتر از همه شاهد خمیدگی قامت آبادانی‌ها بوده است.

  • کتاب کیو ۲۸ مجموعه ای از داستان های کوتاه امین جوکار دریس نویسنده توانای ایرانی است. که در 52 صفحه توسط نشر ایزدقلم منتشر و وارد بازار شده است.

ترانه-داستان کیو 28 به عنوان آخرین برنامه از ویژه برنامه های فرهنگی هفته دفاع مقدس با حضور جمعی از مسؤولان و شهروندان جزیره مرجانی کیش در مرکز همایش های بین المللی کیش به صورت زنده اجرا شد.

عکس: محمودخاکباز

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تبلیغات

پربازدیدترین

اخبار ویژه

Template Design:Dima Group