هنرگردان وبهره بردارموزه خلیج فارس کیش گفت : در حال رایزنی وانعقاد تفاهم نامه هایی برای استفاده از مواد بازیافتی برای خلق آثار هنری هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فیدار، منصور آزادکام هنرگردان و بهره بردار موزه خلیج فارس کیش اظهار کرد:  در بسیاری از کشورهای مترقی دنیا، هنرمندان برای اصلاح ساختار جامعه و حفظ محیط زیست با استفاده از مواد بازیافتی، آثارفاخری تولید می کنند که هم به لحاظ جنبه های بصری و هم به لحاظ تاثیر روانی روی جامعه پر اهمیت هستند.

وی ادامه داد:  در سطح کشور با مجسمه سازان مطرح ومعروفی در این زمینه گفت وگو کردیم که بتوانیم از مواد بازیافتی هر شهر در همان شهر اثر هنری خلق کنیم که خوشبختانه درکیش با استقبال مسوولین شرکت عمران، آب و خدمات، این رویداد در حال شکل گیری است.

 هنرگردان و بهره بردارموزه خلیج فارس کیش در مورد برگزاری نمایشگاه رنگ ها وچهره ها، اثر خانم ژیلا شکری در این موزه با اشاره به اینکه این هنرمند سال ها شاگرد اساتید بزرگی بودند افزود: خانم شکری از 3 یا 4  سال پیش با مجموعه ما آشنا شده و همکاری خود را آغاز کردند.

وی افزود: این هنرمند جوان سعی کرد نگاه جدیدتری را در فضای هنری خود بوجود بیاورد و این نگاه منجر به خلق آثاری شد که در این نمایشگاه به نمایش درآمده است.

 آزادکام اضافه کرد:  این آثار برگرفته از نقاشی های کنشی است که به سبک جکسون پالاک کار شده با این تفاوت که آثار او کاملا بانگاه آبستره خلق شده اند اما آثار این نمایشگاه برمحملی از محتوا که همان چهره است، ارایه شده ونگاه رئالیستی انتزاعی را در آنها به خوبی می توان مشاهده کرد.

 وی با بیان اینکه  در این تابلوها بوسیله رنگ و حرکات کنش گرانه ، تصاویری بوجود آمده است که ماقبل آبستره است و برای بیننده مفاهیمی که همان چهره ها هستند را نمایش می دهد. در مورد این هنرمند تاکید کرد:  به نظرم ایشان درابتدای راه برای پیدا کردن خط شخصی خود هستند اما بسیار فعال بوده ونگاه جستجوگری دارند که همین عامل باعث رشد ایشان بوده که در آینده هنرمند برجسته ای از ایشان خواهد ساخت.

وی در توضیح این نمایشگاه افزود:  15اثر از خانم شکری در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده که یکی از این آثار چهار قطعه ای می باشد و از ابتدای آذر آغاز و تا 15 دیماه ادامه خواهد داشت.

 آزادکام در رابطه با فروش این آثار هم توضیح داد:  میانگین  قیمت این تابلوها 4 میلیون تومان است که قیمتی بسیار مناسب می باشد و برای دوستانی که می خواهند به عنوان یک سرمایه گذاری به آن نگاه کنند بسیار ارزشمند است .

  وی در رابطه با تعامل با اماکن دیگر مانند هتل ها اظهار داشت: برای این کار یک مسوول روابط عمومی تعریف کرده ایم که با مدیران هتل ها واماکن دیگر تماس بگیرند و به صورت ویژه این عزیزان را به نمایشگاه ها دعوت کنند تا زمینه تبادلات هنری انجام پذیرد.

هنرگردان و بهره بردارموزه خلیج فارس کیش خاطرنشان کرد: حدود 450هنرمند در گروه فرا عضو هستند که ما می توانیم با استفاده از این عزیزان بصورت رزیدنتی ، آنها را با صرف هزینه های اندک در هتل های مختلف به کار گیریم و این هنرمندان بتوانند با اقامت در این هتل ها برای آنان آثار فاخری را خلق کنند.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار و مطالب سایت

پر بیننده ترین اخبار و مطالب سایت

Template Design:Dima Group