نخستین همایش تجلیل از فرهنگیان پژوهشگر کیش با معرفی برگزیدگان با هدف ترویج فرهنگ تحقیق و پژوهش در میان فرهنگیان و دانش آموزان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فیدار، در این همایش که با حضور معاون آموزشی، مدیر حراست و جمعی از مدیران، مسئولان و معلمان مدارس اداره آموزش و پرورش کیش برگزار شد تعداد 14 اثر به عنوان آثار برگزیده و قابل تقدیر معرفی شدند.

پرویز حیدری راد معاون آموزشی اداره آموزش و پرورش کیش در این مراسم با اشاره به اینکه در آموزه های دینی ما بر تحقیق و تفحص تاکید شده است اظهار کرد: در آیات و روایات اسلامی آمده است که یک ساعت تفکر برتر است از هفتاد سال عبادت و برای رسیدن به خدا باید ابتدا با تفکر و تفحص در خویش به خودشناسی دست یافت.

وی با اشاره به پیشینه تاریخی ایران و پرورش بزرگان علم و ادب در دامان پر مهر میهن افزود: امروز کتاب های دانشمندانی چون خیام، زکریای رازی و ابوعلی سینا در دانشگاه های مهم جهان تدریس می شود و این مهم نشان از اهمیت پژوهش و تحقیق در میان ادیبان و دانشمندان بزرگ ایران از گذشته ای دور تا امروز دارد.

معاون آموزشی، آموزش و پرورش کیش با بیان اینکه امروز علم و صنعت در حال رسیدن به نسل چهارم است اضافه کرد: امروز تکنولوژی و فناوری تمام دانسته های انسان را تحت تایر رار داده اما هنوز برخی بر بکارگیری ابزار سنتی اصرار می ورزند.

وی با تاکید بر مجهز شدن به علم روز تصریح کرد: امروز با تکیه بر تفکر و توانمندی نسل جوان می توان قله های اقتصادی جهان را فتح کرد.

حیدری راد با بیان اینکه متاسفانه امروز بسیاری از مسئولان در کشور درگیر و سرگرم حواشی شده است افزود: پرداختن به حاشیه ها در کشور موجب شده تا مسئولان از توانمندی های علمی جوانان و پرورش و بهره گیری از این استعدادهای بی نظیر غافل شوند.

وی خاطرنشان کرد: امروز بسترسازی برای خلاقیت و پرورش انسان های متفکر از وظایف ما معلمان و مدیران است که اگر به این مهم دست یابیم دنیا را تسخیر خواهیم کرد.

جعفری مسئول پژوهشسرای کیش در این مراسم با ارائه گزارشی از فعالیت های این مرکز هدف از برگزاری این همایش را ترویج فرهنگ تحقیق و پژوهش در میان فرهنگیان و دانش آموزان دانست و افزود: پس از اظهار فراخوان 40 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که از میان آثار رسیده 14 اثر برگزیده شد.

در این مراسم که با حضور فرهنگیان و مسئولان آموزش و پرورش کیش پیگیری شد، از پژوهشگران برتر فرهنگی و رابطین پژوهشی مدارس در سال تحصیلی گذشته با اهداء لوح و هدیه تقدیر شد.

 

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار و مطالب سایت

پر بیننده ترین اخبار و مطالب سایت

Template Design:Dima Group