با افزایش تردد ها در فضای شهری در ایام نوروز و حضور مردم در خارج از منزل برای گذراندن روز طبیعت در تفرجگاه ها، رنگ زرد کیش به نارنجی تبدیل شد.

 با اینکه در روزهای نوروز و افزایش ترددها همچنان کیش در رنگ بندی زرد قرار داشت و به همین منظور از قاعده ممنوعیت خروج از خانه در روز طبیعت( سیزده بدر) مستثنی شده اما در آخرین ساعت های باقی مانده از روز طبیعت کیش براساس آخرین رنگ بندی رسمی شهرهای کشور در وضعیت نارنجی قرار گرفت.

براین اساس، اگر چه مسئولان در کیش تلاش کردند که با اطلاع رسانی ها و هشدارهای مداوم بر رعایت اصول بهداشتی تاکید کنند اما گویا بی توجهی به این هشدارها موجب شد که کیش زردی خود را با نارنجی عوض کند.

تغییر رنگ بندی کیش از زرد به نارنجی نشان از این دارد که میزان شیوع در کیش افزایش یافته و به همان میزان خطر ابتلاع به کرونا و شاید کرونای انگلیسی که این روزها حتی گوی سبقت از کرونای معمولی را در برخی شهرها ربوده است و با روند تصاعدی افزایش مبتلایان، در حال تاخت و تاز است بالاتر رفته است.

این روزها باید حواسمان باشد که خانواده ها به ویژه کودکان و نوجوانان بیش از همه در معرض ابتلاء و خطر آلودگی به این ویروس جهش یافته که بی رحمانه موجب افزایش مرگ و میر در روزهای اخیر در کشور شده، قرار دارند.

جزیره کیش با داشتن مردمانی برخوردار از فرهنگ بالای قانونمندی و همدلی که از ابتدای شیوع کرونا با رعایت اصول بهداشتی و ایجاد ثبات در این خاکپاره مرجانی این مهم را به اثبات رسانده اند بار دیگر و در موج جدید شیوع بیماری کرونا، که این بار وحشیانه تر و بی رحمانه تر از گذشته می تازد، می تواند ثبات را به تجربه کند اگر و تنها اگر اصول بهداشتی را رعایت کرده و هر یک مراقب سلامت خود و اعضاء خانواده بوده و در برخورد با کسانی که اصول و ضوابط بهداشتی را رعایت نمی کنند ضمن تذکر دوستانه و محترمانه مسئولان امر را در جریان قرار دهیم.

باشد که با همدلی و احساس مسئولیت اجتماعی و شهروندی خانواده هایمان را در حریم امن سلامت نگاه داریم.

نویسنده: زیبا حسین زاده

انتهای پیام/

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار و مطالب سایت

پر بیننده ترین اخبار و مطالب سایت

Template Design:Dima Group