رییس بیمارستان فوق تخصصی جزیره کیش گفت: این جزیره به دلیل گسترش شیوع ویروس کرونا همچنان به سمت افزایش شیوع بیماری حرکت می‌کند.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فیدار از ایرنا، مصطفی نادعلی نژاد اظهار داشت:  با وجود اینکه از سوی شورای سلامت کیش محدودیت های مختلفی از جمله ممنوعیت ورود مسافر از طریق دریا و کاهش ساعات فعالیت بازارها و رستوران ها و تعطیلی پلاژ بانوان و آقایان اعمال شده است اما انتظار می رود در روزهای آتی شاهد افزایش شذت بیماری در جزیره باشیم.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون در این بیمارستان این جزیره ۲۸ نفر بستری هستند یادآور شد: ظرفیت تخت های ویژه بیماران کرونایی این بیمارستان ۴۳ تخت است با وجود شدت بیماری انتظار نمی رود ظرفیت بیمارستان در روزهای آتی تکمیل شود.

نادعلی نژاد افزود: با وجود این طبق تاکیدات شورای سلامت علاوه بر ظرفیت بیمارستان، حدود ۴۵ تخت دیگر نیز به عنوان تخت های اضطراری در جزیره کیش ظرفیت سازی شده است.

وی در خصوص تاثیر اعمال محدودیت های اخیر شورای سلامت بر روند شناسایی بیماران و بستری بیماران بدحال اظهار داشت: پیش بینی می شود در ۱۰ روز اینده بتوانیم با تداوم این محدودیت ها و رعایت پروتکل های بهداشتی وضعیت بیماری در جزیره را به شکل قابل توجهی کنترل کنیم.

رییس بیمارستان فوق تخصصی جزیره کیش گفت: این بیمارستان به منظور ارایه خدمت بهتر به بیماران مرخصی کادر درمان و اداری را تا اطلاع ثانوی لغو کرده تا با ۱۰۰ درصد ظرفیت خدمات تداوم داشته باشد.

کیش هم اکنون در وضعیت قرمز کرونایی قرار داشته و از روز سه شنبه برخی از محدویت های آن تشدید شده است.

از ابتدای شیوع پاندمی کرونا تا ساعت ۲۴ سه شنبه  ۲۷ تیر در این جزیره پنج هزار و ۹۳۲ بیمار مبتلا به ویروس کرونا (کووید ۱۹ و نوع جهش یافته انگلیسی) شناسایی شده است که ابتلای حدود ۲۷ نفرآنان در ۲۴ ساعت منتهی به بامداد سه شنبه تایید شد.

جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مربع مساحت و ۴۲ هزار نفر جمعیت از توابع شهرستان بندر لنگه استان هرمزگان بوده در آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار و مطالب سایت

پر بیننده ترین اخبار و مطالب سایت

Template Design:Dima Group