بروزرسانی:12:36:43.
پنجشنبه 1 اسفند 1398 | Thursday 20 February 2020

 امام جمعه کیش گفت: نقشه دولت های غربی به ویژه آمریکا در مقابله با جمهوری اسلامی اجرای راهبرد اعمال فشار حداکثری است تا مردم و نظام انقلاب اسلامی را به زانو درآورند.

به گزارش پایگاه خبری فیدار، حجت الاسلام احمد حسن زاده در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه کیش با توصیه به رعایت تقوی الهی به ویژه در حوزه خانواده اظهار کرد: اگر تقوی در حوزه خانواده رعایت نشود استحکام خانواده دچار تزلزل می شود.

وی با اشاره به اینکه قهرمیان همسران از جمله موارد خطرناکی است که به استحکام خانواده ها ضربه می زند و در آموزه های دینی ما مذموم شمرده شده است افزود: نتیجه قهرتشدید اختلافات است درحالیکه می توان با گفتگو مسائل و مشکلات خانواده را به سادگی حل کرد.

خطیب جمعه کیش همچنین با اشاره به فرازهایی از سخنان رهبر معظم انقلاب در درس خارج فقه افزود: بای توجه به اینکه نقشه دولت های غربی به ویژه آمریکا در ماه های اخیر در مقابل ایران مبتنی برطراحی راهبرد فشار حداکثری بود افزود: آن ها با این سیاست می خواستند مردم و نظام را به زانو درآورده و تسلیم کنند.

وی ادامه داد: آن ها برای تحقق این راهبرد گزینه هایی همچون خروج از برجام و پشت پا زدن به تعهدات، اعمال تحریم های بیشتر، تهدید مداوم به حملات نظامی و در آخرین مورد از پازل فشار حداکثری، طرح مذاکره با ایران را مطرح کردند.

امام جمعه کیش با بیان اینکه طراحی های آمریکا نشان از آن دارد که آمریکا به دنبال مذاکره و حل مشکل نیست تاکید کرد: هدف آمریکا از طرح مسئله مذاکره در راستای فشار حداکثری بر ایران است نه حل مشکلات.

وی افزود: بنابر فرمایشات مقام معظم رهبری آن ها از طرح مذاکره دو هدف مهم دارند که مردم و مسئولان باید بدانند اول اینکه هدف آمریکا تحمیل خواسته هایش در قالب مذاکره است و دوم اینکه آن ها به دنبال این هستند که اثبات کنند راهبرد فشار حداکثری، راهبردی موفقیت آمیز است.

حجت الاسلام حسن زاده با تاکید بر اینکه آنها در مقابل جبهه ای از خودی ها قرار گرفته اند که معتقدند فشار حداکثری تاثیرندارد افزود: آمریکا می خواهد به آن ها اثبات کند که این روش موفقیت آمیز است به همین دلیل تلاش می کنند ایران را پای میز محاکمه بکشانند.

وی افزود: همه اعم از مردم، مسئولان و رسانه ها باید بدانند رهبر معظم انقلاب با همه اتمام حجت کرده اند و به نظر ایشان، هیچ مذاکره ای در هیچ سطحی بین مسئولان ایران و آمریکا اتفاق نخواهد افتاد.

وی با تقدیر از برگزاری با شکوه عزاداری ایام محرم در جزیره کیش خاطر نشان کرد: امسال عزاداری محرم به ویژه عاشورا و دهه دوم محرم در کیش بسیار پرشور برگزار شد و امسال به عنوان یکی از پرشورترین سالهای محرم در جهان عنوان شده است که در بیش از یکصد کشور عزاداری و در 45 کشور مراسم شیرخوارگان حسینی برگزار شد.

به گفته امام جمعه کیش در آمریکا حدود 2میلیون شیعه وجود دارد.

وی با تسلیت شهادت امام سجاد(ع) به روایتی در 25 ماه محرم آغاز سال تحصیلی را به تمامی دانش آموزان و دانشجویان تبریک گفت.

نماز جمعه این هفته کیش به امامت حجت الاسلام حسن زاده و با حضور مومنان نمازگزار جزیره کیش در مصلا برگزار شد.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تبلیغات

پربازدیدترین

اخبار ویژه

Template Design:Dima Group