بروزرسانی:05:55:43.
جمعه 20 تير 1399 | Friday 10 July 2020

رئیس جمهور با بیان اینکه توسعه استان سیستان و بلوچستان یکی از اهداف دولت بوده و هست، گفت: رساندن گاز به این استان از جمله طرح هایی بود که برای این استان تعریف شد و وقتی مشعل گاز در دولت یازدهم در زاهدان روشن شد، یک روز تاریخی برای سیستان و بلوچستان بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به جوسازی‌ها علیه سند جامع همکاری ایران و چین گفت: نه از واگذاری جزایر ایرانی خبری است و نه حضور نیروی نظامی و نه سایر موهومات.

رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه هیچ دولت و حکومتی بدون بهره‌گیری از ظرفیت مردم نمی‌تواند در اداره کشور موفق باشد، گفت: شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به عنوان نهادهای مردمی و برخاسته از آرای مردم همواره نقش بسیار مهم و اثرگذاری در توسعه عمران‌ و آبادانی شهرها و روستاهای کشور ایفا کرده‌اند.

وزارت امور خارجه با گرامیداشت یاد و خاطره دیپلماتهای ربوده شده و تاکید بر ادامه تلاش‌های خود برای تعیین تکلیف سرنوشت آنها اعلام کرد: شواهد و قرائن گویای آن است که دیپلماتهای ربوده شده در لبنان، به نیروهای اشغالگر رژیم صهیونیستی تحویل داده شده و متعاقبا به سرزمین های اشغالی منتقل شده اند و اکنون در زندانهای این رژیم نامشروع بسر می‌برند.

معاون اول رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه یکی از مسائل حیاتی پیش روی کشور برای عبور از چالش‌ها اهتمام به امر گفت وگو است، اظهار داشت: ما برای حل مسائل بنیادین پیش روی کشور در همه حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و حتی بین المللی نیازمند گفت وگو هستیم تا مشکلات پیش روی کشور را برطرف کنیم.

وزیر کشور در گفت وگوی تلفنی با همتای عراقی، اتحاد بیشتر دو ملت را ثمره خون شهید سلیمانی و المهندس عنوان و تصریح کرد: امیدوارم بتوانیم توسعه، امنیت و صلح را برای هر دو ملت و روابط قوی و دوستانه بین دو کشور تقویت کنیم.

 


رئیس قوه قضائیه گفت: «حفظ کرامت انسانی»، «مبارزه با فساد» و «رفع موانع تولید» و تحول از رویکرد سنتی به فناورانه، اولویت‎های این دستگاه در سال ۹۹ است و حرکت به سوی قوه قضاییه هوشمند و مشارکت‎های مردمی از راهبردها و برنامه‎های مهم تحولی برای تحقق این اولویت‎ها است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی بر مبارزه با فساد بدون ملاحظه و تعدی و فقط بر مدار حق، عدل و قانون تأکید کردند.

یکی از چهره های شاخص در میان شهدای انقلاب اسلامی شهید بزرگوار چمران است. از جمله قله های مرتفع حکمت و عرفان و عشق و ایمان که عظمت شخصیت و جایگاه او بر کسی پوشیده نیست؛ این شهید بزرگوار علاوه بر فعالیتهای سیاسی, علمی و جهادی، صاحب مناجاتهایی عرفانی و لطیف است که از ابعاد و زوایای وجودی اش پرده بر می­دارد. هرچند مناجاتهای این شهید عزیز از اعماق قلب پر سوز و گدازش تراوش کرده است: «آنچه می گویم از قلبم می جوشد و از روحم لبریز می شود»، می­توان گفت که سرچشمه زلال این راز و نیازها، کتاب خدا و ادعیه مأثوره بوده است که کلام شهید را به گوارایی ماء معین دلپذیر می­سازد و او را در مقام قرب تا درجه مجاهدی شاخص در مکتب اسلام بر می­کشد.

رئیس جمهوری از آغاز سال تحصیلی مدارس و دانشگاه‌ها در روز ۱۵ شهریورماه خبر داد و گفت: ممکن است نیاز باشد مدارس از اول یا هفتم شهریور باز باشند و دست آموزش و پرورش در این زمینه باز است اما ما مبنا را روز پانزدهم شهریورماه می‌گذاریم.

تبلیغات

پربازدیدترین

اخبار ویژه

Template Design:Dima Group