بروزرسانی:12:36:43.
جمعه 2 اسفند 1398 | Friday 21 February 2020

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در همایش گرامی داشت سی و نهمین سالگرد هفته دفاع مقدس با تاکید بر اینکه سرمایه گذاران سربازان جنگ اقتصادی هستند گفت: در جنگ دشمن در مقابل و قابل مشاهده بود اما امروز دشمن با ترفندهای مختلف در میدان حضور داشته و از فضای جامعه سوء استفاده می کند به همین دلیل حساسیت این دوران بیشتر است و باید مراقب باشیم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فیدار، غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در همایش گرامی داشت هفته دفاع مقدس که در سالن همایش های سپاه برگزار شد با بیان اینکه هفته دفاع مقدس خاطرات ارزشمندی برای تمام نسل ها دارد اظهار داشت: بسیاری از خاطرات جنگ به رشته تحریر درآمده است اما بسیاری از وقایع و رویدادها هم نگاشته نشده یا اصلا به دلیل وسعت و وقایع امکان ترسیم آن وجود ندارد.

وی با تشریح شرایط ایران و انقلاب اسلامی در هنگام تحمیل جنگ توسط استکباری جهانی به دست نشاندگی رژیم بعث عراق تاکید کرد: در دوران جنگ مهمترین داشته های ما ایمان و اعتقاد نیروها و ولایتمداری مردمی بود که با دست های خالی در مقابل تمام جهان ایستاده بودند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه ملت ایران توانست با ایمان، وحدت و تفکری که امروز تفکر بسیجی نامیده می شود و پیروی محض از امام راحل(ع) از جنگ سربلند خارج شود تصریح کرد: باید قدردان و قدرشناس آن دوران باشیم و روزهای دفاع مقدس را در ذهن خود ثبت و ضبط کنیم زیرا این پیروزی ها ارزش والایی دارد و باید ملکه ذهن ما شود.

وی با تاکید براینکه زمان در گذر است و روزهای سخت را پشت سرگذاشته ایم افزود: امروز در حوزه نظامی به توانمندی هایی دست یافته ایم که دشمن جرأت ندارد ما را تهدید کند به همین دلیل به روش های مدرن مانند تحریم و جنگ اقتصادی روی آورده است.

مظفری تاکید کرد: دورانی که هم اکنون در آن قرار داریم حساسیت بیشتری نسبت به دوران جنگ دارد زیرا در جنگ نظامی دشمن روبروی شما و قابل مشاهده است اما امروز شرایط به گونه ای است که افراد با ظاهر و تعابیر خوب از فضای موجود برعلیه افراد و جامعه سوء استفاده می کنند.

وی افزود: امروز ما این توان را داریم که بر دشمن فائق آمده و از شرایط سخت عبور کنیم و این به برکت مردم وفادار به نظام و انقلاب و رهبری است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه امروز باید خود را باور کرده و از داشته های خود و تخصص و توانمندی فرزندان برومند ایران اسلامی به خوبی استفاده کینم و قدردان وقدرشناس باشیم اظهار داشت: برخی گروه ها مانند رسانه های خارجی، افراد ناآگاه و برخی مدعی دلسوزی از شرایط امروز ناراضی هستند پس باید مراقب این افراد باشیم.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری افزود: سرمایه گذارانی که فکر و اندیشه و سرمایه خود را در کشور به کار گرفته اند در جنگ اقتصادی امروز سربازان این جنگ محسوب می شوند؛ ما امروز به سرمایه های آن ها نیاز داریم و اگر قرار باشد چرخ اقتصاد بچرخد و رونق تولید اتفاق افتاده، اشتغال ایجاد شود به سرمایه گذاران نیاز داریم.

مظفری با تاکید براینکه کیش جزیره ای با رویکرد اقتصادی و چشم و چراغ کشور در حوزه تجارت، گردشگری و صنعت برای رفع گرفتاریها و حل مشکلات اقتصادی کشور است افزود: این مهم محقق نمی شود مگر با استفاده از ظرفیت های داخلی و توانمندی جوانان متخصص این مرز و بوم.

وی با اشاره به برخی حاشیه سازی ها در خصوص لایروبی اسکله 35 هزار تنی جزیره کیش و ساخت جزیره مصنوعی از مواد استحصال شده از لایروبی توسط قرارگاه خاتم الانبیاء در هفته های گذشته تاکید کرد: یکی از مهمترین ویژگی های جزیره کیش همدلی و همراهی مسئولان جزیره است که در کمتر جایی دیده شده و این یک برکت و فرصت است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با تصریح براینکه نباید اجازه بدهیم افراد ناآگاه و دارای منافع و خط گرفته از دشمن وارد فضای کشور شوند افزود: شفافیت، پاکدستی، سلامت، مردمداری و خدمت بی منت از اصولی است که به آن اعتقاد داریم.

وی ادامه داد: در شفافیت کسانی که منافع نامشروع دارند دچار لطمه می شوند و باید بشنوند ما باید فاصله و نقاط ضعف سیستم های مدیریتی را با شفافیت از بین ببریم؛ باید امکانات برای همه معلوم باشد و رانت از بین برود.

عکس: فاطمه یاقوتی

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تبلیغات

پربازدیدترین

اخبار ویژه

Template Design:Dima Group