مسئولان سازمان منطقه آزاد کیش به مناسبت هفته جهانی گردشگری با مدیران عامل جوامع جزیره دیدار و از آنها تجلیل کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فیدار از سازمان منطقه آزاد کیش سعید پورعلی معاون فرهنگی اجتماعی و سرپرست معاونت گردشگری این سازمان به همراه محمد ثاقب فرد سرپرست اداره کل حوزه مدیرعامل و سعید یکه دهقان مدیر بازاریابی و تبلیغات معاونت گردشگری عصر امروز چهارشنبه 7 مهر طی دیداری از مدیران عامل و مسئولان جوامع هتلداران، پذیرایی، بازاریان و بازرگانان، کلوپ داران و آژانس های مسافرتی به مناسبت هفته جهانی گردشگری تقدیر کردند.

سعید پورعلی سرپرست معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش در این دیدار ضمن تبریک به تمامی دست اندرکاران صنعت گردشگری گفت: با شیوع ویروس کرونا، قطع ارتباطات اجتماعی و ترغیب مردم برای در خانه ماندن، تنها راه کنترل و پیشگیری شیوع ویروس بود و بر این اساس حوزه گردشگری نه تنها در ایران بلکه در جهان خسارت و ضرر های اقتصادی فراوانی متحمل شد.

سعید پورعلی ضمن ابراز خرسندی از مهیا شدن شرایط سفرهای مجدد به کیش بیان داشت: از زمستان 1399 و نوروز 1400 با کمک و همدلی جوامع صنفی، ساکنان و فعالان بخش خصوصی توانستیم جانی دوباره به گردشگری کیش ببخشیم و در حال حاضر نیز با تسریع واکسیناسیون عموم مردم در این منطقه، جزیره کیش روزهای خوبی از لحاظ رونق اقتصادی و صنعت گردشگری پیش رو دارد.

پورعلی با اشاره به اهمیت بعد گردشگری جزیره کیش بر لزوم بازتاب صحیح از شرایط، امنیت، ایمنی، سلامت و تدابیری که بخش های مختلف و صنوف این منطقه برای پذیرایی از مسافران و گردشگران در نظر گرفته اند تاکید کرد.

سرپرست معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش اظهار داشت: پس از هراسی که پیک پنجم برای مردم  در کشور ایجاد کرد و یکی از نتایج منفی آن ترس از سفر بود، بزرگداشت روز گردشگری و هفته جهانی این صنعت مهم، نشان دهنده گوشه ای از تدابیر دست اندرکاران جزیره برای مخابره پیام در سطح ملی به استان های کشور است تا از شرایط مطلوب و مناسب کیش برای سفر آگاه شوند.

وی تصریح کرد: مسئولیت اطلاع رسانی و ارائه اطلاعات به گردشگرانی که تمایل به سفر به جزیره را دارند بر عهده جوامع صنفی است که موجب ترغیب، آرامش خاطر و زمینه ساز سفر هرچه بیشتر هموطنان به جزیره کیش می شود که به طور قطع با پایان ماه صفر روندی افزایشی خواهد داشت.

پورعلی همچنین درصد اشغال هتل های کیش در 10 روز اخیر را مثبت برشمرد و عنوان کرد: به طور قطع در تعطیلات پیش رو درصد اشغال هتل ها بیشتر خواهد شد، بنابراین برای حفظ شرایط خوب جزیره نباید به بهانه واکسیناسیون در رعایت پروتکل های بهداشتی قصوری صورت گیرد تا نیمه دوم سال جاری را با همراهی بخش خصوصی پر قدرت به سمتی حرکت کنیم که فصل های پاییز و زمستان پذیرای گردشگران از سراسر کشور باشیم.

سعید پورعلی افزود:صنوف ما با نجابت مثال زدنی با همکاری ستاد مقابله با کرونا 5 پیک بحرانی شیوع این ویروس را پشت سر گذاشتند، بنابراین با اتمام تزریق دوز دوم واکسن، آرامشی در جامعه حاکم می شود تا بخش کوچکی از زیان های مالی را التیام بخشد. 

پورعلی در ادامه این مطلب شرایط کیش را مطلوب برشمرد و از آغاز اجرای کنسرت ها از 16 مهر در جزیره کیش خبر داد.

 محمد ثاقب فرد سرپرست اداه کل حوزه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش نیز در این دیدار ها ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته جهانی گردشگری به صنوف زیر مجموعه این صنعت در جزیره گفت: امید است هفته جهانی گردشگری آغازی برای اتمام‌ دوران کرونا و شروع مجدد سفر هموطنان از تمامی استان ها به کیش باشد.

سرپرست اداره کل حوزه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به بیکار شدن برخی فعالان صنوف مختلف جزیره کیش در بحران شیوع کرونا عنوان کرد: بی شک زیان های وارد شده بر بدنه اقتصاد و صنعت گردشگری بر هیچیک از ما پوشیده نیست و امید دارم بستری برای فعالیت مجدد افرادی که شغل خود را از دست داده اند مهیا شود تا به کار خود بازگردند و ما نیز بتوانیم در سازمان منطقه آزاد کیش با انرژی مضاعف خدمت کنیم.

گفتنی است کاهش بروکراسی اداری برای سرمایه گذاران قدیمی کیش، تسریع در تشکیل پرونده های مربوط به صدور مجوز صنوف مختلف برای جلوگیری از ضرر و زیان، مشکلات مربوط به دریافت سهمیه بنزین کلوپ داران، پیشنهاد ساخت کلینیک تخصصی و فوق تخصصی برای حضور پزشکان حاذق کشور و تعامل هرچه بیشتر بخش خصوصی ودولتی برای جبران زیان های اقتصادی از جمله مباحث مطرح شده در این دیدار ها بود.

 

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار و مطالب سایت

پر بیننده ترین اخبار و مطالب سایت

Template Design:Dima Group