بانوی اهل شهرستان ارومیه از  استان آذربایجان غربی با اهداء کلیه ها، کبد و روده خود توانست جان چند بیمار نیازمند به عضو را نجات دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فیدار آریا، مرحومه سمیه باقریان اقدم بانوی 40 ساله در آستانه ورود به 41 سالگی با اهداء اعضا خود توانست جان چند بیمار که نیازمند به کلیه، کبد و روده بودند نجات دهد.

بنابراین گزارش، این بانوی بخشنده اهل آذربایجان غربی که روز سه شنبه باید تولد ورود به 41 سالگی خود را جشن می گرفت با عارضه گرفتگی رگ مغزی به بیمارستان امام خمینی تهران مراجعه کرد که پس از چند عمل متاسفانه تلاش پزشکان موفقیت آمیز نبوده و دارفانی را وداع گفت.

بنابر گزارش دریافتی از خانواده مرحومه سمیه باقریان، وی قبل از انجام عمل خود از خانواده درخواست کرد که در صورت موفق نبودن عمل اعضاء وی به بیماران نیازمند اهداء شود.

مرحومه سمیه باقریان اقدم پس از اهداء عضو ( دو کلیه، کبد و روده)، به زادگاه خود بازگشت و در باغ رضوان شهرستان ارومیه برای همیشه آرام گرفت.

اهداي عضو و نجات افراد اقدامي خداپسندانه محسوب مي شود كه به عده اي فرصت دوباره نفس كشيدن و زندگي كردن مي دهد و بدون ترديد اين كار براي هميشه ماندگار است و تمريني زيبا براي بخشندگي است.

روزانه هفت تا ۱۰ نفر از افراد نيازمند به پيوند عضو جان خود را از دست مي‌دهند.
هشت عضو و 52 بافت انساني افراد مرگ مغزي قابل اهدا است.
اعضايي مانند 2 كليه، كبد، روده،2 ريه، پانكراس و قلب در صورت اهدا جان انسان ها را نجات مي دهد.
بافت هاي انساني مانند پوست، قرنيه ها، مفاصل و استخوان با هدف پيشگيري از معلوليت اهدا مي شود.

 

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار و مطالب سایت

پر بیننده ترین اخبار و مطالب سایت

Template Design:Dima Group