امام جمعه کیش گفت: زلزله ۲ روز گذشته بندر چارک استان هرمزگان زنگ خطری نسبت به افزایش مقاوم سازی ساختمان ها برای جلوگیری از تلفات انسانی و مالی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فیدار آریا از ایرنا، حجت الاسلام احمد حسن زاده در خطبه های عبادی سیاسی نمازجمعه این هفته جزیره اظهار کرد: زلزله ۲ روز گذشته بندر چارک که در کیش هم احساس شد یک اتفاقی طبیعی است اما وقوع آن رعایت برخی نکات را به مردم و مسوولان گوش زد می کند.

وی اضافه کرد: این زلزله زنگ خطری است تا مردم، مسوولان، پیمانکاران و مهندسان ناظر در کنار اهتمام برای مقاوم سازی ساختمان ها به افزایش سطح ایمنی آنها نیز توجه داشته باشند.

امام جمعه کیش افزود: انتظار می رود تمام سازندگان و پیمانکاران ساختمانی همه قوانین مربوط به ساخت و ساز را به جد به منظور جلوگیری از بروز خسارت های جانی و مالی در حوادث مختلف طبیعی و غیرطبیعی رعایت کنند و مهندسان ناظر نیز رعایت این مسایل را به صورت ویژه پیگیر باشند.

وی همچنین برغافل نشدن از دستورات معنوی در وقوع بلایا و حوادث طبیعی تاکید کرد و گفت: به تعداد هر زلزله ای که اتفاق افتاده است خواندن نماز آیات همانند نماز یومیه برای مسلمانان واجب شده است.

حجت الاسلام حسن زاده با تشکر از مدیریت خوب ستاد مدیریت بحران جزیره و فراهم کردن اسکان و اطلاع رسانی مناسب یادآور شد: از ابتدای وقوع زلزله با تشکیل این ستاد گروه های امدادی، انتظامی، بسیج، درمان و خدمات به صورت ویژه آماده ارایه خدمت شده و تا کنون نیز این امادگی در بالاترین سطح حفظ شده است.

دستگیری سارقان بانک ملی اتفاقی مبارک است

وی با اشاره به وقوع سرقت از صندوق امانات بانک ملی تهران اظهار داشت : وقوع سرقت برازنده جامعه اسلامی نیست اما عملکرد نیروهای انتظامی در دستگیری عاملان این سرقت در ساعات اولیه اتفاقی مبارک بوده و نشان دهنده اشرافیت فرماندهی انتظامی کل کشور به مسائل است.

امام جمعه کیش با بیان اینکه فراجا یک نهاد خدمت گذار با رسالت تامین امنیت و مقابله با ناامنی است افزود: خدمات فرماندهی انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی کیش نیز در انهدام سه باند سرقت و جدیت در دستگیری مجرمان در جزیره قابل تقدیر و تشکر است.

نهادهای قضایی رسیدگی به پرونده ها را تسریع دهد

وی افزود: با توجه به فرا رسیدن  سالروز شهادت شهید  بهشتی و یاران وی و هفته قوه قضاییه انتظار می روند متولیان قضایی کشور رسیدگی به پرونده ها را سرعت ببخشند و با تدابیر لازم به این خواسته ای به حق مردم جامعه عمل بپوشانند.

صرفه جویی لازمه برون رفت از چالش های انرژی است

حجت الاسلام حسن زاده با اشاره به اول تیر آغاز هفته صرفه جویی در مصرف آب اظهار داشت: آب و برق در کیش ۲ مساله مهم بوده و برای برون رفت از چالش های موجود آن این نعمت ها باید به درستی مورد استفاده قرار بگیرد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار و مطالب سایت

پر بیننده ترین اخبار و مطالب سایت

Template Design:Dima Group