بروزرسانی:10:39:25.
دوشنبه 22 مهر 1398 | Monday 14 October 2019

 فیلم سینمایی « تنگه ابوقریب» به کارگردانی بهرام توکلی از فیلم های پربازدید دفاع مقدس ادر مرکز همایش های کیش با حضور مهدی قربانی و علی سلیمانی در کیش اکران شد.

 فیلم سینمایی « تنگه ابوقریب» به کارگردانی بهرام توکلی از فیلم های پربازدید دفاع مقدس امشب در مرکز همایش های کیش پخش می شود.

نمایشنامه "ناشناس"،نمایی از دفاع مقدس، معرفی شده بنیاد فرهنگی روایت فتح و انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس شامگاه چهارشنبه در مرکز همایش های بین المللی کیش به روی صحنه رفت.

به مناسبت گرامی داشت هفته دفاع مقدس، نمایش ناشناس، معرفی شده بنیاد فرهنگی روایت فتح و انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس امشب در مرکز همایش های بین المللی کیش به روی صحنه می رود.

تاریخ شکوهمند 8 سال دفاع مقدس ازدریچه کوچک دوربین عکاس دوران دفاع مقدس و جبهه های مقاومت عراق و سوریه روایت شد.

شب داستان و خاطره کیش با حضورعبدالحسین بنادری فرمانده وقت سپاه آبادان، دکترطیبه اشتری مهرجردی امدادگر و راوی دفاع مقدس و داوود امیریان نویسنده دفاع مقدس در مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد.

نمایشگاه هفته دفاع مقدس با 22 غرفه شامگاه نخستین روز هفته دفاع مقدس با حضور سردار کمالی، خانواده شهید حسینی و فرمانده سپاه در شکست حصر آبادان در جزیره کیش افتتاح شد.

اجرای دو نمایش خیابانی خاک با طعم استخوان و پلاک 175 در آئین افتتاح نمایشگاه هفته دفاع مقدس آغاز ویژه برنامه های  فرهنگی هنری بزرگداشت این هفته در جزیره مرجانی است.

به مناسبت فرا رسیدن بیستم آبان "روز کیش" طی مراسمی نام آوران جزیره کیش معرفی و مورد تجلیل و قدردانی قرار خواهند گرفت

در آیین اختتامیه سومین جشنواره فیلم کوتاه موج کیش مقرر شد برگزاری دوره های بعدی این جشنواره از چهارمین دوره در سطح بین الملل برگزار شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فیدار از سازمان منطقه آزاد کیش، پنجشنبه هفتم شهریور آیین اختتامیه سومین جشنواره فیلم کوتاه موج کیش در سالن خلیج فارس مرکز همایش های بین المللی کیش با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، معاونین، مدیران سازمان، اعضای هیئت داوران و هنرمندان برگزار شد و دکتر مظفری در این مراسم در خصوص برگزاری چهارمین دوره از جشنواره فیلم کوتاه موج کیش گفت: با مشارکت و همراهی هنرمندان و سرمایه گذاران توانمند جزیره کیش از چهارمین دوره به بعد از جشنواره فیلم کوتاه موج کیش را در سطح بین المللی برگزار می کنیم.

رییس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در مراسم اختتامیه این جشنواره اظهار داشت: برگزاری این جشنواره حاصل زحمات عزیران هنرمندی بوده است که در سالهای متوالی با تلاش های شبانه روزی و ارائه کارهای بسیار ارزنده و خوب توانسته اند خود را در عرصه فیلمسازی معرفی کنند.

سعید پور علی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه جشنواره فیلم کوتاه موج کیش که نقش آفرینی این جزیره زیبا و هنر پرور و ادای دین ملی به جریان فرهنگی کشور است گفت: کیش این ایران کوچک زیبا در این جشنواره توانسته نقش ملی خود را ایفا کند و یاد آوری از ظرفیت های بزرگ این جزیره در حوزه ملی، اقتصادی، گردشگری و فرهنگی باشد.

وی افزود: کیش می تواند موتور محرک جریان های توسعه در بعد ملی باشد و این چینن چشم اندازی در دسترس و دست یافتنی است.

مسعود رهبری رییس سومین جشنواره فیلم کوتاه موج کیش با اشاره به اختتامیه این جشنواره گفت: امیدوارم این منزلگاه سوم را به محض اینکه ترک کردیم افق و سرعت را برای منزلگاه چهارم با شکوه بیشتری با برنامه ریزی بهتری تنظیم کنیم.

وی با تقدیر و تشکر از مجامع صنفی و بخش خصوص اظهار داشت: با توجه به اینکه در این جشنواره تیم اجرایی و هدایت این جشنواره به عهده بدنه هنری جزیره بود و چه در پیشنهاد های ارزشمندی که داشتند و چه در تنظیم کنداکتور برنامه ها این جشنواره، قدم به قدم در مرحله اجرایی کنار ما بودند و توانستیم سومین جشنواره موج کیش را هر چه شایسته تر و در شان هنرمندان برگزار کنیم.

ابراهیم حصاری دبیر سومین جشنواره فیلم کوتاه موج کیش در خصوص نمایش فیلم های ارسالی به دبیرخانه این جشنواره گفت: به همت شورای سیاستگذاری و همکارن حرفه ای نمایش فیلم ها موضوعی و نسبت به سال قبل ارتقا داده شد که در بخش سفر و گردشگری و دریا موضوعی و بخش دیگر به صورت ویژه تر در قالب فیلمنامه بود که توانستیم یک بانک فیلمنامه خوب را جمع آوری کنیم.

وی افزود: 720 فیلمنامه و 60 فیلم را در بخش مسابقه داشته ایم که به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود. و تلاش کردیم تا تفاوت هایی را ایجاد کنیم تا آزمون و خطاهای گذشته را سر و سامان بدهیم و نگاه حرفه ای تر به جشنواره سوم را داشته باشیم.

در مراسم اختتامیه سومین جشنواره فیلم کوتاه موج کیش برگزیدگان این جشنواره معرفی شدند:

برنده بهترین فیلمنامه اقتباسی: سلامون اشکان چاوشی، بهترین فیلمنامه اوریجینال: ویلا پنجاه محسن نجفی، جایزه ویژه هیات داوران: کیمیا نوشته نازنین مصطفوی

برگزیدگان چشم انداز فیلمسازان کیش:

جایزه بهترین فیلم داستانی به «گورستان خیس» به کارگردانی مریم داوری راد اهدای شد.

جایزه بهترین فیلم مستند این بخش به «هول» به کارگردانی حمید صادقی پور رسید.

بخش سفر و گردشگری:

بهترین دستاورد هنری برای فیلمبرداری تاسیان برای آرمان فیاض

بهترین فیلمنامه / دریای تلخ فاطمه احمدی

بهترین کارگردانی فیلم مستند ضمن تقدیر از الهام معروفی جایزه به غزاله رضوی برای فیلم من باید پرواز کنم

بهترین کارگردانی فیلم داستانی / من زالم هومن نادری

بهترین فیلم مستند / بی سرزمین تر از باد غلامرضا جعفری

بهترین فیلم داستانی/ حیوان بهمن و بهرام ارک

بخش نگاه ویژه دریا:

بهترین فیلم مستند/ لوتوس محمدرضا وطن دوست

بهترین فیلم داستانی/ آنسوی دریاچه عمادخدابخش

جایزه بهترین فیلمنامه / «پسر دریا» به کارگردانی عباس جلالی یکتا

جایزه بهترین پژوهش مستند / «بخت سفید» به کارگردانی رضا محمدپور

جایزه بهترین کارگردانی / لیدی به کارگردانی نفیسه زارع

جایزه ایسفا/ ضمن تقدیر از فاطمه احمدی برای دریای تلخ، جایزه به وحید الوندی فر برای فیلم کاور اهدا شد.

جایزه بزرگ/اس S به کارگردانی حامد اصلانی

انتهای پیام/

 

تبلیغات

پربازدیدترین

اخبار ویژه

Template Design:Dima Group