مراسم پیاده‌روی جاماندگان از اربعین حسینی امروز شنبه با حضور عاشقان ولایت و امامت در جزیره کیش برگزار شد .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فیدار آریا از ایرنا ، جاماندگان از پیاده روی اربعین حسینی که توفیق زیارت حرم سید و سالار شهیدان نصیبشان نشده بود با شرکت در راهپیمایی ، آئین های سوگواری و عزاداری اباعبدالله(ع)، بار دیگر صحنه ای از عشق و ارادت به خاندان اهل بیت (ع) را به تصویر کشیدند.
راهپیمایان در حالیکه پرچم های یا حسین (ع) ، یا ابوالفضل علمدار، یا زینب(س) و یا مهدی (عج) حمل می کردند با فریاد لبیک یا حسین (ع) ، مسیر بلوار نیایش از مقابل پردیس دانشگاه تهران تا مسجد خاتم (ص) را طی کردند.
تعدادی از دلدادگان حسینی به یاد چهل روز غربت و اسیری بازماندگان کربلا با پای برهنه مسیر پیاده روی را طی و با زمزمه یا حسین (ع) دلهای خود را روانه حرم دوست کردند و همنوا با زینب (س) شدند.
راهپیمایان پس از حضور در مسجد خاتم (ص) در مراسم عزاداری و سینه زنی، قرائت زیارت اربعین ، دعای فرج ، مداحی و اقامه نماز ظهر و عصر شرکت کردند.
برپایی مراسم سخنرانی توسط تنی چند از وعاظ و اقامه عزا توسط مداحان اهل بیت(ع) از برنامه های دیگر این آیین معنوی بود.
امسال ۶۰۰ کیشوند برای حضور در راهپیمایی اربعین حسینی در سامانه سماح نام نویسی کرده بودند که  ۳۰۰ نفر از آنان به صورت زمینی و ۳۰۰ نفر نیز به صورت هوایی به نجف اشرف اعزام شدند.
راهپیمایی اربعین، پیاده روی مسلمانان و آزادیخواهان کشورهای مختلف از نقاط مختلف کشور عراق به طرف کربلا به مناسبت اربعین حسینی است.
زائران ایرانی مسیر ۸۰ کیلومتری نجف مقدس تا کربلای معلی را برای پیاده‌روی انتخاب می‌کنند؛ این مسیر به تعداد یک هزار و ۴۵۲ ستون برای راهپیمایان پیش بینی شده که فاصله بین هر ستون ۵۰ متر است.
با متوسط پیاده روی هفت تا هشت ساعت در هر روز، مسیر نجف تا کربلا طی سه تا چهار روز طول می‌کشد.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار و مطالب سایت

پر بیننده ترین اخبار و مطالب سایت

Template Design:Dima Group