نخستین رستوران دریایی و زیردریایی با حضورمعاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در میان آب های نگین خلیج همیشه فارس افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فیدار، رستوران دریایی و زیردریایی اُآنس کیش که در ساحل اسکله تفریحی کیش و در فاصله 650 متری با اسکله قرار گرفته است در سه طبقه طراحی شده است.

بنابراین گزارش، این مجموعه که دارای رستوران بین المللی، رستوران بومی و فضای باز به صورت کافه رستوران در طبقه سوم است در فضایی به وسعت 1000 متر مربع و با حمایت موسسه های دانش بنیان وزارت دفاع، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و به همت بخش خصوصی ساخته شده است.

این رستوران که به صورت شناور و با ظرفیت 350 نفر درسطح آب مهار شده است با سرمایه ای بالغ بر 2 میلیون دلار طراحی و ساخته شده است.

تماشای حرکت دسته جمعی ماهیان درمیان آب از پنجره های بزرگ رستوران که همانند یک آکواریوم اما در وسعتی بزرگتر و واقعی درآب فرو رفته است لذت وصف ناپذیری در وجود انسان برمی انگیزد.

این رستوران که به گفته احمد ابراهیمی مدیرعامل شرکت آنیتا سازه کیش، درنوع خود در خاورمیانه نخستین سازه رستوران دریایی در این حجم و ظرفیت است می تواند از عوامل مهم جذب گردشگر باشد.

 سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در این مراسم ساخت و راه اندازی این مجموعه را خلاقانه و یک نوآوری خواند و افزود: دولت آمادگی حمایت از ایده های نو و خلاق را دارد.

غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش نیز در این مراسم با بیان اینکه تاکنون از ظرفیت های دریا در جزیره کیش غافل بوده ایم افزود: برای جذب گردشگران کارهایی دراین حوزه و با این تیپ باید بیشتر انجام شود.

وی تاکید کرد: با توجه به نامگذاری سال 98 با عنوان سال رونق باید از ظرفیت های مختلف به ویژه موسسات دانش بنیان و توانمندی جوانان ایرانی درمسیر رونق و توسعه کشوربهره گرفت.

 مراسم افتتاحیه نخستین رستوران دریایی کیش با حضورغلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، جعفری معاون دبیرخانه مناطق آزادعلی ربیعی مشاوراجتماعی رئیس جمهورو وزیرسابق رفاه، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و جمعی از مدیران و معاونت های سازمان منطقه آزاد کیش و اصحاب رسانه برگزار شد.

 

انتهای پیام/

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار و مطالب سایت

پر بیننده ترین اخبار و مطالب سایت

Template Design:Dima Group