امام جمعه کیش گفت: مردم ایران با تکیه بر مکتب امام خمینی (ره) از مشکلات عبور کرده اند و اکنون نیز پیچ سخت جنگ اقتصادی با تکیه بر این مکتب قابل گذر است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فیدار آریا، حجت الاسلام احمد حسن زاده در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نمازجمعه جزیره با توصیه به رعایت تقوی الهی در تمامی شئون زندگی یکی از مهمترین مظاهر تقوی را قضاوت عادلانه و منصفانه برشمرد.

وی با اشاره به اینکه هنوز  داغ رحلت جانگداز امام راحل برای همه ما تازه است اظهار داشت: مکتب امام میراث گرانبهای ایشان است که به عنوان یک سرمایه عظیم در اختیار مردم ایران قرار گرفته و باید آن را حفظ کنیم.

وی افزود: در چهار دهه گذشته ملت ایران با تکیه بر مکتب امام خمینی (ره) توانسته اند از دشواری ها عبور کرده و برابر سنگین ترین دسیسه ها ایستادگی کنند و امروز نیز پیج سخت جنگ اقتصادی با تکیه بر این مکتب قابل گذر است.

امام جمعه کیش با بیان اینکه معنویت، عقلانیت و عدالت سه عنصر اصلی تشکیل دهند مکتب امام خمینی (ره) است، اضافه کرد: تدوین قانون اساس، تکیه به خرد و هوشمندی در مقابل دشمنان، تزریق اعتماد به نفس و خود اتکایی به ملت ایران در توانایی انجام کارها و جامعه عمل پوشاندن به جمله "ما می توانیم" در عرصه های علمی و صنعتی پس از انقلاب از جمله شاخصه های عقلانیت در مکتب امام راحل است.

وی افزود: نماد بارز عدالت در رفتار امام راحل نیز در این مساله است که وی به عنوان امام پابرهنگان و ضعفا از همان آغاز انقلاب نسبت به رسیدگی به محرومان اصرار داشت و امروز نیز نباید به گونه ای رفتار شود که فاصله طبقاتی در جوامع مختلف وجود داشته باشد.

حجت الاسلام حسن زاده یادآور شد: اسلامی بودن نهضت و انقلاب امام راحل مهمترین ملاک وجود معنویت در مکتب امام خمینی (ره) است که ایشان همواره در تمام امور به این معنویت توجه و تاکید داشت که صدور حکم ارتداد سلمان رشدی نماد بارز این مساله است.

وی با اشاره به انتخاب حضرت آیت الله خامنه ای از سوی مجلس خبرگان به عنوان رهبر انقلاب اسلامی افزود: تمام امید شکست انقلاب دشمنان برای بعد از امام راحل بود که با انتخاب رهبر معظم انقلاب دسیسه های آنان خنثی شد و اکنون می بینند که ایشان خمینی دیگری برای سکان داری انقلاب هستند.

اهالی فرهنگ و هنر توهین به مقدسات را بی پاسخ نگذارند

امام جمعه کیش با اشاره به توهین فیلم سخیف و بی ارزش عنکبوت مقدس به ارزش های اسلامی و ایرانی اظهار داشت: به اذعان برخی کارشناسان خبره حوزه فیلم و سینما این فیلم فاقد ارزش های یک اثر هنری بوده چراکه از نظر تماشاگران در پایین ترین رده قرار گرفته است.

وی افزود: دشمنان انقلاب اسلام همواره از آغاز این نهضت تا کنون سیاست های ایران هراسی، اسلام هراسی و قداست شکنی را دنبال کرده و این فیلم سخیف نیز تمامی این ویژگی ها را دارد.

حجت الاسلام حسن زاده یادآور شد: ما باور داریم هنرمندان کشور نسبت به اسلام و امام رضا (ع) و ارزش های اسلامی اعتقاد راسخ دارند و از آنان انتظار داریم در محکومیت این اقدامات ضد ایرانی و اسلامی مواضع روشنی بگیرند و به طور خودجوش مقابل این حرکت های ضد اخلاقی قیام کنند.

وی با بیان اینکه اهالی فرهنگ و هنر که دغدغه ایران و اسلام را دارند باید با تولید آثار فاخر دینی، انقلابی و ملی پاسخ این عناصر مسموم را بدهند گفت: در حال حاضر سرود سلام فرمانده با تاثیرگذاری خود در بین دهه نودی ها که دشمن باور داشت از انقلاب دوره شده اند باعث عصبانیت دشمن شده است.

امام جمعه کیش با تبریک به صفر رسیدن تعداد فوتی های ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در کشور اظهار داشت: این دستاورد با رشادت های خادمان سلامت کشور به دست آمده و امیدواریم به زودی جشن پایان کرونا در کشور اعلام شود.

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار و مطالب سایت

پر بیننده ترین اخبار و مطالب سایت

Template Design:Dima Group