رییس پلیس فتا جزیره کیش در خصوص افزایش کلاهبرداری با وعده ارائه گواهینامه رانندگی از طریق صفحات مجازی هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فیدار آریا از ایرنا پلیس فتا کیش، سرگرد محسن بابایی روز یکشنبه افزود: کلاهبرداران با عنوان صدور گواهینامه بدون الزام و نیاز به سپری کردن دوره حضوری و ارائه تصاویر و مدارک غیر واقعی اقدام به کلاهبرداری از مردم می‌کنند.
وی افزود: مردم برای دریافت هرگونه مجوز یا مدرک معتبر، حتما از طریق مراجع ذیصلاح قانونی اقدام کنند و با گذراندن مراحل رسمی نسبت به دریافت گواهینامه رانندگی اقدام کنند.
رییس پلیس فتا جزیره کیش یادآور شد: اقدام برای دریافت هرگونه مجوز یا مدارک از راه‌های غیرقانونی جرم محسوب می‌شود و به موجب قانون، مجازاتی برای صادر کننده و استفاده‌کننده در نظر گرفته خواهد شد.
سرگرد بابایی افزود: ارائه شماره حساب، شماره تلفن و اوراق هویتی در فضای مجازی نمی‌تواند ملاک اعتماد مخاطبان باشد چرا که کلاهبرداران از هویت و تصاویر غیر واقعی یا افراد دیگر سواستفاده می‌کنند.
وی از کاربران در فضای مجازی خواست هنگام خریدهای اینترنتی، قبل از رویت و دریافت کالا و خدمات مورد نظر از پرداخت هرگونه وجه خودداری کنند.
رییس پلیس فتا جزیره کیش از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه مورد مجرمانه از طریق سایت پلیس فتا به نشانی cyberpolice.ir‏ و یا تماس با شماره ۰۹۶۳۸۰ مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا اطلاع رسانی کنند.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار و مطالب سایت

پر بیننده ترین اخبار و مطالب سایت

Template Design:Dima Group