مسول توسعه فدراسیون ورزش های رزمی ترکیبی MMA گفت: این فدراسیون با توجه به ظرفیت ها و توانمندی های ایران از برگزاری مسابقات جهانی و آسیایی در جزیره کیش استفبال می کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فیدار آریا، اندرو مشانوف در دیدار با مسوولان حوزه ورزش جزیره با بیان اینکه فدارسیون جهانی ورزش های رزمی ترکیبی خواهان فعالیت و حمایت کامل دولت ها برای پیشبرد و توسعه این رشته ورزشی در جهان است اضافه کرد: در ایران نیز امکانات و توانمندی های بسیاری برای فعالیت بیشتر این ورزش وجود دارد. اما این توانمندی ها باید در ۲ حوزه سخت افزاری و نرم افزاری توسعه پیدا کند و متولیان دولتی باید عهده دار تقویت زیرساخت ها باشند و امکانات نرم افزاری نیز با مشارکت فدارسیون جهانی فراهم و تقویت می شود.

مشانوف در خصوص میزبانی جزیره کیش به نمایندگی از ایران از مسابقات آسیایی و جهانی رشته ورزش های رزمی ترکیبی MMA اظهار داشت: با توجه به وجود ورزشکاران توانمند در ایران  این فدراسیون از برگزاری این مسابقات به میزبانی ایران استقبال می کند.

وی یادآور شد: لازمه میزبانی موفق علاوه بر حمایت های سخت افزاری، برنامه ریزی دقیق و تقویت ورزشکاران ایرانی برای کسب مدال های رنگارنگ است .

مسول توسعه فدراسیون ورزش های رزمی ترکیبی MMA افزود: پیشتر کشور تاجیکستان نامزد میزبانی از مسابقات آسیایی بود که به علت شک داشتن به توانمندی ورزشکاران برای کسب حداکثری مدال ها عقبن نشینی کرده چراکه چراکه میزبانی در صورتی موفق است که ورزشکاران کشور میزبان موفقیت های چشمگیری را در ان دوره از مسابقات کسب کنند.

تلاش برای ارتقای جایگاه ایران در فدراسیون MMA

رییس فدراسیون ورزش های رزمی جمهوری اسلامی نیز در این دیدار گفت: جزیره کیش تلاش خوبی برای میزبانی ایران از مسابقات آسیایی ورزش های رزمی ترکیبی MMA آغاز کرده و این فدارسیون تلاش می کند با تقویت این تلاش ها جایگاه ایران در فدراسیون جهانی و هیات رییسه آن را تقویت کند.

یوسف بهتری افزود: جلوگیری از مسابقات زیر زمینی و اعزام تیم ملی رشته ورزش های رزمی ترکیبی به مسابقات جهانی، ممانعت از بروز حرکت های ناشایست از دیگر اهداف فدراسیون ورزش های رزمی جمهوری اسلامی برای تقویت MMA است و در این رابطه نیازمند کمک بخش دولتی و خصوصی از جمله سازمان منطقه آزاد کیش هستیم.

تمام امکانات ورزشی کیش برای میزبانی مسابقات جهانی و آسیایی بکار گرفته می شود

مدیرعامل شرکت عمران، آب و خدمات کیش نیز گفت: امیدواریم با توجه به امکانات ورزشی این جزیره امیدواریم بتوانیم میزبانی خوبی از این رشته ورزشی داشته باشیم و در این رابطه تمام امکانات اقامتی و ورزشی در اختیاراین ورزش نوپا قرار دهیم.

محسن نظر پور اضافه کرد: با توجه استقبال فدراسیون جهانی ورزش های رزمی ترکیبی و فدارسیون ورزش های رزمی کشور علاوه بر میزبانی از مسابقات آسیایی علاقه مند به برگزاری سایر مسابقات بین المللی این رشته ورزشی در کیش هستیم.

 MMA یا هنرهای رزمی ترکیبی رشته‌ای رزمی که مبارزان در آن می‌توانند از ضربه‌های مشت، آرنج، زانو، پا، فنون درگیری و گلاویزی ایستاده، در خاک، فنون پرتابی و قفل مفاصل استفاده کنند.

 MMA شامل ترکیبی از تمام ورزش‌های رزمی از جمله بوکس، موتای، کیوکوشین، تکواندو، کیک بوکسینگ، وشو ساندا، کشتی، جودو و جوجیتسو برزیلی است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار و مطالب سایت

پر بیننده ترین اخبار و مطالب سایت

Template Design:Dima Group